kasts - en to pl translation catalogue (356 entries)

en: No connection or streaming on metered connection not allowed
pl: Połączenie lub strumieniowanie na taryfowej sieci jest niedozwolone

en: Invalid Media
pl: Nieprawidłowa treść

en: Podcast downloads not allowed due to user setting
pl: Pobieranie podkastów niedozwolone ze względu na ustawienia użytkownika

en: Downloading %1
pl: Pobieranie %1

en: Podcast update error
pl: Błąd uaktualniania podkastu

en: Media download error
pl: Błąd pobierania treści

en: Update not allowed on metered connection
pl: Uaktualnienia niedozwolone w połączeniach taryfowych

en: Invalid media file
pl: Nieprawidłowy plik multimedialny

en: Nothing found
pl: Nie znaleziono niczego

en: Error moving storage path
pl: Błąd podczas zmiany położenia pamięci dyskowej

en: Error syncing feed and/or episode status
pl: Błąd synchronizacji kanału i/lub stanu odcinka

en: Connection or streaming not allowed on metered connection
pl: Połączenie lub strumieniowanie na taryfowej sieci jest niedozwolone

en: Example KMediaSession Player
pl: Przykładowy odtwarzacz KMediaSession

en: Select File…
pl: Wybierz plik...

en: Select Media File
pl: Wybierz plik multimedialny

en: OR
pl: LUB

en: Open
pl: Otwórz

en: Play
pl: Odtwórz

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Mute
pl: Wycisz

en: Title: %1
pl: Tytuł: %1

en: Artist: %1
pl: Wykonawca: %1

en: Media status: %1
pl: Stan mediów: %1

en: Playback status: %1
pl: Stan odtwarzania: %1

en: Error: %1
pl: Błąd: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
pl: Odtwarzanie pliku

en: Podcast Application
pl: Aplikacja do podkastów

en: Adds a new podcast to subscriptions.
pl: Dodaje nowy podkast do zapisanych.

en: Podcast URL
pl: Adres URL podkastu

en: Podcast Player
pl: Odtwarzacz podkastów

en: © 2020–2023 KDE Community
pl: © 2020–2023 Społeczność KDE

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
pl: Brak filtra

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
pl: Odtworzone odcinki

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
pl: Nieodtworzone odcinki

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
pl: Odcinki oznaczone jako "Nowe"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
pl: Odcinki nieoznaczone jako "Nowe"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
pl: Odcinki oznaczone jako ulubione

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
pl: Odcinki nieoznaczone jako ulubione

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
pl: Tytułu podkastu

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
pl: Data: najnowsze najpierw

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
pl: Data: najstarsze najpierw

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
pl: Liczba nieodtworzonych: malejąco

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
pl: Liczba nieodtworzonych: rosnąco

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
pl: Liczba nowych: malejąco

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
pl: Liczba nowych: rosnąco

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
pl: Liczba ulubionych: malejąco

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
pl: Liczba ulubionych: rosnąco

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
pl: Tytułu podkastu: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
pl: Tytułu podkastu: Z → A

en: Add New Podcast
pl: Dodaj nowy podkast

en: Url:
pl: URL:

en: Add Podcast
pl: Dodaj podkast

en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
pl: Uaktualnienia podkastów są obecnie niedozwolone w połączeniach taryfowych

en: Select Option
pl: Wybierz ustawienie

en: Don't Allow
pl: Zabroń

en: Allow Once
pl: Pozwól raz

en: Always Allow
pl: Zawsze pozwalaj

en: Seek backward
pl: Przewiń wstecz

en: Seek forward
pl: Szukaj w przód

en: Skip forward
pl: Przejdź naprzód

en: Playback rate:
pl: Szybkość odtwarzania:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
pl: Pokaż spis rozdziałów

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
pl: Pokaż szczegóły o odcinku

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
pl: Otwórz ustawienia odliczania do uśpienia

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
pl: Otwórz ustawienia głośności

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
pl: Przełącz wyciszenie

[ctx: @action:button]
en: Show more
pl: Pokaż więcej

[ctx: @action:button]
en: Chapters
pl: Rozdziały

[ctx: @action:button]
en: Show Info
pl: Pokaż informacje

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
pl: Odliczanie do uśpienia

en: Chapters
pl: Rozdziały

en: No Track Title
pl: Brak tytułu ścieżki

en: No track loaded
pl: Nie wczytano żadnej ścieżki

en: Discover
pl: Odkrywaj

en: Search podcastindex.org
pl: Przeszukaj podcastindex.org

en: Search
pl: Szukaj

en: Subscribe
pl: Śledź

en: Subscribed
pl: Śledzone

en: Downloads
pl: Pobierane

en: Refresh All Podcasts
pl: Odśwież wszystkie podkasty

en: No downloads
pl: Brak pobieranych

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Incomplete Downloads
pl: Niekompletne pobrania

en: Downloaded
pl: Pobrane

[ctx: @title]
en: Episode Details
pl: Szczegóły odcinka

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
pl: Pobierz

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
pl: Anuluj pobieranie

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
pl: Odtwórz

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
pl: Strumień

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
pl: Dodaj do kolejki

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
pl: Usuń z kolejki

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
pl: Usuń pobrane

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
pl: Wyzeruj położenie odtwarzania

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
pl: Oznacz jako nieodtworzone

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
pl: Oznacz jako odtworzone

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
pl: Usuń etykietę „nowy”

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
pl: Dodaj etykietę „nowy”

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
pl: Usuń z ulubionych

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
pl: Otwórz podkast

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
pl: Skopiuj adres URL do pobrania odcinka

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
pl: Skopiowano odnośnik

en: Episode List
pl: Spis odcinków

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
pl: Poszukaj

en: No episodes available
pl: Brak dostępnych odcinków

en: No errors logged
pl: Nie napotkano żadnego błędu

en: Error code:
pl: Kod błędu:

[ctx: @title]
en: Error Log
pl: Dziennik błędów

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
pl: Wyczyść wszystkie błędy

en: Show Error Log
pl: Pokaż dziennik błędów

en: Podcast Details
pl: Szczegóły podkastu

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
pl: przez %1

en: Refresh Podcast
pl: Odśwież podkast

en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

en: Podcast URL:
pl: Adres URL podkastu:

en: Weblink:
pl: Odnośnik sieciowy:

en: Subscribed since: %1
pl: Śledzone od: %1

en: Last updated: %1
pl: Ostatnio uaktualniony: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
pl[0]: 1 odcinek
pl[1]: %1 odcinki
pl[2]: %1 odcinków

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
pl[0]: 1 nieodtworzony
pl[1]: %1 nieodtworzone
pl[2]: %1 nieodtworzonych

en: Error (%1): %2
pl: Błąd (%1): %2

en: Remove Podcast
pl: Usuń podkast

[ctx: @title Podcast subscription list page title]
en: Subscriptions
pl: Śledzone

[ctx: @action:intoolbar Open the podcast discover page]
en: Discover
pl: Odkrywaj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
pl: Odśwież wszystkie podkasty

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
pl: Dodaj podkast…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
pl: Uszereguj

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
pl: Wybierz jak uszeregować śledzone

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
pl: Zaimportuj podkasty…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
pl: Wyeksportuj podkasty…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
pl: Zaimportuj podkasty

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
pl: Pliki OPML (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
pl: Pliki XML (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
pl: Wyeksportuj podkasty

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
pl: Jeszcze nie dodano żadnego podkastu

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
pl: Nie znaleziono żadnych podkastów

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
pl: Rozpocznij, dodając nowy podkast:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
pl: Znajdź w sieci

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
pl: Zsynchronizuj

en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
pl: Odznacz wszystkie

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
pl[0]: Usuń podkast
pl[1]: Usuń podkast
pl[2]: Usuń podkast

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
pl: Szczegóły podkastu

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
pl: Wyzeruj

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
pl: Stosowany filtr: %1

en: Played
pl: Odtworzone

en: Read
pl: Przeczytane

en: New
pl: Nowe

en: Remove from Queue
pl: Usuń z kolejki

en: Download
pl: Pobierz

en: Cancel Download
pl: Anuluj pobieranie

en: Delete Download
pl: Usuń pobrane

en: Add to Queue
pl: Dodaj do kolejki

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
pl: Strumień

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
pl: Uszereguj

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
pl: Wybierz jak uszeregować odcinki

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
pl: Filtr

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
pl: Odfiltruj odcinki po stanie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: Mark as Played
pl: Oznacz jako odtworzone

en: Mark as Unplayed
pl: Oznacz jako nieodtworzone

en: Label as "New"
pl: Dodaj etykietę „nowy”

en: Remove "New" Label
pl: Usuń etykietę „nowy”

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
pl[0]: Usuń pobrane
pl[1]: Usuń pobrane
pl[2]: Usuń pobrane

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
pl: Nie ma żadnych wyników wyszukiwania

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
pl: Ustawienia rozszerzone wyszukiwania

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
pl: Ustawienia wyszukiwania

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
pl: Poszukaj w:

en: Queue
pl: Do kolejki

en: Subscriptions
pl: Śledzone

en: Episodes
pl: Odcinki

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
pl[0]: Uaktualniono %2 z %1 podkastu
pl[1]: Uaktualniono %2 z %1 podkastów
pl[2]: Uaktualniono %2 z %1 podkastów

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
pl[0]: Przeniesiono %2 z %1 pliku
pl[1]: Przeniesiono %2 z %1 plików
pl[2]: Przeniesiono %2 z %1 plików

en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
pl: Pobieranie podkastów jest obecnie niedozwolone w połączeniach taryfowych

en: No Track Loaded
pl: Nie załadowano ścieżki

en: No Title
pl: Nienazwane

en: No podcast title
pl: Brak tytułu podkastu

en: No chapters found
pl: Nie znaleziono żadnych rozdziałów

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
pl: Nastawy szybkości odtwarzania

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
pl: Nowa nastawa:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
pl: Dodaj nową wartość szybkości do spisu

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
pl: Zmniejsz szybkość odtwarzania

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
pl: Zwiększ szybkość odtwarzania

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
pl: Bieżące nastawy:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
pl: Wybierz szybkość odtwarzania

[ctx: @action:button]
en: Customize
pl: Dostosuj

[ctx: @title:column Page showing the list queued items]
en: Queue
pl: Do kolejki

[ctx: @info]
en: Queue is empty
pl: Kolejka jest pusta

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
pl[0]: 1 odcinek
pl[1]: %1 odcinki
pl[2]: %1 odcinków

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
pl: Pozostały czas

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
pl: Poszukaj odcinków…

en: About
pl: O programie

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Always show podcast titles in subscription view
pl: Zawsze pokazuj tytuły podkastów w widoku śledzonych

en: Show icon in system tray
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

en: Minimize to tray instead of closing
pl: Zminimalizuj na tackę systemową zamiast zamykać

[ctx: Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
pl: Rodzaj ikonu na tacce systemowej

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
pl: Kolorowy

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
pl: Jasna

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
pl: Ciemna

en: Playback settings
pl: Ustawienia odtwarzania

[ctx: Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
pl: Wybierz silnik dźwiękowy

[ctx: Label for settings related to the play time, e.g. whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Play time:
pl: Czas odtwarzania:

en: Show time left instead of total track time
pl: Pokaż pozostały czas zamiast całkowitego czasu nagrania

en: Adjust time left based on current playback speed
pl: Dostosuj pozostały czas na podstawie bieżącej szybkości odtwarzania

en: Prioritize streaming over downloading
pl: Przedkładaj strumieniowanie nad pobieranie

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
pl: Odstęp, o który przewinąć do przodu (w sekundach)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
pl: Odstęp, o który przewinąć do tyłu (w sekundach)

en: Queue settings
pl: Ustawienia kolejki

en: Continue playing next episode after current one finishes
pl: Kontynuuj odtwarzanie następnego odcinka po zakończeniu bieżącego

[ctx: Label for settings related to podcast updates]
en: Update Settings:
pl: Ustawienia uaktualniania:

en: Automatically fetch podcast updates on startup
pl: Samoczynnie uaktualnij podkasty po uruchomieniu

en: Update existing episode data on refresh (slower)
pl: Uaktualnij dane istniejącego odcinka przy odświeżeniu (wolniejsze)

en: Automatically queue new episodes
pl: Samoczynnie zakolejkuj nowe odcinki

en: Automatically download new episodes
pl: Samoczynnie pobierz nowe odcinki

en: Played episode behavior
pl: Postępowanie z odtworzonymi odcinkami

en: Do not delete
pl: Nie usuwaj

en: Delete immediately
pl: Usuń trwale

en: Delete at next startup
pl: Usuń przy następnym uruchomieniu

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
pl: Oznacz odcinek jako odtworzony, gdy pozostało tyle sekund do jego końca

en: Reset play position after an episode is played
pl: Wyzeruj miejsce odtwarzania po odtworzeniu odcinka

en: When adding new podcasts
pl: Przy dodawaniu nowego podkastu

en: Mark all episodes as played
pl: Oznacz wszystkie odcinki jako odtworzone

en: Mark most recent episodes as unplayed
pl: Oznacz najświeższe odcinki jako nieodtworzone

en: Mark all episodes as unplayed
pl: Oznacz wszystkie odcinki jako nieodtworzone

en: Article
pl: Artykuł

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Use system default
pl: Użyj domyślnej systemu

en: Network Settings
pl: Ustawienia sieci

en: On metered connections
pl: W połączeniach taryfowych

en: Allow podcast updates
pl: Zezwól na aktualizacje podkastów

en: Allow episode downloads
pl: Zezwól na pobieranie odcinków

en: Allow image downloads
pl: Zezwól na pobieranie obrazów

en: Allow streaming
pl: Zezwól na strumieniowanie

en: General
pl: Ogólne

en: Storage
pl: Przestrzeń dyskowa

en: Network
pl: Sieć

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Error Log
pl: Dziennik błędów

en: Storage Settings
pl: Ustawienia składowania

en: Storage path
pl: Ścieżka przechowywania

en: Select Folder…
pl: Wybierz katalog…

en: Select Storage Path
pl: Wybierz położenie pamięci dyskowej

en: Use default path
pl: Użyj domyślnego położenia

en: Information
pl: Informacja

en: Podcast downloads
pl: Pobierane podkasty

[ctx: Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
pl: Wykorzystane %1 miejsca na dysku

en: Image cache
pl: Pamięć podręczna obrazów

en: Clear Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Synchronization Settings
pl: Ustawienia synchronizacji

en: Account
pl: Konto

en: Logged into account "%1" on server "%2"
pl: Zalogowano na konto "%1" na serwerze "%2"

en: Syncing disabled
pl: Wyłączono synchronizowanie

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Login
pl: Logowanie

en: Manually sync
pl: Ręczne synchronizowanie

en: Sync Now
pl: Synchronizuj teraz

en: Last full sync with server
pl: Ostania pełna synchronizacja z serwerem

en: Last quick upload to sync server
pl: Ostanie szybkie wysłanie na serwer synchronizacji

en: Automatic syncing
pl: Samosynchronizowanie

en: Do full sync on startup
pl: Wykonaj pełną synchronizację po uruchomieniu

en: Do full sync when fetching podcasts
pl: Wykonaj pełną synchronizację podczas pobierania podkastów

en: Upload episode play positions on play/pause toggle
pl: Wyślij miejsca odtwarzania odcinków przy przełączaniu odtwórz/wstrzymaj

en: Advanced options
pl: Ustawienia rozszerzone

en: Fetch all episode states from server
pl: Pobierz stany wszystkich odcinków z serwera

en: Fetch
pl: Pobierz

en: Push all local episode states to server
pl: Wyślij stany wszystkich odcinków na serwer

en: Push
pl: Popchnij

en: Push all local episode states to server?
pl: Czy wysłać stany wszystkich odcinków na serwer?

en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
pl: Pamiętaj, że wysyłając stany wszystkich miejscowych odcinków na serwer może zająć dużo czasu i/lub może przeciążyć dany serwer. Pamiętaj także, że to działanie zastąpi wszystkie istniejące stany odcinków na serwerze.
    
    Czy kontynuować?

en: Select Sync Provider
pl: Wybierz dostawcę synchronizacji

en: Synchronize with official gpodder.net server
pl: Synchronizuj z oficjalnym serwerem gpodder.net

en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
pl: Synchronizuj z aplikacją Gpodder Nexcloud

en: Sync Login Credentials
pl: Dane dostępowe synchronizacji

en: Sync with GPodder Nextcloud app
pl: Synchronizuj z aplikacją GPodder Nextcloud

en: Sync with gpodder.net service
pl: Synchronizuj z usługą gpodder.net

[ctx: argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
pl: Synchronizuj z serwerem Nextcloud, który ma wgraną aplikację GPodder Sync: %1.<br/>Zaleca się ręczne utworzenie hasła dla aplikacji Kasts poprze stronę sieciową i użycie tutaj otrzymanych danych dostępowych.

[ctx: argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
pl: Jeśli nie masz jeszcze konta, to powinieneś takie stworzyć na %1

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Use custom server
pl: Użyj własnego serwera

en: Hostname:
pl: Nazwa gospodarza:

en: Sync Device Settings
pl: Ustawienia synchronizacji urządzenia

en: Create a new device
pl: Utwórz nowe urządzenie

en: Device Name:
pl: Nazwa urządzenia:

en: Device Description:
pl: Opis urządzenia:

en: Device Type:
pl: Rodzaj urządzenia:

en: other
pl: inne

en: desktop
pl: pulpit

en: server
pl: serwer

en: mobile
pl: telefon komórkowy

en: Create Device
pl: Utwórz urządzenie

en: or select an existing device
pl: lub wybierz istniejące urządzenie

en: Device Sync Settings
pl: Ustawienia synchronizacji urządzenia

en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
pl: Czy synchronizować na wszystkich urządzeniach wszystkie śledzone podkasty z tego konta gpodder.net?
    Jeśli nie wiesz, co to znaczy, to prawdopodobnie powinieneś odpowiedzieć "Ok".

en: Sync Now?
pl: Czy synchronizować teraz?

en: Perform a first sync now?
pl: Wykonać teraz pierwszą synchronizację?

en: Sleep Timer
pl: Czasomierz uśpienia

en: Start
pl: Rozpocznij

en: Status: Active
pl: Stan: włączone

en: Status: Inactive
pl: Stan: wyłączone

en: Remaining time: %1
pl: Pozostały czas: %1

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Minutes
pl: Minuty

en: Hours
pl: Godziny

en: Sync Password Required
pl: Wymagane hasło do synchronizacji

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
pl: Nie można pobrać hasła dla użytkownika "%1" na serwerze Nextcloud "%2".

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
pl: Nie można pobrać hasła dla użytkownika "%1" na serwerze "gpodder.net".

en: Abort
pl: Przerwij

en: Old location:
pl: Stare położenie:

en: New location:
pl: Nowe położenie:

en: Destination path not writable
pl: Położenie docelowe nie jest zapisywalne

en: Operation aborted by user
pl: Działanie przerwane przez użytkownika

en: An error occurred while copying data
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania danych

en: Never
pl: Nigdy

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
pl: Kasts na %1

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
pl: Nie można wejść na serwer GPodder-nextcloud

en: Could not log into GPodder server
pl: Nie można wejść na serwer GPodder

en: I/O denied: Cannot save password.
pl: Odmówiono WE/WY: Nie można zapisać hasła.

en: I/O denied: Cannot access password file.
pl: Odmówiono WE/WY: Brak dostępu do pliku hasła.

en: Could not create GPodder device
pl: nie można utworzyć urządzenia GPodder

en: Could not retrieve synced device status
pl: Nie można pobrać stanu synchronizowanego urządzenia

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
pl: Nie można pobrać śledzonych z urządzenia %1

en: Could not upload subscriptions for device %1
pl: Nie można wysłać śledzonych do urządzenia %1

en: Could not retrieve subscription updates from server
pl: Nie można pobrać uaktualnień śledzonych z serwera

en: Could not upload subscription changes to server
pl: Nie można wysłać zmian śledzonych na serwer

en: Could not retrieve episode updates from server
pl: Nie można pobrać uaktualnień odcinków z serwera

en: Could not upload episode updates to server
pl: Nie można wysłać uaktualnień odcinków na serwer

en: Internal data error
pl: Błąd danych wewnętrznych

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
pl: (Krok %1 z %2) Rozpocznij synchronizowanie

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
pl: (Krok %1 z %2) Żądanie uaktualnienia zdalnie śledzonych

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
pl: (Krok %1 z %2) Wysyłanie uaktualnienia miejscowo Śledzonych

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
pl[0]: (Krok %3 z %4) Uaktualniono %2 z %1 podkastu
pl[1]: (Krok %3 z %4) Uaktualniono %2 z %1 podkastów
pl[2]: (Krok %3 z %4) Uaktualniono %2 z %1 podkastów

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
pl: (Krok %1 z %2) Żądanie uaktualnień zdalnych odcinków

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
pl: (Krok %1 z %2) Wprowadzanie zmian zdalnych odcinków

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
pl: (Krok %1 z %2) Wysyłanie uaktualnień miejscowych odcinków

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
pl: (Krok %1 z %2) Ukończono synchronizowanie

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
pl: Przerwano synchronizowanie

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
pl: Ukończono synchronizację z błędem

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
pl: Przewiń wstecz

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
pl: Odtwórz

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
pl: Przewiń wprzód

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
pl: Przejdź do przodu

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
pl: Zakończ
