kasts - en to ka translation catalogue (385 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
ka: გაზომვად შეერთებებზე სტრიმინგი დაშვებული არაა

en: No network connection
ka: ქსელური შეერთებების გარეშე

en: Invalid Media
ka: არასწორი მედია

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
ka: გაზომვად შეერთებებზე პოდკასტების გადმოწერა დაშვებული არაა

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
ka: %1 და %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
ka: %1 და %2

en: Podcast update error
ka: პოდკასტის განახლების შეცდომა

en: Media download error
ka: მედიის გადმოწერის შეცდომა

en: Update not allowed on metered connection
ka: განახლება გაზომვადი ქსელური შეერთების დროს აკრძალულია

en: Invalid media file
ka: არასწორი მედია ფაილი

en: Nothing found
ka: ვერაფერი მოიძებნა

en: Error moving storage path
ka: საცავის ბილიკის გადატანის შეცდომა

en: Error syncing feed and/or episode status
ka: ლენტის ან/და ეპიზოდის სტატუსის სინქრონიზაციის შეცდომა

en: Streaming not allowed on metered connection
ka: გაზომვად შეერთებებზე სტრიმინგი დაშვებული არაა

en: Database error
ka: მონაცემთა ბაზის შეცდომა

en: Example KMediaSession Player
ka: საჩვენებელი KMediaSession-ის დამკვრელი

en: Select File…
ka: აირჩიეთ ფაილი…

en: Select Media File
ka: აირჩიეთ მედია ფაილი

en: OR
ka: ან

en: Open
ka: გახსნა

en: Play
ka: დაკვრა

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Mute
ka: დადუმება

en: Title: %1
ka: სათაური: %1

en: Artist: %1
ka: შემსრულებელი: %1

en: Album: %1
ka: ალბომი: %1

en: Media status: %1
ka: მედიის სტატუსი: %1

en: Playback status: %1
ka: დაკვრის მდგომარეობა: %1

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
ka: მუსიკის დაკვრა

en: Podcast Application
ka: პოდკასტის აპლიკაცია

en: Adds a new podcast to subscriptions.
ka: გამოწერისთვის ახალი პოდკასტის დამატება.

en: Podcast URL
ka: პოდკასტის URL

en: Podcast Player
ka: პოდკასტის დამკვრელი

en: © 2020–2025 KDE Community
ka: © 2020-2025 KDE-ის საზოგადოება

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
ka: ფილტრის გარეშე

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
ka: დაკრული ეპიზოდები

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
ka: დაუკრავი ეპიზოდები

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
ka: ეპიზოდები, მონიშნულები, როგორც "ახალი"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
ka: ეპიზოდები, არ მონიშნულები, როგორც "ახალი"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
ka: ეპიზოდები, მონიშნულები, როგორც "რჩეული"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
ka: ეპიზოდები, არ მონიშნულები, როგორც "რჩეული"

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
ka: პოდკასტის სათაური

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
ka: თარიღი: ჯერ ახლები

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
ka: თარიღი: ჯერ ძველები

[ctx: @info]
en: Unnamed chapter
ka: უსახელო თავი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
ka: დაუკრავების რაოდენობა: დაღმავალი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
ka: დაუკრავების რაოდენობა: აღმავალი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
ka: ახლების რაოდენობა: დაღმავალი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
ka: ახლების რაოდენობა: აღმავალი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
ka: რჩეულების რაოდენობა: დაღმავალი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
ka: რჩეულების რაოდენობა: აღმავალი

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
ka: პოდკასტის სათაურით: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
ka: პოდკასტის სათაურით: Z → A

en: Add New Podcast
ka: ახალი პოდკასტის დამატება

en: Add Podcast
ka: პოდკასტის დამატება

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
ka: გაზომვად შეერთებებზე პოდკასტის განახლებები ამჟამად დაშვებული არაა

[ctx: @title:window]
en: Select Option
ka: აირჩიეთ პარამეტრი

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
ka: ქსელი ხელმიუწვდომელია

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
ka: როგორც ჩანს, ქსელი ხელმიუწვდომელია. თუ ეს არასწორია, ამ შემოწმების გამორთვა შეგიძლიათ ფანჯრიდან: მორგება > ქსელი.

en: Don't Allow
ka: არ დაშვება

en: Allow Once
ka: ერთხელ დაშვება

en: Always Allow
ka: ყოველთვის დაშვება

en: Seek backward
ka: უკან გადახვევა

en: Seek forward
ka: წინ გადახვევა

en: Skip forward
ka: წინ გადახტომა

en: Playback rate:
ka: დაკვრის სიჩქარე:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
ka: თავების სიის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
ka: ეპიზოდის ინფორმაციის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
ka: ძილის ტაიმერის პარამეტრების გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
ka: ხმის პარამეტრების გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
ka: დადუმების გადართვა

[ctx: @action:button]
en: Show more
ka: მეტის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Chapters
ka: თავები

[ctx: @action:button]
en: Show Info
ka: ინფორმაციის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
ka: ძილის წამმზომი

en: Chapters
ka: თავები

en: No Track Title
ka: ტრეკის სათაურის გარეშე

en: No track loaded
ka: ტრეკი ჩატვირთული არაა

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
ka: აღმოაჩინეთ

en: Search podcastindex.org
ka: Podcastindex.org-ზე ძებნა

en: Search
ka: ძებნა

en: Subscribe
ka: ხელმოწერა

en: Subscribed
ka: გამოწერილია

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
ka: გადმოწერები

en: Refresh All Podcasts
ka: ყველა პოდკასტის განახლება

[ctx: @info:placeholder]
en: No downloads
ka: გადმოწერების გარეშე

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Incomplete Downloads
ka: დაუსრულებელი გადმოწერები

en: Downloaded
ka: გადმოწერილია

[ctx: @title]
en: Episode Details
ka: ეპიზოდის დეტალები

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
ka: ბრაუზერში გახსნა

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
ka: გადმოწერა

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
ka: გადმოწერის გაუქმება

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
ka: ნაკადი

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
ka: რიგში ჩამატება

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
ka: რიგიდან წაშლა

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
ka: გადმოწერის წაშლა

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
ka: დაკვრის მდებარეობის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
ka: დაუკრავად მონიშვნა

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
ka: დაკრულად მონიშვნა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
ka: "ახალი" ჭდის მოხსნა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
ka: "ახალი" ჭდის დასმა

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
ka: რჩეულებიდან წაშლა

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
ka: რჩეულებში დამატება

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
ka: პოდკასტის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
ka: ეპიზოდის გადმოწერის ბმულის კოპირება

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
ka: ბმული დაკოპირებულია

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
ka: ეპიზოდები

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
ka: ძებნა

en: No episodes available
ka: ეპიზოდების გარეშე

en: No errors logged
ka: ჟურნალში შეცდომები არაა

en: Error code:
ka: შეცდომის კოდი:

[ctx: @title]
en: Error Log
ka: შეცდომების ჟურნალი

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
ka: ყველა შეცდომის გასუფთავება

en: Show Error Log
ka: შეცდომების ჟურნალის ჩვენება

en: Podcast Details
ka: პოდკასტის დეტალები

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
ka: ავტორი: %1

en: Refresh Podcast
ka: პოდკასტის განახლება

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Podcast URL:
ka: პოდკასტის URL:

en: Weblink:
ka: ვებ ბმული:

en: Subscribed since: %1
ka: გამოწერის საწყისი დრო: %1

en: Last updated: %1
ka: უკანასკნელი განახლება: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
ka[0]: 1 ეპიზოდი
ka[1]: %1 ეპიზოდი

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
ka[0]: 1 დაუკრავი
ka[1]: %1 დაუკრავი

en: Error (%1): %2
ka: შეცდომა (%1): %2

en: Remove Podcast
ka: პოდკასტის წაშლა

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
ka: გამოწერები

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
ka: ყველა პოდკასტის განახლება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
ka: პოდკასტის დამატება…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
ka: დალაგება

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
ka: აირჩიეთ, როგორ დალაგდება გამოწერები

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
ka: პოდკასტების შემოტანა…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
ka: პოდკასტების გატანა…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
ka: პოდკასტების შემოტანა

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
ka: OPML ფაილები (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
ka: XML ფაილები (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
ka: პოდკასტების გატანა

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
ka: ჯერ პოდკასტები არ დამატებულა

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
ka: პოდკასტები ვერ ვიპოვე

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
ka: დაიწყეთ პოდკასტების დამატებით:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
ka: ონლაინ ძებნა

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
ka: სინქრონიზაცია

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
ka[0]: პოდკასტის წაშლა
ka[1]: პოდკასტების წაშლა

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
ka: პოდკასტის დეტალები

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
ka: აქტიური ფილტრი: %1

en: Played
ka: დაკრული

en: Read
ka: წაკითხვა

en: New
ka: ახალი

en: Remove from Queue
ka: რიგიდან წაშლა

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Cancel Download
ka: გადმოწერის გაუქმება

en: Delete Download
ka: გადმოწერის წაშლა

en: Add to Queue
ka: რიგში ჩამატება

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
ka: ნაკადი

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
ka: დალაგება

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
ka: აირჩიეთ, როგორ დალაგდება ეპიზოდები

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
ka: ფილტრი

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
ka: ეპიზოდების სტატუსის მიხედვით გაფილტვრა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Deselect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Mark as Played
ka: დაკრულად მონიშვნა

en: Mark as Unplayed
ka: დაუკრავად მონიშვნა

en: Label as "New"
ka: "ახალი" ჭდის დასმა

en: Remove "New" Label
ka: "ახალი" ჭდის მოხსნა

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
ka[0]: გადმოწერების წაშლა
ka[1]: გადმოწერების წაშლა

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
ka: ძებნის შედეგების გარეშე

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
ka: ძებნის დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
ka: ძებნის პარამეტრები

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
ka: ძებნა:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
ka: რიგი

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
ka[0]: ატვირთულია %2 პოდკასტი %1-დან
ka[1]: ატვირთულია %2 პოდკასტი %1-დან

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
ka[0]: გადატანილია %2 ფაილი %1-დან
ka[1]: გადატანილია %2 ფაილი %1-დან

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
ka: გაზომვად შეერთებებზე გადმოწერები განახლებები ამჟამად დაშვებული არაა

en: No Track Loaded
ka: ტრეკი ჩატვირთული არაა

en: No Title
ka: სათაურის გარეშე

en: No podcast title
ka: პოდკასტის სათაურის გარეშე

en: No chapters found
ka: თავები ვერ ვიპოვე

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
ka: დაკვრის სიჩქარის პრესეტები

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
ka: ახალი პრესეტი:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
ka: სიისთვის დაკვრის სიჩქარის ახალი მნიშვნელობის დამატება

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
ka: დაკვრის სიჩქარის შემცირება

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
ka: დაკვრის სიჩქარის გაზრდა

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
ka: მიმდინარე პრესეტები:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
ka: აირჩიეთ დაკვრის სიჩქარე

[ctx: @action:button]
en: Customize
ka: მორგება

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
ka[0]: 1 ეპიზოდი
ka[1]: %1 ეპიზოდი

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
ka: დარჩენილი დრო

[ctx: @info]
en: Queue is empty
ka: რიგი ცარიელია

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
ka: ეპიზოდების ძებნა…

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
ka: გარეგნობა

[ctx: @label:listbox Label for selecting the type of GUI for the app (desktop, mobile or auto)]
en: Optimize interface for mobile/desktop usage
ka: ინტერფეისის ოპტიმიზაცია მობილურისთვის/კომპიუტერისთვის

[ctx: @label]
en: This will require a restart of the app to take effect
ka: ეს, ძალაში, მხოლოდ, აპის რესტარტის შემდეგ შევა

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Auto
ka: ავტო

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Mobile
ka: მობილური

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
ka: ფერის თემა

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
ka: გამოწერის ხედში პოდკსტის სათაურების ყოველთვის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
ka: სიებში პოდკასტის გამოსახულების მაგიერ ეპიზოდის სურათის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
ka: გამოწერის ხედში პოდკსტის სათაურების ყოველთვის ჩვენება

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულა

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
ka: დახურვისას გასვლის მაგიერ სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ტიპი

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
ka: ფერადი

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
ka: ღია

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
ka: მუქი

[ctx: @title Form header for settings related to text/fonts]
en: Text
ka: ტექსტი

[ctx: @option:check]
en: Use system default
ka: სისტემის ნაგულისხმევის გამოყენება

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
ka: ფონტის ზომა

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
ka: შეცდომების ჟურნალი

[ctx: @action:button]
en: Clear All
ka: ყველას გასუფთავება

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
ka: დაკვრის მორგება

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
ka: აირჩიეთ აუდიოს უკანაბოლო

[ctx: @option:check Label for setting whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total track time
ka: ტრეკის სრული დროის მაგიერ დარჩენილი დროის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
ka: დარჩენილი დროის დაკვრის მიმდინარე სიჩქარეზე დაყრდნობით გასწორება

[ctx: @option:check]
en: Prefer streaming over downloading
ka: სტრიმინგის პრიორიტეტის გადმოწერისაზე მეტზე აწევა

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
ka: წინ გადასვლის ინტერვალი (წამებში)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
ka: უკან გადასვლის ინტერვალი (წამებში)

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
ka: პოდკასტის განახლების მორგება

[ctx: @label:listbox]
en: Periodically retrieve podcast feeds
ka: პოდკასტის ლენტების პერიოდული გამოთხოვა

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
ka[0]: ყოველ საათში
ka[1]: ყოველ %1 საათში

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
ka[0]: ყოველდღე
ka[1]: ყოველ %1 დღეში

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
ka: გაშვებისას პოდკასტის განახლებების ავტომატური გამოთხოვა

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
ka: განახლებისას ეპიზოდის არსებული მონაცემებიც განახლდება (ნელი)

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
ka: ახალი ეპიზოდების ავტომატური ჩამატება

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
ka: ახალი ეპიზოდების ავტომატური გადმოწერა

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
ka: რიგის მორგება

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
ka: მიმდინარეს დასრულების შემდეგ შემდეგი ეპიზოდის დაკვრის გაგრძელება

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
ka: ეპიზოდის დასრულების შემდეგ დაკვრის მდებარეობის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
ka: დაკრული ეპიზოდის ქცევა

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
ka: არ წაშალო

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
ka: დაუყოვნებლივი წაშლა

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
ka: წაშლა შემდეგი გაშვებისას

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
ka: ეპიზოდების დაკრულად მონიშვნა, როცა დარჩენილია მითითებული დრო (წამებში)

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
ka: ახალი პოდკასტების დამატებისას

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
ka: ყველა ეპიზოდის დაკრულად მონიშვნა

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
ka: უახლესი ეპიზოდების, როგორც არასოდეს დაკრულის, მონიშვნა

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
ka: ყველა ეპიზოდის, როგორც არასოდეს დაკრულის, მონიშვნა

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
ka: ქსელი

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
ka: ქსელური მიერთების შემოწმების ჩართვა

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
ka: გაზომვადი მიერთების დროს

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
ka: პოდკასტების განახლების უფლება

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
ka: ეპიზოდების გადმოწერის უფლება

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
ka: გამოსახულებების გადმოწერის უფლება

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
ka: სტრიმინგის დაშვება

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
ka: ქსელის პროქსი

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
ka: სისტემის ნაგულისხმევი

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
ka: პროქსის გარეშე

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
ka: ჰოსტი

[ctx: @label:spinbox Port for proxy config]
en: Port
ka: პორტი

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
ka: მომხმარებელი

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
ka: პაროლი

[ctx: @action:button]
en: Apply
ka: გადატარება

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
ka: თქვენი სისტემის დონს ან აპის დონის პროქსის პარამეტრები შეიძლება, გამოტოვებული იყოს აუდიოს უკანაბოლოს მიერ, როცა აუდიონაკადს უკრავთ. პარამეტრები, შეიძლება, ჯერ კიდევ გამოყენებული იყოს სხვა ქსელთან დაკავშრებული ქმედებების მიერ, ეპიზოდების გადმოწერის ჩათვლით.

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: General
ka: საერთო

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
ka: გარეგნობა

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
ka: საცავი

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
ka: ქსელი

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
ka: სინქრონიზაცია

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About Kasts
ka: Kasts-ის შესახებ

[ctx: @title:group]
en: About
ka: შესახებ

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
ka: საცავის ბილიკი

[ctx: @option:check]
en: Use default path
ka: ნაგულისხმევი ბილიკის გამოყენება

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
ka: საცავის ბილიკი

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
ka: აირჩიეთ საქაღალდე…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
ka: აირჩიეთ საცავის ბილიკი

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
ka: პოდკასტის გადმოწერები

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
ka: დისკზე გამოყენებული ადგილია %1

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
ka: გამოსახულებების ქეში

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
ka: კეშის გასუფთავება

[ctx: @label]
en: Account
ka: ანგარიში

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
ka: შეხვედით ანგარიშში "%1" სერვერზე "%2"

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
ka: სინქრონიზაცია გამორთულია

[ctx: @action:button]
en: Logout
ka: გასვლა

[ctx: @action:button]
en: Login
ka: შესვლა

[ctx: @label]
en: Manually sync
ka: ხელით სინქრონიზაცია

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
ka: სინქრონიზაცია ახლავე

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
ka: ბოლო სრული სინქი სერვერთან

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
ka: ბოლო სწრაფი ატვირთვა სინქრონიზაციის სერვერზე

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
ka: ავტომატური სინქრონიზაცია

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
ka: სრული სინქრონიზაცია გაშვებისას

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
ka: სრული სინქრონიზაცია პოდკასტების გამოთხოვისას

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
ka: დაკვრა/შეჩერების გადართვისას ეპიზოდის დაკვრის მდებარეობის ატვირთვა

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
ka: დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
ka: სერვერიდან ყველა ეპიზოდის მდგომარეობის გამოთხოვა

[ctx: @action:button]
en: Fetch
ka: გამოთხოვა

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
ka: ყველა ლოკალური ეპიზოდის მდგომარეობების სერვერზე ატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Push
ka: გადაცემა

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
ka: ავტვირთო ყველა ლოკალური ეპიზოდის მდგომარეობა სერვერზე?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
ka: დაიმახსოვრეთ, რომ ყველა ლოკალური ეპიზოდისთვის დაკვრის მდებარეობის ატვირთვას დიდი დრო შეიძლება დასჭირდეს და შეიძლება სერვერი გადატვირთოს. გახსოვდეთ რომ ეს ქმედება სერვერზე ყველა არსებული ეპიზოდის მდგომარეობას გადაფარავს.
    
    გავაგრძელო?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
ka: აირჩიეთ სინქის მომწოდებელი

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
ka: Gpodder.net-ის ოფიციალურ სერვერთან სინქრონიზაცია

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
ka: Gpodder.net-ის Nextcloud-ის აპთან სინქრონიზაცია

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
ka: შესვლის ავტორიზაციის დეტალების სინრონიზაცია

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
ka: GPodder Nextcloud-ის აპთან სინქრონიზაცია

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
ka: GPodder.netის სერვისთან სინქრონიზაცია

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
ka: Nextcloud-ს სერვერთან, რომელსაც GPodder-ის აპი აქვს დაყენებული, სინქრონიზაცია %1.<br/>უმჯობესია, თუ Kasts-ისთვის აპის პაროლს ხელით შექმნით და მას გამოიყენებთ.

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
ka: თუ ანგარიში ჯერ არ გაგაჩნიათ, მისი შექმნა შეგიძლიათ მისამართზე: %1

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
ka: სერვერის ხელით მითითება

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
ka: ჰოსტის სახელი:

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
ka: მოწყობილობის პარამეტრების სინქრონიზაცია

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
ka: ახალი მოწყობილობის შექმნა

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
ka: მოწყობილობის სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
ka: მოწყობილობის აღწერა:

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
ka: მოწყობილობის ტიპი:

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
ka: სხვა

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
ka: ლეპტოპი

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: server
ka: სერვერი

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
ka: მობილური

[ctx: @action:button]
en: Create Device
ka: მოწყობილობის შექმნა

[ctx: @label]
en: or select an existing device
ka: ან აირჩიეთ არსებული მოწყობილობა

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
ka: მოწყობილობის სინქრონიზაციის მორგება

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
ka: გნებავთ ყველა პოდკასტის გამოწერა ამ gpodder.net-ის ანგარიშისთვის თქვენს ყველა მოწყობილობაზე დასინქრონდეს?
    თუ არ იცით, ეს რას ნიშნავს, სჯობს აირჩიოთ "დიახ".

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
ka: დავასინქრონო ახლავე?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
ka: გნებავთ პირველი სინქრონიზაციის ახლავე შესრულება?

en: Sleep Timer
ka: ძილის წამმზომი

en: Start
ka: გაშვება

en: Status: Active
ka: სტატუსი: აქტიური

en: Status: Inactive
ka: სტატუსი: არააქტიური

en: Remaining time: %1
ka: დარჩენილი დრო: %1

en: Seconds
ka: წამი

en: Minutes
ka: წუთი

en: Hours
ka: საათი

en: Sync Password Required
ka: პაროლის სინარონიზაცია სავალდებულოა

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
ka: პაროლის მიღების შეცდომა მომხმარებლისთვის "%1" NextCloud-ის სერვერიდან "%2".

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
ka: "gpodder.net"-დან მომხმარებლისთვის "%1" პაროლის მიღების შეცდომა.

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: Never
ka: არასდროს

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
ka: Kasts %1-ზე

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
ka: GPodder-nextcloud-ის სერვერზე შესვლის პრობლემა

en: Could not log into GPodder server
ka: GPodder-ის სერვერზე შესვლის პრობლემა

en: I/O denied: Cannot save password.
ka: შ/გ-ის შეცდომა: პაროლის შენახვა შეუძლებელია.

en: I/O denied: Cannot access password file.
ka: შ/გ-ის შეცდომა: პაროლის ფაილთან წვდომა აკრძალულია.

en: Could not create GPodder device
ka: GPodder მოწყობილობის შექმნის შეცდომა

en: Could not retrieve synced device status
ka: სინრქონიზებული მოწყობილობის მდგომარეობის მიღების შეცდომა

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
ka: მოწყობილობის (%1) გამოწერების მიღების შეცდომა

en: Could not upload subscriptions for device %1
ka: მოწყობილობის (%1) გამოწერების ატვირთვის შეცდომა

en: Could not retrieve subscription updates from server
ka: სერვერიდან გამოწერის განახლებების გამოთხოვის შეცდომა

en: Could not upload subscription changes to server
ka: სერვერზე გამოწერის ცვლილებების ატვირთვის შეცდომა

en: Could not retrieve episode updates from server
ka: სერვერიდან ეპიზოდის განახლებების გამოთხოვის შეცდომა

en: Could not upload episode updates to server
ka: სერვერზე ეპიზოდის განახლებების ატვირთვის შეცდომა

en: Internal data error
ka: მონაცემების შიდა დინების შეცდომა

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
ka: (ნაბიჯი %1 %2-დან) სინქრონიზების დასაწყისი

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
ka: (ნაბიჯი %1/%2) გარე გამოწერის განახლებების გამოთხოვა

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
ka: (ნაბიჯი %1/%2) ლოკალური გამოწერის განახლებების ატვირთვა

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
ka[0]: (ნაბიჯი %3/%4) განახლდა %2/%1 პოდკასტი
ka[1]: (ნაბიჯი %3/%4) განახლდა %2/%1 პოდკასტი

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
ka: (ნაბიჯი %1/%2) გარე ეპიზოდის განახლებების გამოთხოვა

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
ka: (ნაბიჯი %1/%2) გარე ეპიზოდის ცვლილებების გადატარება

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
ka: (ნაბიჯი %1/%2) ლოკალური ეპიზოდის განახლებების ატვირთვა

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
ka: (ნაბიჯი %1 %2-დან) სინქრონიზაციის დასასრული

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
ka: სინქრონიზაცია გაუქმდა

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
ka: სინქრონიზაცია შეცდომით დასრულდა

en: Downloading %1
ka: %1-ის გადმოწერა

en: Old location:
ka: ძველი მდებარეობა:

en: New location:
ka: ახალი მდებარეობა:

en: Destination path not writable
ka: სამიზნე ბილიკი ჩაწერადი არაა

en: Operation aborted by user
ka: ოპერაცია გაუქმებულია მომხმარებლის მიერ

en: An error occurred while copying data
ka: შეცდომა მონაცემების კოპირებისას

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
ka: Kasts
    შუა წკაპი დაკვრა/შეჩერებისთვის

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
ka: უკან გადახვევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
ka: წინ გადახვევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
ka: წინ გადახტომა

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
ka: გასვლა
