kasts - en to sa translation catalogue (376 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
sa: मीटर् कृते संयोजने स्ट्रीमिंग् अनुमतं नास्ति

en: No network connection
sa: जालसंयोजनं नास्ति

en: Invalid Media
sa: अमान्य मीडिया

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
sa: मीटर्-युक्ते संयोजने पोड्कास्ट्-अवलोकनस्य अनुमतिः नास्ति

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
sa: %1 तथा %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
sa: %1, तथा %2

en: Podcast update error
sa: पॉडकास्ट् अपडेट् त्रुटिः

en: Media download error
sa: मीडिया डाउनलोड् त्रुटिः

en: Update not allowed on metered connection
sa: मीटर् कृते संयोजने अद्यतनस्य अनुमतिः नास्ति

en: Invalid media file
sa: अमान्यमाध्यमसञ्चिका

en: Nothing found
sa: न किमपि लब्धम्

en: Error moving storage path
sa: भण्डारणमार्गं चालयन् त्रुटिः

en: Error syncing feed and/or episode status
sa: फीड् तथा/वा प्रकरणस्य स्थितिं समन्वयनं कृत्वा त्रुटिः

en: Streaming not allowed on metered connection
sa: मीटर्युक्ते संयोजने स्ट्रीमिंग् अनुमतं नास्ति

en: Example KMediaSession Player
sa: उदाहरणं KMediaSession Player इति

en: Select File…
sa: सञ्चिकां चिनोतु…

en: Select Media File
sa: Media File इति चिनोतु

en: OR
sa: वा

en: Open
sa: उद्घाटित

en: Play
sa: क्रीडतु

en: Pause
sa: विराम

en: Stop
sa: विरमतु

en: Mute
sa: मूक

en: Title: %1
sa: शीर्षकम् : %1

en: Artist: %1
sa: कलाकारः %1

en: Album: %1
sa: एल्बमः %1

en: Media status: %1
sa: मीडिया स्थितिः %1

en: Playback status: %1
sa: प्लेबैक स्थितिः %1

en: Error: %1
sa: त्रुटिः %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
sa: मीडिया वादयति

en: Podcast Application
sa: पॉडकास्ट अनुप्रयोग

en: Adds a new podcast to subscriptions.
sa: सदस्यतासु नूतनं पोड्कास्ट् योजयति ।

en: Podcast URL
sa: पॉडकास्ट यूआरएल

en: Kasts
sa: कोश

en: Podcast Player
sa: पॉडकास्ट प्लेयर

en: Tobias Fella
sa: टोबियास फेला

en: Bart De Vries
sa: बार्ट डी व्रीस्

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
sa: न फ़िल्टर

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
sa: प्रकरणाः वाद्यन्ते

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
sa: अप्रचलिताः प्रकरणाः

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
sa: "नव" इति चिह्निताः प्रकरणाः ।

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
sa: "नवीन" इति न चिह्निताः प्रकरणाः।

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
sa: प्रिय इति चिह्निताः प्रकरणाः

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
sa: प्रिय इति न चिह्निताः प्रकरणाः

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
sa: शीर्षक

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
sa: वर्णनम्‌

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
sa: पॉडकास्ट शीर्षक

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
sa: तिथिः प्रथमं नवीनतरम्

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
sa: तिथिः प्रथमं प्राचीनम्

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
sa: अक्रीडितगणना: अवरोहति

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
sa: अक्रीडितगणना: आरोही

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
sa: नवगणना: अवरोहति

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
sa: नवीनगणना: आरोही

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
sa: प्रियगणना : अवरोहण

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
sa: प्रियगणना : आरोही

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
sa: पॉडकास्ट् शीर्षकम्: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
sa: पॉडकास्ट शीर्षक: Z → A

en: Add New Podcast
sa: New Podcast योजयतु

en: Add Podcast
sa: Podcast योजयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
sa: मीटर्-युक्तेषु संयोजनेषु सम्प्रति पॉडकास्ट्-अद्यतनस्य अनुमतिः नास्ति

[ctx: @title:window]
en: Select Option
sa: विकल्पं चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
sa: संजालं न प्राप्यते

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
sa: जालं प्राप्तुं न शक्यते इति भाति। यदि एतत् अशुद्धं भवति तर्हि एतत् जाँचम् अस्य माध्यमेन निष्क्रियं कर्तुं शक्यते: सेटिंग्स् > संजालम् ।

en: Don't Allow
sa: मा अनुमन्यताम्

en: Allow Once
sa: एकदा अनुमन्यताम्

en: Always Allow
sa: सर्वदा अनुमन्यताम्

en: Seek backward
sa: पश्चात्तापं अन्वेष्यताम्

en: Seek forward
sa: अग्रे अन्वेष्यताम्

en: Skip forward
sa: अग्रे त्यजन्तु

en: Playback rate:
sa: प्लेबैक दरः :

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
sa: अध्यायसूचीं दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
sa: प्रकरणस्य सूचनां दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
sa: स्लीप् टाइमर् सेटिंग्स् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
sa: मात्रासेटिंग्स् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
sa: म्यूट् टॉगल कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Show more
sa: अधिकं दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Chapters
sa: अध्यायाः

[ctx: @action:button]
en: Show Info
sa: Info दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
sa: स्लीप टाइमर

en: Chapters
sa: अध्यायाः

en: No Track Title
sa: No Track Title नास्ति

en: No track loaded
sa: न पटलः भारितः

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
sa: परिनयन

en: Search podcastindex.org
sa: podcastindex.org इत्यत्र अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: Search
sa: अन्वेषण

en: Subscribe
sa: सब्सक्राइब करें

en: Subscribed
sa: सदस्यता प्राप्त

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
sa: डाउनलोड्स्

en: Refresh All Podcasts
sa: सर्वाणि पॉडकास्ट् ताजगीं कुर्वन्तु

en: Downloading
sa: डाउनलोड् करणम्

en: Incomplete Downloads
sa: अपूर्ण डाउनलोड्स

en: Downloaded
sa: डाउनलोड् कृतम्

[ctx: @title]
en: Episode Details
sa: प्रकरणविवरणम्

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
sa: ब्राउजर् मध्ये उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
sa: अवाहरन

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
sa: डाउनलोड् रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
sa: विराम

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
sa: क्रीडतु

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
sa: धारा

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
sa: कतारं योजयतु

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
sa: कतारात् निष्कासयन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
sa: डाउनलोड् विलोपयन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
sa: Play Position पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
sa: Unplayed इति चिह्नं कुर्वन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
sa: Played इति चिह्नं कुर्वन्तु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
sa: "नव" लेबलं निष्कासयन्तु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
sa: "नव" इति लेबलं कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
sa: प्रियतः निष्कासयन्तु

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
sa: प्रियं योजयतु

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
sa: पोडकास्ट् उद्घाटयतु

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
sa: प्रतिलिपि एपिसोड डाउनलोड URL

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
sa: लिङ्क प्रतिलिपिकृत

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
sa: प्रकरणम्

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
sa: अन्वेषण

en: No episodes available
sa: कोऽपि प्रकरणः उपलब्धः नास्ति

en: No errors logged
sa: न दोषाः लॉग् कृताः

en: Error code:
sa: त्रुटिसङ्केतः :

[ctx: @title]
en: Error Log
sa: त्रुटिलेखः

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
sa: सर्वाणि त्रुटयः स्वच्छं कुर्वन्तु

en: Show Error Log
sa: त्रुटिवृत्तं दर्शयतु

en: Podcast Details
sa: पॉडकास्ट विवरण

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
sa: %1 द्वारा

en: Refresh Podcast
sa: ताजगी पॉडकास्ट

en: Show Details
sa: विवरणं दर्शयतु

en: Podcast URL:
sa: पॉडकास्ट् यूआरएल:

en: Weblink:
sa: जालपुटम् :

en: Subscribed since: %1
sa: सदस्यतां प्राप्तम् यतः: %1

en: Last updated: %1
sa: अन्तिमम् अद्यतनम्: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
sa[0]: १ प्रकरणम्
sa[1]: %1 प्रकरणम्

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
sa[0]: १ अक्रीडितम्
sa[1]: %1 अप्रचलितम्

en: Error (%1): %2
sa: त्रुटि (%1): %2

en: Remove Podcast
sa: पोडकास्ट् निष्कासयन्तु

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
sa: सदस्यता

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
sa: सर्वाणि पॉडकास्ट् ताजगीं कुर्वन्तु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
sa: Podcast योजयतु…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
sa: प्रकारं

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
sa: सदस्यताः कथं क्रमेण स्थापयितव्याः इति चिनोतु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
sa: आयात पॉडकास्ट्…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
sa: निर्यातं Podcasts…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
sa: आयात पॉडकास्ट्

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
sa: ओपीएमएल सञ्चिकाः (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
sa: XML सञ्चिकाः (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
sa: सर्वाणि सञ्चिकाः (*) .

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
sa: निर्यातं Podcasts

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
sa: अद्यापि कोऽपि पोड्कास्ट् न योजितः

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
sa: न कोऽपि पोड्कास्ट् लब्धः

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
sa: पोड्कास्ट् योजयित्वा आरभत:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
sa: ऑनलाइन अन्वेषणं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
sa: समन्वयनम्

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
sa: सर्वं चिनोतु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
sa: सर्वाणि अचयनं कुर्वन्तु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
sa[0]: पोडकास्ट् निष्कासयन्तु
sa[1]: Podcasts निष्कासयन्तु

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
sa: पॉडकास्ट विवरण

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
sa: पुनः सेट् करें

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
sa: सक्रियः फ़िल्टरः %1

en: Played
sa: क्रीडितः

en: Read
sa: पठतु

en: New
sa: नूतनम्‌

en: Remove from Queue
sa: कतारात् निष्कासयन्तु

en: Download
sa: अवाहरन

en: Cancel Download
sa: डाउनलोड् रद्दं कुर्वन्तु

en: Delete Download
sa: डाउनलोड् विलोपयन्तु

en: Add to Queue
sa: कतारं योजयतु

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
sa: धारा

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
sa: प्रकारं

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
sa: प्रकरणानाम् क्रमणं कथं करणीयम् इति चिनोतु

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
sa: फ़िल्टर

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
sa: स्थितिनुसारं प्रकरणानाम् छाननं कुर्वन्तु

en: Select All
sa: सर्वं चिनोतु

en: Deselect All
sa: सर्वाणि अचयनं कुर्वन्तु

en: Mark as Played
sa: Played इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Mark as Unplayed
sa: Unplayed इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Label as "New"
sa: "नव" इति लेबलं कुर्वन्तु ।

en: Remove "New" Label
sa: "नव" लेबलं निष्कासयन्तु

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
sa[0]: डाउनलोड् विलोपयन्तु
sa[1]: डाउनलोड्स् विलोपयन्तु

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
sa: अन्वेषणफलं नास्ति

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
sa: उन्नत अन्वेषणविकल्पाः

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
sa: अन्वेषणप्राथमिकता

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
sa: अन्वेषणं कुर्वन्तु:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
sa: पङ्क्ति

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
sa[0]: %1 Podcast इत्यस्य %2 अद्यतनं कृतम्
sa[1]: %1 Podcasts इत्यस्य %2 अद्यतनं कृतम्

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
sa[0]: %1 सञ्चिकायाः %2 स्थानान्तरितम्
sa[1]: %1 सञ्चिकानां %2 स्थानान्तरितम्

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
sa: सम्प्रति मीटर्-युक्तेषु संयोजनेषु पोड्कास्ट्-अवलोकनस्य अनुमतिः नास्ति

en: No Track Loaded
sa: No Track Loaded इति

en: No podcast title
sa: न पॉडकास्ट् शीर्षकम्

en: No chapters found
sa: न अध्यायाः लब्धाः

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
sa: प्लेबैक दर पूर्वनिर्धारित

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
sa: नवीनं पूर्वनिर्धारितम् :

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
sa: संयोजयति

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
sa: सूचीयां नूतनं प्लेबैक-दर-मूल्यं योजयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
sa: प्लेबैक-दरं न्यूनीकरोतु

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
sa: प्लेबैक-दरं वर्धयन्तु

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
sa: वर्तमान पूर्वनिर्धारित :

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
sa: Playback Rate इति चिनोतु

[ctx: @action:button]
en: Customize
sa: अनुकूलित करें

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
sa[0]: १ प्रकरणम्
sa[1]: %1 प्रकरणम्

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
sa: समयः अवशिष्टः

[ctx: @info]
en: Queue is empty
sa: पङ्क्तिः रिक्तः अस्ति

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
sa: प्रकरणं अन्वेष्टुम्…

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
sa: रङ्ग विषय

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
sa: सदैव सदस्यतादृश्ये podcast शीर्षकाणि दर्शयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
sa: सूचीषु podcast इमेजस्य स्थाने episode image दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
sa: प्रकरणसूचिकासु पॉडकास्ट्-शीर्षकाणि दर्शयन्तु

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
sa: ट्रे चिह्न

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
sa: सिस्टम् ट्रे मध्ये चिह्नं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
sa: बन्दीकरणस्य स्थाने ट्रे यावत् न्यूनीकरोतु

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
sa: ट्रे चिह्न प्रकार

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
sa: रङ्गिणी

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
sa: प्रकाशः

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
sa: तिमिर

[ctx: @title Form header for settings related to text/fonts]
en: Text
sa: पाठ

[ctx: @option:check]
en: Use system default
sa: सिस्टम् डिफॉल्ट् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
sa: फन्ट् आकारः

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
sa: त्रुटिलेखः

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
sa: प्लेबैक सेटिंग्स्

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
sa: श्रव्यपृष्ठभागं चिनोतु

[ctx: @option:check Label for setting whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total track time
sa: कुलपटलसमयस्य स्थाने अवशिष्टसमयं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
sa: वर्तमानप्लेबैकवेगस्य आधारेण अवशिष्टसमयं समायोजयन्तु

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
sa: अग्रे अन्तरालं त्यजन्तु (सेकेण्ड्-मात्रेषु) .

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
sa: पश्चात्तापान्तरं (सेकेण्ड्-मात्रेषु) त्यजन्तु ।

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
sa: पॉडकास्ट् अपडेट् सेटिंग्स्

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
sa: कदापि न

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
sa[0]: प्रतिघण्टा
sa[1]: प्रत्येकं %1 घण्टे

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
sa[0]: प्रतिदिनं
sa[1]: प्रत्येकं %1 दिवसे

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र podcast अपडेट् आनयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
sa: ताजगीकरणे विद्यमानं प्रकरणदत्तांशं अद्यतनं कुर्वन्तु (मन्दतरम्)

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
sa: स्वयमेव नूतनानां प्रकरणानाम् कतारं स्थापयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
sa: स्वयमेव नवीनाः प्रकरणाः डाउनलोड् कुर्वन्तु

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
sa: कतारसेटिंग्स्

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
sa: वर्तमानस्य समाप्तेः अनन्तरं अग्रिमप्रकरणं वादयितुं निरन्तरं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
sa: कस्यचित् प्रकरणस्य वादनस्य अनन्तरं प्लेस्थानं पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
sa: प्रकरणव्यवहारं वादयति स्म

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
sa: न लोपयन्तु

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
sa: तत्क्षणं विलोपयतु

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
sa: अग्रिमे आरम्भे विलोपयन्तु

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
sa: दत्तसमयः अवशिष्टे (सेकेण्ड्-मात्रेषु) यथा वाद्यते तथा प्रकरणानाम् चिह्नं कुर्वन्तु ।

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
sa: नूतनानि पोड्कास्ट् योजयित्वा

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
sa: सर्वेषां प्रकरणानाम् चिह्नं यथा क्रीडितम्

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
sa: अद्यतनतमं प्रकरणं अप्रचलितं इति चिह्नं कुर्वन्तु

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
sa: सर्वेषां प्रकरणानाम् अप्रचलितत्वेन चिह्नं कुर्वन्तु

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
sa: जालकृति

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
sa: संजालसंयोजनपरीक्षां सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
sa: मीटर्युक्तसंयोजनेषु

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
sa: पॉडकास्ट् अपडेट् अनुमन्यताम्

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
sa: प्रकरणस्य डाउनलोड् कर्तुं अनुमतिं ददातु

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
sa: चित्रस्य डाउनलोड् कर्तुं अनुमतिं ददातु

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
sa: स्ट्रीमिंग् अनुमन्यताम्

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
sa: संजाल प्रॉक्सी

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
sa: प्रणाली पूर्वनिर्धारित

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
sa: न प्रॉक्सी

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: HTTP
sa: एचटीटीपी

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: Socks5
sa: मोजा5

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
sa: निमन्त्रकः

[ctx: @label:spinbox Port for proxy config]
en: Port
sa: पोताश्रय

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
sa: उपयोक्ता

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
sa: समाभाष्

[ctx: @action:button]
en: Apply
sa: आचरतु

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
sa: भवतः सिस्टम् स्तरः अथवा एप् स्तरस्य प्रॉक्सी सेटिंग्स् ऑडियो स्ट्रीमिंग् करणसमये श्रव्यपृष्ठभागेन उपेक्षिताः भवितुम् अर्हन्ति । सेटिङ्ग्स् अद्यापि अन्यैः सर्वैः जालसम्बद्धैः क्रियाभिः, प्रकरणानाम् अवतरणं सहितं सम्माननीयम् ।

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
sa: संग्रहण

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
sa: जालकृति

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
sa: समन्वयनम्

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
sa: भण्डारणमार्गः

[ctx: @option:check]
en: Use default path
sa: पूर्वनिर्धारितमार्गस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
sa: भण्डारणमार्गः

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
sa: समुच्चय चयनं कुर्वन्तु…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
sa: भण्डारणमार्गं चिनोतु

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
sa: सूचना

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
sa: पॉडकास्ट् डाउनलोड् भवति

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
sa: डिस्कस्थानस्य %1 इत्यस्य उपयोगेन

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
sa: चित्रसञ्चयम्

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
sa: Cache स्वच्छं कुर्वन्तु

[ctx: @label]
en: Account
sa: वृतांत्तः

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
sa: "%2" सर्वरे "%1" खाते प्रवेशः कृतः ।

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
sa: समन्वयनम् अक्षमम्

[ctx: @action:button]
en: Logout
sa: लॉगआउट

[ctx: @action:button]
en: Login
sa: प्रवेशः

[ctx: @label]
en: Manually sync
sa: मैन्युअल् रूपेण समन्वयनम्

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
sa: अधुना समन्वययन्तु

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
sa: सर्वरेण सह अन्तिमः पूर्णसमन्वयः

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
sa: समन्वयनसर्वरं प्रति अन्तिमः द्रुत अपलोड्

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
sa: स्वचालित समन्वयनम्

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र पूर्णसमन्वयनं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
sa: पोड्कास्ट् आनयन्ते सति पूर्णसमन्वयनं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
sa: play/pause toggle इत्यत्र episode play स्थानानि अपलोड् कुर्वन्तु

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
sa: उन्नतविकल्पाः

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
sa: सर्वरतः सर्वाणि एपिसोड् स्टेट्स् आनयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Fetch
sa: उपानी

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
sa: सर्वाणि स्थानीयप्रकरणराज्यानि सर्वरं प्रति धक्कायन्तु

[ctx: @action:button]
en: Push
sa: नोद

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
sa: सर्वाणि स्थानीयप्रकरणराज्यानि सर्वरं प्रति धक्कायन्तु?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
sa: कृपया ज्ञातव्यं यत् सर्वेषां स्थानीयप्रकरणानाम् प्लेबैकस्थितिं सर्वरं प्रति धक्कायितुं बहुकालं यावत् समयः भवितुं शक्नोति तथा/वा सर्वरे अतिभारः भवितुम् अर्हति । इदमपि ज्ञातव्यं यत् एषा क्रिया सर्वरे विद्यमानाः सर्वाणि एपिसोड् अवस्थाः अधिलेखयिष्यति ।
    
    अनुवर्तते?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
sa: Sync Provider इति चिनोतु

[ctx: @label]
en: gpodder.net
sa: gpodder.net इति

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
sa: आधिकारिक gpodder.net सर्वरेण सह समन्वयनं कुर्वन्तु

[ctx: @label]
en: GPodder Nextcloud
sa: जीपोडर नेक्स्टक्लाउड

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
sa: GPodder Nextcloud app इत्यनेन सह समन्वयनं कुर्वन्तु

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
sa: प्रवेशप्रमाणपत्राणि समन्वययन्तु

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
sa: GPodder Nextcloud app इत्यनेन सह समन्वयनं कुर्वन्तु

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
sa: gpodder.net सेवायाः सह समन्वयनं कुर्वन्तु

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
sa: Nextcloud सर्वरेण सह समन्वयनं कुर्वन्तु यस्मिन् GPodder Sync एप् संस्थापितम् अस्ति: %1.<br/> जाल-अन्तरफलकस्य माध्यमेन Kasts कृते एप्-गुप्तशब्दं स्वहस्तेन निर्माय तानि प्रमाणपत्राणि उपयोक्तुं सल्लाहः दत्तः ।

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
sa: यदि भवतां समीपे पूर्वमेव खातं नास्ति तर्हि प्रथमं %1 इत्यत्र एकं रचयितव्यम्

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
sa: समाभाष्:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
sa: कस्टम् सर्वरस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
sa: होस्टनाम :

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
sa: डिवाइस सेटिंग्स् समन्वययन्तु

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
sa: नूतनं यन्त्रं रचयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
sa: यन्त्रनाम :

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
sa: यन्त्रविवरणम् :

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
sa: यन्त्रप्रकारः :

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
sa: इतर

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
sa: डेस्कटॉप् इति

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
sa: लैपटॉप

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: server
sa: सर्वरः

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
sa: निष्तन्त्री

[ctx: @action:button]
en: Create Device
sa: उपकरणं रचयन्तु

[ctx: @label]
en: or select an existing device
sa: अथवा विद्यमानं यन्त्रं चिनोतु

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
sa: उपकरण समन्वयन सेटिंग्स्

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
sa: अस्मिन् gpodder.net खाते सर्वाणि podcast सदस्यतानि सर्वेषु उपकरणेषु समन्वयितव्यानि वा?
    यदि भवान् न जानाति यत् एतस्य अर्थः किम् अस्ति तर्हि सम्भवतः "Ok" इति चिन्वन्तु ।

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
sa: इदानीं समन्वयनम्?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
sa: इदानीं प्रथमं समन्वयनं कुर्वन्तु?

en: Sleep Timer
sa: स्लीप टाइमर

en: Start
sa: प्रारंभः

en: Status: Active
sa: स्थितिः सक्रियः

en: Status: Inactive
sa: स्थितिः निष्क्रियः

en: Remaining time: %1
sa: अवशिष्टः समयः : %1

en: Seconds
sa: सेकण्ड्

en: Minutes
sa: पन्चनिमेषः

en: Hours
sa: घण्टानः

en: Sync Password Required
sa: समन्वयन गुप्तशब्द आवश्यक

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
sa: Nextcloud सर्वर "%2" इत्यस्मिन् उपयोक्तुः "%1" इत्यस्य गुप्तशब्दः पुनः प्राप्तुं न शक्यते स्म ।

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
sa: "gpodder.net" इत्यत्र "%1" उपयोक्तुः गुप्तशब्दः पुनः प्राप्तुं न शक्यते स्म ।

en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Abort
sa: गर्भपातं कुरुत

en: Never
sa: कदापि न

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
sa: %1 इत्यत्र कास्ट् करोति

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
sa: GPodder-nextcloud सर्वरे प्रवेशं कर्तुं न शक्तवान्

en: Could not log into GPodder server
sa: GPodder सर्वरे प्रवेशं कर्तुं न शक्तवान्

en: I/O denied: Cannot save password.
sa: I/O अङ्गीकृतम्: गुप्तशब्दं रक्षितुं न शक्यते।

en: I/O denied: Cannot access password file.
sa: I/O अङ्गीकृतम्: गुप्तशब्दसञ्चिकां प्राप्तुं न शक्यते।

en: Could not create GPodder device
sa: GPodder यन्त्रं निर्मातुं न शक्तवान्

en: Could not retrieve synced device status
sa: समन्वयितयन्त्रस्य स्थितिं प्राप्तुं न शक्तवान्

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
sa: %1 उपकरणस्य सदस्यतां प्राप्तुं न शक्तम्

en: Could not upload subscriptions for device %1
sa: %1 उपकरणस्य सदस्यतां अपलोड् कर्तुं न शक्तम्

en: Could not retrieve subscription updates from server
sa: सर्वरात् सदस्यता-अद्यतनं पुनः प्राप्तुं न शक्तवान्

en: Could not upload subscription changes to server
sa: सदस्यतापरिवर्तनं सर्वरे अपलोड् कर्तुं न शक्तवान्

en: Could not retrieve episode updates from server
sa: सर्वरतः एपिसोड् अपडेट् पुनः प्राप्तुं न शक्तवान्

en: Could not upload episode updates to server
sa: सर्वरे एपिसोड् अपडेट् अपलोड् कर्तुं न शक्तवान्

en: Internal data error
sa: आन्तरिकदत्तांशदोषः

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
sa: (%2 तः %1 चरणम्) समन्वयनं आरभत

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
sa: (%2 तः %1 चरणम्) दूरस्थसदस्यता अद्यतनस्य अनुरोधः

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
sa: (%2 तः %1 चरणम्) स्थानीयसदस्यता अद्यतनं अपलोड् करणम्

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
sa[0]: (%4 इत्यस्य %3 चरणम्) %1 पॉडकास्ट् इत्यस्य %2 अद्यतनम्
sa[1]: (%4 इत्यस्य %3 चरणम्) %1 पॉड्कास्ट् इत्यस्य %2 अद्यतनं कृतम्

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
sa: (%2 तः %1 चरणम्) दूरस्थप्रकरणस्य अद्यतनस्य अनुरोधः

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
sa: (%2 तः %1 चरणम्) दूरस्थप्रकरणपरिवर्तनं प्रयोजयन्

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
sa: (%2 तः %1 चरणम्) स्थानीयप्रकरणस्य अद्यतनं अपलोड् करणम्

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
sa: (%2 तः %1 चरणम्) समन्वयनं समाप्तम्

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
sa: समन्वयः निरस्तः अभवत्

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
sa: त्रुटिना सह समन्वयनं समाप्तम्

en: Downloading %1
sa: %1 डाउनलोड् करणम्

en: Old location:
sa: पुरातनं स्थानम् :

en: New location:
sa: नवीनं स्थानम् :

en: Destination path not writable
sa: गन्तव्यमार्गः लेखनीयः नास्ति

en: Operation aborted by user
sa: उपयोक्तृद्वारा संचालनं निरस्तम्

en: An error occurred while copying data
sa: दत्तांशस्य प्रतिलिपिं कुर्वन् त्रुटिः अभवत्

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
sa: कास्त्स्
    क्रीडितुं/विरामं कर्तुं मध्य-क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
sa: पश्चात्तापं अन्वेष्टुम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
sa: क्रीडतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
sa: विराम

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
sa: अग्रे अन्वेष्टुम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
sa: अग्रे त्यजन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
sa: परिजहातु
