kasts - en to gl translation catalogue (386 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
gl: Non se permite a reprodución directa desde conexións contabilizadas.

en: No network connection
gl: Non hai conexión de rede.

en: Invalid Media
gl: Contido multimedia non válido

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
gl: Non se permite descargar podcasts mediante conexións contabilizadas.

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
gl: %1 e %2

en: Podcast update error
gl: Erro de actualización de podcasts

en: Media download error
gl: Erro de descarga de contidos multimedia

en: Update not allowed on metered connection
gl: Non se permite actualizar mediante conexións contabilizadas.

en: Invalid media file
gl: Ficheiro multimedia non válido

en: Nothing found
gl: Non se atopou nada

en: Error moving storage path
gl: Produciuse un erro ao mover a ruta de almacenamento.

en: Error syncing feed and/or episode status
gl: Produciuse un erro ao sincronizar o estado da fonte ou do episodio.

en: Streaming not allowed on metered connection
gl: Non se permite a reprodución directa desde conexións contabilizadas.

en: Database error
gl: Erro da base de datos

en: Example KMediaSession Player
gl: Reprodutor de exemplo de KMediaSession

en: Select File…
gl: Seleccionar un ficheiro…

en: Select Media File
gl: Seleccionar un ficheiro multimedia

en: OR
gl: OU

en: Open
gl: Abrir

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Pausar

en: Stop
gl: Deter

en: Mute
gl: Silenciar

en: Title: %1
gl: Título: %1

en: Artist: %1
gl: Intérprete: %1

en: Album: %1
gl: Álbum: %1

en: Media status: %1
gl: Estado do contido multimedia: %1

en: Playback status: %1
gl: Estado da reprodución: %1

en: Error: %1
gl: Erro: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
gl: Reproducindo un contido multimedia

en: Podcast Application
gl: Aplicación de podcasts

en: Adds a new podcast to subscriptions.
gl: Engade un novo podcast ás subscricións.

en: Podcast URL
gl: URL do podcast

en: Podcast Player
gl: Reprodutor de podcasts

en: © 2020–2025 KDE Community
gl: © 2020–2025 Comunidade KDE

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
gl: Sen filtro

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
gl: Episodios reproducidos

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
gl: Episodios sen reproducir

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
gl: Episodios marcados como novos

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
gl: Episodios non marcados como novos

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
gl: Episodios marcados como favoritos

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
gl: Episodios non marcados como favoritos

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
gl: Título

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
gl: Título do podcast

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
gl: Data: primeiro o recente

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
gl: Data: primeiro o máis antigo

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
gl: Cantidade sen reproducir: descendente

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
gl: Cantidade sen reproducir: ascendente

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
gl: Cantidade de novos: descendente

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
gl: Cantidade de novos: ascendente

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
gl: Cantidade de favoritos: descendente

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
gl: Cantidade de favoritos: ascendente

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
gl: Título do podcast: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
gl: Título do podcast: Z → A

en: Add New Podcast
gl: Engadir un novo podcast

en: Url:
gl: URL:

en: Add Podcast
gl: Engadir un podcast

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
gl: Actualmente non se permite actualizar podcasts mediante conexións contabilizadas.

[ctx: @title:window]
en: Select Option
gl: Seleccione unha opción

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
gl: Non é posíbel acceder á rede

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
gl: Parece que non se pode acceder á rede. Se isto non é correcto, a comprobación pode desactivarse: «Configuración → Rede».

en: Don't Allow
gl: Non permitir

en: Allow Once
gl: Permitir só unha vez

en: Always Allow
gl: Permitir sempre

en: Seek backward
gl: Rebobinar

en: Seek forward
gl: Avanzar

en: Skip forward
gl: Saltar cara adiante

en: Playback rate:
gl: Velocidade de reprodución:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
gl: Amosar a lista de capítulos

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
gl: Amosar a información do episodio

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
gl: Abrir a configuración do temporizador para durmir

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
gl: Abrir a configuración do volume

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
gl: Conmutar o silencio

[ctx: @action:button]
en: Show more
gl: Amosar máis

[ctx: @action:button]
en: Chapters
gl: Capítulos

[ctx: @action:button]
en: Show Info
gl: Amosar a información

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
gl: Temporizador para durmir

en: Chapters
gl: Capítulos

en: No Track Title
gl: Non hai título de pista

en: No track loaded
gl: Non se cargou ningunha pista

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
gl: Descubrir

en: Search podcastindex.org
gl: Buscar en podcastindex.org

en: Search
gl: Buscar

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: Subscribed
gl: Subscribiuse

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
gl: Descargas

en: Refresh All Podcasts
gl: Actualizar todos os podcasts

[ctx: @info:placeholder]
en: No downloads
gl: Non hai descargas.

en: Downloading
gl: Descargando

en: Incomplete Downloads
gl: Descargas incompletas

en: Downloaded
gl: Descargado

[ctx: @title]
en: Episode Details
gl: Detalles do episodio

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
gl: Abrir no navegador

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
gl: Descargar

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
gl: Cancelar a descarga

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
gl: Reproducir directamente

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
gl: Engadir á cola

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
gl: Retirar da cola

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
gl: Eliminar a descarga

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
gl: Restabelecer a posición de reprodución

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
gl: Marcar como non reproducido

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
gl: Marcar como reproducido

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
gl: Retirar a etiqueta de novo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
gl: Etiquetar como novo

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
gl: Retirar dos favoritos

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
gl: Engadir aos favoritos

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
gl: Abrir o podcast

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
gl: Copiar o URL de descarga do episodio

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
gl: Copiouse a ligazón.

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
gl: Episodios

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
gl: Buscar

en: No episodes available
gl: Non hai episodios dispoñíbeis

en: No errors logged
gl: Non se rexistraron errores

en: Error code:
gl: Código de erro:

[ctx: @title]
en: Error Log
gl: Rexistro de erros

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
gl: Borrar todos os erros

en: Show Error Log
gl: Amosar o rexistro de erros

en: Podcast Details
gl: Detalles do podcast

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
gl: de %1

en: Refresh Podcast
gl: Actualizar o podcast

en: Show Details
gl: Amosar os detalles

en: Podcast URL:
gl: URL do podcast:

en: Weblink:
gl: Ligazón web:

en: Subscribed since: %1
gl: Data de subscrición: %1

en: Last updated: %1
gl: Última actualización: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
gl[0]: 1 episodio
gl[1]: %1 episodios

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
gl[0]: 1 sen reproducir
gl[1]: %1 sen reproducir

en: Error (%1): %2
gl: Erro (%1): %2

en: Remove Podcast
gl: Retirar o podcast

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
gl: Subscricións

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
gl: Actualizar todos os podcasts

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
gl: Engadir un podcast…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
gl: Ordenar

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
gl: Seleccionar como ordenar as subscricións.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
gl: Importar podcasts…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
gl: Exportar podcasts…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
gl: Importar podcasts

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
gl: Ficheiros OPML (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
gl: Ficheiros XML (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
gl: Exportar podcasts

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
gl: Aínda non se engadiron podcasts.

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
gl: Non se atoparon podcasts.

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
gl: Para comezar engada podcasts:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
gl: Buscar en Internet

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
gl: Sincronizar

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
gl: Seleccionalo todo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
gl: Anular a selección

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
gl[0]: Retirar o podcast
gl[1]: Retirar os podcasts

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
gl: Detalles do podcast

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
gl: Restabelecer

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
gl: Filtro activo: %1

en: Played
gl: Reproducido

en: Read
gl: Lido

en: New
gl: Novo

en: Remove from Queue
gl: Retirar da cola

en: Download
gl: Descargar

en: Cancel Download
gl: Cancelar a descarga

en: Delete Download
gl: Eliminar a descarga

en: Add to Queue
gl: Engadir á cola

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
gl: Reproducir directamente

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
gl: Ordenar

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
gl: Seleccionar como ordenar os episodios.

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
gl: Filtrar

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
gl: Filtrar os episodios por estado.

en: Select All
gl: Seleccionalo todo

en: Deselect All
gl: Anular a selección

en: Mark as Played
gl: Marcar como reproducido

en: Mark as Unplayed
gl: Marcar como non reproducido

en: Label as "New"
gl: Etiquetar como novo

en: Remove "New" Label
gl: Retirar a etiqueta de novo

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
gl[0]: Eliminar a descarga
gl[1]: Eliminar as descargas

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
gl: A busca non ten resultados.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
gl: Opcións avanzadas de busca

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
gl: Configuración da busca

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
gl: Buscar en:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
gl: Cola

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
gl[0]: Actualizáronse %2 de %1 podcasts
gl[1]: Actualizáronse %2 de %1 podcasts

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
gl[0]: Movéronse %2 de %1 ficheiros
gl[1]: Movéronse %2 de %1 ficheiros

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
gl: Actualmente non se permite descargar podcasts mediante conexións contabilizadas.

en: No Track Loaded
gl: Non se cargou ningunha pista

en: No Title
gl: Sen título

en: No podcast title
gl: Non hai título de podcast

en: No chapters found
gl: Non se atoparon capítulos

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
gl: Predefinicións de velocidade de reprodución

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
gl: Nova predefinición:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
gl: Engadir un novo valor de velocidade de reprodución á lista.

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
gl: Reducir a velocidade de reprodución

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
gl: Aumentar a velocidade de reprodución

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
gl: Predefinicións actuais:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
gl: Seleccionar a velocidade de reprodución

[ctx: @action:button]
en: Customize
gl: Personalizar

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
gl[0]: 1 episodio
gl[1]: %1 episodios

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
gl: Tempo restante

[ctx: @info]
en: Queue is empty
gl: A cola está baleira

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
gl: Buscar nos episodios…

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @label:listbox Label for selecting the type of GUI for the app (desktop, mobile or auto)]
en: Optimize interface for mobile/desktop usage
gl: Optimizar a interface para uso en móbil ou en escritorio.

[ctx: @label]
en: This will require a restart of the app to take effect
gl: Para que isto xurda efecto terá que reiniciar a aplicación.

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Desktop
gl: Escritorio

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Mobile
gl: Móbil

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
gl: Tema de cores

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
gl: Amosar sempre os títulos de podcasts na vista de subscricións.

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
gl: Amosar a imaxe do episodio en vez da do podcast nas listas.

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
gl: Amosar os títulos dos podcasts nas listas de episodios.

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
gl: Icona da área de notificación

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
gl: Amosar a icona na área de notificación.

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
gl: Minimizar na área de notificación en vez de pechar.

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
gl: Tipo de icona da área de notificación

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
gl: Colorida

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
gl: Clara

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
gl: Escura

[ctx: @title Form header for settings related to text/fonts]
en: Text
gl: Texto

[ctx: @option:check]
en: Use system default
gl: Usar a predeterminada do sistema.

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
gl: Tamaño da letra

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
gl: Rexistro de erros

[ctx: @action:button]
en: Clear All
gl: Borralo todo

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
gl: Configuración da reprodución

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
gl: Seleccionar o motor de son

[ctx: @option:check Label for setting whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total track time
gl: Amosar o tempo restante en vez da duración total.

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
gl: Axustar o tempo restante de acordo coa velocidade de reprodución.

[ctx: @option:check]
en: Prefer streaming over downloading
gl: Preferir reproducir directamente en vez de descargar.

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
gl: Intervalo de avance (en segundos)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
gl: Intervalo de rebobinar (en segundos)

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
gl: Configuración de actualización de podcasts

[ctx: @label:listbox]
en: Periodically retrieve podcast feeds
gl: Obter periodicamente as fontes de podcasts

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
gl: Nunca

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
gl[0]: Cada hora
gl[1]: Cada %1 horas

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
gl[0]: Cada día
gl[1]: Cada %1 días

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
gl: Obter as actualizacións de podcasts ao iniciar.

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
gl: Actualizar os datos dos episodios existentes ao actualizar (máis lento).

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
gl: Poñer automaticamente na cola os novos episodios.

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
gl: Descargar automaticamente os novos episodios.

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
gl: Configuración da cola

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
gl: Continuar a reprodución co seguinte episodio cando remate o actual.

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
gl: Restabelecer a posición tras reproducir un episodio.

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
gl: Comportamento do episodio reproducido

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
gl: Non eliminar

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
gl: Eliminar inmediatamente

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
gl: Eliminar no seguinte inicio

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
gl: Marcar os episodios como reproducidos cando reste o tempo indicado (en segundos)

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
gl: Ao engadir novos podcasts

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
gl: Marcar todos os episodios como reproducidos.

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
gl: Marcar os episodios máis recentes como non reproducidos.

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
gl: Marcar todos os episodios como non reproducidos.

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
gl: Rede

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
gl: Activar as comprobacións de conexións de rede.

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
gl: Nas conexións contabilizadas

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
gl: Permitir as actualizacións de podcasts.

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
gl: Permitir as descargas de episodios.

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
gl: Permitir as descargas de imaxes.

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
gl: Permitir reproducir directamente.

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
gl: Mandatario de rede

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
gl: Predeterminado do sistema

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
gl: Sen mandatario

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
gl: Servidor

[ctx: @label:spinbox Port for proxy config]
en: Port
gl: Porto

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
gl: Persoa usuaria

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: @action:button]
en: Apply
gl: Aplicar

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
gl: Pode que o motor de son ignore a configuración de mandatario do sistema ou da aplicación ao reproducir son directamente. O resto de accións de rede deberían usar a configuración de mandatario, incluída a descarga de episodios.

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
gl: Almacenamento

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
gl: Rede

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
gl: Sincronización

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About Kasts
gl: Sobre Kasts

[ctx: @title:group]
en: About
gl: Sobre

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About KDE
gl: Sobre KDE

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
gl: Ruta de almacenamento

[ctx: @option:check]
en: Use default path
gl: Usar a ruta predeterminada.

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
gl: Ruta de almacenamento

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
gl: Seleccionar o cartafol…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
gl: Seleccionar a ruta de almacenamento

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
gl: Información

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
gl: Descargas de podcasts

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
gl: Úsanse %1 de espazo en disco

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
gl: Caché das imaxes

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
gl: Borrar a caché

[ctx: @label]
en: Account
gl: Conta

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
gl: Identificouse coa conta «%1» no servidor «%2».

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
gl: A sincronización está desactivada.

[ctx: @action:button]
en: Logout
gl: Saír

[ctx: @action:button]
en: Login
gl: Acceder

[ctx: @label]
en: Manually sync
gl: Sincronizar manualmente

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
gl: Sincronizar agora

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
gl: Última sincronización completa co servidor.

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
gl: Último envío rápido ao servidor de sincronización.

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
gl: Sincronización automática

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
gl: Sincronizar completamente no inicio.

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
gl: Sincronizar completamente ao obter podcasts.

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
gl: Enviar as posicións de reprodución dos episodios ao conmutar a reprodución.

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
gl: Obter todos os estados de episodios do servidor.

[ctx: @action:button]
en: Fetch
gl: Obter

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
gl: Enviar todos os estados locais de episodios ao servidor.

[ctx: @action:button]
en: Push
gl: Enviar

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
gl: Quere enviar todos os estados locais de episodios ao servidor?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
gl: Saiba que enviar o estado de reprodución local dos episodios ao servidor pode tardar moito e pode sobrecargar o servidor. E a acción sobrescribirá todos os estados de episodios do servidor.
    
    Quere continuar?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
gl: Seleccionar o fornecedor de sincronización

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
gl: Sincronizar co servidor oficial de gpodder.net

[ctx: @label]
en: GPodder Nextcloud
gl: GPodder de Nextcloud

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
gl: Sincronizar coa aplicación de Nextcloud de GPodder

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
gl: Credenciais de acceso de sincronización

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
gl: Sincronizar coa aplicación de Nextcloud de GPodder

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
gl: Sincronizar co servizo gpodder.net

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
gl: Sincronizar cun servidor de Nextcloud que ten a aplicación GPodder Sync instalada: %1.<br/>
    Recoméndase crear manualmente un contrasinal da aplicación para Kasts mediante a interface web e usa esas credenciais.

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
gl: Se non ten unha conta xa, cree unha primeiro en %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
gl: Nome de persoa usuaria:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
gl: Usar un servidor personalizado.

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
gl: Servidor:

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
gl: Configuración de sincronización do dispositivo

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
gl: Crear un novo dispositivo

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
gl: Nome do dispositivo:

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
gl: Descrición do dispositivo:

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
gl: Tipo de dispositivo:

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
gl: outro

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
gl: escritorio

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
gl: portátil

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: server
gl: servidor

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
gl: móbil

[ctx: @action:button]
en: Create Device
gl: Crear un dispositivo

[ctx: @label]
en: or select an existing device
gl: ou seleccionar un existente

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
gl: Configuración de sincronización do dispositivo

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
gl: Quere sincronizar todas as subscricións de podcasts desta conta de gpodder.net en todos os dispositivos?
    Se non sabe o que significa, probabelmente lle cumpra seleccionar «Aceptar».

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
gl: Quere sincronizar agora?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
gl: Quere realizar agora unha primeira sincronización?

en: Sleep Timer
gl: Temporizador para durmir

en: Start
gl: Iniciar

en: Status: Active
gl: Estado: activo

en: Status: Inactive
gl: Estado: inactivo

en: Remaining time: %1
gl: Tempo restante: %1

en: Seconds
gl: Segundos

en: Minutes
gl: Minutos

en: Hours
gl: Horas

en: Sync Password Required
gl: Requírese o contrasinal de sincronización

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
gl: Non foi posíbel obter o contrasinal do usuario «%1» no servidor de Nextcloud «%2».

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
gl: Non foi posíbel obter o contrasinal do usuario «%1» en «gpodder.net».

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Abort
gl: Interromper

en: Never
gl: Nunca

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
gl: Kasts en %1

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
gl: Non foi posíbel acceder ao servidor de Nextcloud con GPodder.

en: Could not log into GPodder server
gl: Non foi posíbel acceder ao servidor de GPodder.

en: I/O denied: Cannot save password.
gl: E/S denegada: non é posíbel gardar o contrasinal.

en: I/O denied: Cannot access password file.
gl: E/S denegada: non é posíbel acceder ao ficheiro de contrasinal.

en: Could not create GPodder device
gl: Non foi posíbel crear o dispositivo de GPodder.

en: Could not retrieve synced device status
gl: Non foi posíbel obter o estado de dispositivo sincronizado.

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
gl: Non foi posíbel obter as subscricións do dispositivo %1.

en: Could not upload subscriptions for device %1
gl: Non foi posíbel subir as subscricións do dispositivo %1.

en: Could not retrieve subscription updates from server
gl: Non foi posíbel obter as actualizacións de subscricións do servidor.

en: Could not upload subscription changes to server
gl: Non foi posíbel subir os cambios de subscricións ao servidor.

en: Could not retrieve episode updates from server
gl: Non foi posíbel obter as actualizacións de episodios do servidor.

en: Could not upload episode updates to server
gl: Non foi posíbel subir as actualizacións de episodios ao servidor.

en: Internal data error
gl: Erro de datos interno

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
gl: (Paso %1 de %2) Iniciar a sincronización

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
gl: (Paso %1 de %2) Solicitando as actualizacións remotas de subscricións

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
gl: (Paso %1 de %2) Enviando as actualizacións locais de subscricións

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
gl[0]: (Paso %3 de %4) Actualizáronse %2 de %1 podcasts
gl[1]: (Paso %3 de %4) Actualizáronse %2 de %1 podcasts

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
gl: (Paso %1 de %2) Solicitando as actualizacións remotas de episodios

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
gl: (Paso %1 de %2) Aplicando os cambios remotos de episodios

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
gl: (Paso %1 de %2) Enviando as actualizacións locais de episodios

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
gl: (Paso %1 de %2) Rematouse a sincronización

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
gl: Interrompeuse a sincronización

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
gl: A sincronización rematou cun erro.

en: Downloading %1
gl: Descargando %1

en: Old location:
gl: Localización anterior:

en: New location:
gl: Nova localización:

en: Destination path not writable
gl: Non se pode escribir na ruta de destino.

en: Operation aborted by user
gl: A persoa usuaria interrompeu a operación.

en: An error occurred while copying data
gl: Produciuse un erro ao copiar os datos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
gl: Kasts
    Clic central para conmutar a reprodución

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
gl: Rebobinar

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
gl: Avanzar

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
gl: Saltar cara adiante

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
gl: Saír
