kasts - en to sl translation catalogue (355 entries)

en: No connection or streaming on metered connection not allowed
sl: Ni povezave ali tokovni prenos na merjeni povezavi ni dovoljen

en: Invalid Media
sl: Neveljavni medij

en: Podcast downloads not allowed due to user setting
sl: Nalaganje podcastov ni dovoljeno zaradi uporabnikovih nastavitev

en: Downloading %1
sl: Prenašam %1

en: Podcast update error
sl: Napaka posodabljanja podcasta

en: Media download error
sl: Napaka ob prenosu medija

en: Update not allowed on metered connection
sl: Osveževanje ni dovoljeno pri merjeni povezavi

en: Invalid media file
sl: Neveljavna medijska datoteka

en: Nothing found
sl: Ničesar najdenega

en: Error moving storage path
sl: Napaka pri selitvi poti hrambe

en: Error syncing feed and/or episode status
sl: Napaka pri sinhronizaciji vira in/ali stanja epizode

en: Connection or streaming not allowed on metered connection
sl: Ni povezave ali tokovni prenos na merjeni povezavi ni dovoljen

en: Example KMediaSession Player
sl: Primer predvajalnik KMediaSession

en: Select File…
sl: Izberi datoteko…

en: Select Media File
sl: Izberi večpredstavnostno datoteko

en: OR
sl: ali

en: Open
sl: Odpri

en: Play
sl: Predvajaj

en: Pause
sl: Premor

en: Stop
sl: Ustavi

en: Mute
sl: Utišaj

en: Title: %1
sl: Naslov: %1

en: Artist: %1
sl: Umetnik: %1

en: Media status: %1
sl: Stanje medija: %1

en: Playback status: %1
sl: Stanje playbacka: %1

en: Error: %1
sl: Napaka: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
sl: Predvajanje medija

en: Podcast Application
sl: Aplikacija za podcaste

en: Adds a new podcast to subscriptions.
sl: Doda nov podcast v naročila.

en: Podcast URL
sl: Spletni naslov podcasta

en: Podcast Player
sl: Predvajalnik podcastov

en: © 2020–2023 KDE Community
sl: © 2020-2023 Skupnost KDE

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
sl: Brez filtra

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
sl: Predvajane epizode

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
sl: Nepredvajane epizode

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
sl: Epizode označene kot "Nove"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
sl: Epizode neoznačene kot "Nove"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
sl: Epizode označene kot Priljubljene

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
sl: Epizode neoznačene kot Priljubljene

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
sl: Naslov podcasta

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
sl: Datum: najprej najnovejši

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
sl: Datum: najprej najstarejši

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
sl: Števec nepredvajanih: padajoče

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
sl: Števec nepredvajanih: naraščajoče

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
sl: Števec novih: padajoče

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
sl: Števec novih: naraščajoče

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
sl: Števec priljubljenih: padajoče

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
sl: Števec priljubljenih: naraščajoče

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
sl: Naslov podcasta: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
sl: Naslov podcasta: Z → A

en: Add New Podcast
sl: Dodaj nov podcast

en: Add Podcast
sl: Dodaj podcast

en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
sl: Osveževanje podcastov trenutno ni dovoljeno pri merjenih povezavah

en: Select Option
sl: Izberite možnost

en: Don't Allow
sl: Ne dovoli

en: Allow Once
sl: Dovoli enkrat

en: Always Allow
sl: Vedno dovoli

en: Seek backward
sl: Preišči nazaj

en: Seek forward
sl: Preišči naprej

en: Skip forward
sl: Preskoči naprej

en: Playback rate:
sl: Hitrost playbacka:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
sl: Pokaži seznam poglavij

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
sl: Pokaži informacije o epizodi

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
sl: Odpri nastavitve časovnika spanja

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
sl: Odpri nastavitve glasnosti

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
sl: Preklopi na tiho

[ctx: @action:button]
en: Show more
sl: Pokaži več

[ctx: @action:button]
en: Chapters
sl: Poglavja

[ctx: @action:button]
en: Show Info
sl: Prikaži informacije

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
sl: Časomerilnik spanja

en: Chapters
sl: Poglavja

en: No Track Title
sl: Ni naslova sledi

en: No track loaded
sl: Ni naloženih sledi

en: Discover
sl: Razišči

en: Search podcastindex.org
sl: Preišči podcastindex.org

en: Search
sl: Išči

en: Subscribe
sl: Naroči se

en: Subscribed
sl: Naročen

en: Downloads
sl: Prenosi

en: Refresh All Podcasts
sl: Osveži vse podcaste

en: No downloads
sl: Ni prenosov

en: Downloading
sl: Prenašanje

en: Incomplete Downloads
sl: Nepopolni prenosi

en: Downloaded
sl: Prenešeno

[ctx: @title]
en: Episode Details
sl: Podrobnosti epizode

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
sl: Odpri v brskalniku

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
sl: Prenesi sem

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
sl: Prekliči prenos

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
sl: Premor

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
sl: Tok

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
sl: Dodaj v čakalno vrsto

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
sl: Odstrani iz čakalne vrste

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
sl: Zbriši prenos

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
sl: Ponastavi mesto predvajanja

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
sl: Označi kot nepredvajano

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
sl: Označi kot predvajano

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
sl: Odstrani oznako "novo"

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
sl: Označi kot "Novo"

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
sl: Odstrani iz Priljubljenih

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
sl: Dodaj med Priljubljene

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
sl: Odpri podcast

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
sl: Kopiraj spletni naslov prenosa epizode

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
sl: Povezava kopirana

en: Episode List
sl: Seznam epizod

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
sl: Išči

en: No episodes available
sl: Nobenih epizod ni na voljo

en: No errors logged
sl: Ni zabeleženih napak

en: Error code:
sl: Koda napake:

[ctx: @title]
en: Error Log
sl: Dnevnik napak

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
sl: Počisti vse napake

en: Show Error Log
sl: Prikaži dnevnik napak

en: Podcast Details
sl: Podrobnosti podcasta

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
sl: od %1

en: Refresh Podcast
sl: Osveži podcast

en: Show Details
sl: Prikaži podrobnosti

en: Podcast URL:
sl: Spletni naslov podcasta:

en: Weblink:
sl: Spletna povezava:

en: Subscribed since: %1
sl: Naročen od: %1

en: Last updated: %1
sl: Zadnjič osveženo: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
sl[0]: %1 epizoda
sl[1]: %1 epizodi
sl[2]: %1 epizode
sl[3]: %1 epizod

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
sl[0]: %1 nepredvajan
sl[1]: %1 nepredvajana
sl[2]: %1 nepredvajani
sl[3]: %1 nepredvajanih

en: Error (%1): %2
sl: Napaka (%1): %2

en: Remove Podcast
sl: Odstrani podcast

[ctx: @title Podcast subscription list page title]
en: Subscriptions
sl: Naročnine

[ctx: @action:intoolbar Open the podcast discover page]
en: Discover
sl: Razišči

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
sl: Osveži vse podcaste

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
sl: Dodaj podcast…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
sl: Razvrsti

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
sl: Izberite kako razvrstiti naročnine

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
sl: Uvozi podcaste…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
sl: Izvozi podcaste…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
sl: Uvozi podcaste

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
sl: Datoteke OPML (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
sl: Datoteke XML (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
sl: Izvozi podcaste

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
sl: Še ni dodanih podcastov

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
sl: Ni najdenih podcastov

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
sl: Začni z dodajanjem podcastov:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
sl: Išči na spletu

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
sl: Sinhroniziraj

en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
sl: Prekliči izbor vseh

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
sl[0]: Odstrani podcast
sl[1]: Odstrani podcasta
sl[2]: Odstrani podcaste
sl[3]: Odstrani podcaste

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
sl: Podrobnosti podcasta

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
sl: Ponovno nastavi

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
sl: Aktivni filter: %1

en: Played
sl: Predvajano

en: Read
sl: Beri

en: New
sl: Novi

en: Remove from Queue
sl: Odstrani iz čakalne vrste

en: Download
sl: Prenesi

en: Cancel Download
sl: Prekliči prenos

en: Delete Download
sl: Zbriši prenos

en: Add to Queue
sl: Dodaj v čakalno vrsto

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
sl: Tok

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
sl: Razvrsti

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
sl: Izberite kako razvrstiti epizode

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
sl: Filtriraj epizode po stanju

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Deselect All
sl: Prekliči izbor vseh

en: Mark as Played
sl: Označi kot predvajano

en: Mark as Unplayed
sl: Označi kot nepredvajano

en: Label as "New"
sl: Označi kot "Novo"

en: Remove "New" Label
sl: Odstrani oznako "novo"

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
sl[0]: Zbriši prenos
sl[1]: Zbriši prenosa
sl[2]: Zbriši prenose
sl[3]: Zbriši prenose

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
sl: Ni zadetkov iskanja

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
sl: Napredne možnosti iskanja

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
sl: Preference iskanja

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
sl: Išči v:

en: Queue
sl: Čakalna vrsta

en: Subscriptions
sl: Naročnine

en: Episodes
sl: Epizode

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
sl[0]: Posodobljen %2 od %1 podcastov
sl[1]: Posodobljena %2 od %1 podcastov
sl[2]: Posodobljeno %2 od %1 podcastov
sl[3]: Posodobljenih %2 od %1 podcastov

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
sl[0]: Preneseno %2 od %1 datoteke
sl[1]: Preneseno %2 od %1 datotek
sl[2]: Preneseno %2 od %1 datotek
sl[3]: Preneseno %2 od %1 datotek

en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
sl: Prenos podkastov trenutno ni dovoljeno pri merjenih povezavah

en: No Track Loaded
sl: Ni naloženih sledi

en: No Title
sl: Ni naslova

en: No podcast title
sl: Ni naslova podcasta

en: No chapters found
sl: Ni najdenih poglavij

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
sl: Prednastavitve hitrosti playbacka

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
sl: Nova prednastavitev:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
sl: Dodaj novo hitrost playbacka na seznam

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
sl: Zmanjšaj hitrost playbacka

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
sl: Povečaj hitrost playbacka

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
sl: Trenutne prednastavitve:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
sl: Izberi hitrost playbacka

[ctx: @action:button]
en: Customize
sl: Prilagodi

[ctx: @title:column Page showing the list queued items]
en: Queue
sl: Čakalna vrsta

[ctx: @info]
en: Queue is empty
sl: Čakalna vrsta je prazna

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
sl[0]: %1 epizoda
sl[1]: %1 epizodi
sl[2]: %1 epizode
sl[3]: %1 epizod

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
sl: Preostali čas

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
sl: Išči epizode…

en: About
sl: O programu

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: Appearance
sl: Videz

en: Always show podcast titles in subscription view
sl: Vedno pokaži naslov podcasta v pogledu naročil

en: Show icon in system tray
sl: Prikaži ikono na sistemskem pladnju

en: Minimize to tray instead of closing
sl: Strni na pladenj namesto zapiranja

[ctx: Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
sl: Vrsta ikone pladnja

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
sl: Barvita

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
sl: Svetla

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
sl: Temna

en: Playback settings
sl: Nastavitve playbacka

[ctx: Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
sl: Izberi zvočno ozadje

[ctx: Label for settings related to the play time, e.g. whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Play time:
sl: Čas predvajanja:

en: Show time left instead of total track time
sl: Prikazuj preostali čas namesto celotnega časa sledi

en: Adjust time left based on current playback speed
sl: Prilagodi preostali čas na osnovi hitrosti playbacka

en: Prioritize streaming over downloading
sl: Daj prednost tokovni komunikaciji pred prenosi

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
sl: Interval preskoka naprej (v sekundah)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
sl: Interval preskoka nazaj (v sekundah)

en: Queue settings
sl: Nastavitve čakalne vrste

en: Continue playing next episode after current one finishes
sl: Nadaljuj s predvajanjem naslednje epizode, ko se trenutna konča

[ctx: Label for settings related to podcast updates]
en: Update Settings:
sl: Osveži nastavitve:

en: Automatically fetch podcast updates on startup
sl: Samodejno poberi posodobitve podcastov ob zagonu

en: Update existing episode data on refresh (slower)
sl: Posodobi obstoječe podatke epizode ob osveževanju (počasnejše)

en: Automatically queue new episodes
sl: Samodejno postavi nove epizode v čakalno vrsto

en: Automatically download new episodes
sl: Samodejno prenesi nove epizode

en: Played episode behavior
sl: Predvajano obnašanje epizode

en: Do not delete
sl: Ne briši

en: Delete immediately
sl: Takoj izbriši

en: Delete at next startup
sl: Izbriši ob naslednjem zagonu

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
sl: Označi epizodo kot predvajano, kadar je preostal dani čas (v sekundah)

en: Reset play position after an episode is played
sl: Ponastavi lokacijo predvajanja po predvajanju epizode

en: When adding new podcasts
sl: Kadar se dodajajo novi podcasti

en: Mark all episodes as played
sl: Označi kot vse epizode kot predvajane

en: Mark most recent episodes as unplayed
sl: Označi večino nedavnih epizod kot nepredvajane

en: Mark all episodes as unplayed
sl: Označi vse epizode kot nepredvajane

en: Article
sl: Članek

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Font size:
sl: Velikost pisave:

en: Use system default
sl: Uporabi sistemske privzete vrednosti

en: Network Settings
sl: Nastavitve omrežja

en: On metered connections
sl: Pri merjenih povezavah

en: Allow podcast updates
sl: Dovoli osveževanje podcastov

en: Allow episode downloads
sl: Dovoli prenose epizod

en: Allow image downloads
sl: Dovoli prenose slik

en: Allow streaming
sl: Dovoli prenose tokov

en: General
sl: Splošno

en: Storage
sl: Hramba

en: Network
sl: Omrežje

en: Synchronization
sl: Sinhronizacija

en: Error Log
sl: Dnevnik napak

en: Storage Settings
sl: Nastavitve hrambe

en: Storage path
sl: Pot do hrambe

en: Select Folder…
sl: Izberi mapo…

en: Select Storage Path
sl: Izberi pot hrambe

en: Use default path
sl: Uporabi privzeto pot

en: Information
sl: Informacije

en: Podcast downloads
sl: Prenosi podcastov

[ctx: Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
sl: Uporabljeno %1 diskovnega prostora

en: Image cache
sl: Medpomnilnik slik

en: Clear Cache
sl: Počisti medpomnilnik

en: Synchronization Settings
sl: Nastavitve sinhronizacije

en: Account
sl: Račun

en: Logged into account "%1" on server "%2"
sl: Prijavljen na račun "%1" na strežniku "%2"

en: Syncing disabled
sl: Sinhronizacija onemogočena

en: Logout
sl: Odjava

en: Login
sl: Prijava

en: Manually sync
sl: Ročna sinhronizacija

en: Sync Now
sl: Sinhroniziraj zdaj

en: Last full sync with server
sl: Zadnja polna sinhronizacija s strežnikom

en: Last quick upload to sync server
sl: Zadnji hiter prenos na strežnik sinhronizacije

en: Automatic syncing
sl: Samodejna sinhronizacija

en: Do full sync on startup
sl: Izvedi polno sinhronizacijo ob zagonu

en: Do full sync when fetching podcasts
sl: Izvedi polno sinhronizacijo ob prenosu podcastov

en: Upload episode play positions on play/pause toggle
sl: Naloži položaje predvajanja epizode ob preklopu predvajanje/premor

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

en: Fetch all episode states from server
sl: Pridobi stanje vseh epizod s strežnika

en: Fetch
sl: Potegni

en: Push all local episode states to server
sl: Porini vsa stanja lokalnih epizod na strežnik

en: Push
sl: Porini

en: Push all local episode states to server?
sl: Naj porinem vsa stanja lokalnih epizod na strežnik?

en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
sl: Prosimo, upoštevajte, da porivanje stanja predvajanja vseh lokalnih epizod na strežnik lahko traja zelo dolgo in/ali lahko preobremeni strežnik. Upoštevajte tudi, da bo to dejanje prepisalo vsa obstoječa stanja epizode na strežnik.
    
    Naj nadaljujem?

en: Select Sync Provider
sl: Izberi ponudnika sinhronizacije

en: Synchronize with official gpodder.net server
sl: Sinhroniziraj z uradnim strežnikom gpodder.net

en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
sl: Sinhroniziraj z aplikacijo GPodder Nextcloud

en: Sync Login Credentials
sl: Poverilnice za prijavo sinhronizacije

en: Sync with GPodder Nextcloud app
sl: Sinhroniziraj s aplikacijo GPodder Nextcloud

en: Sync with gpodder.net service
sl: Sinhroniziraj s storitvijo gpodder.net

[ctx: argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
sl: Sinhronizacija s strežnikom Nextcloud, ki ima nameščeno aplikacijo za sinhronizacijo GPodder: %1.<br/>Priporočljivo je, da ročno ustvarite geslo za aplikacijo za Kasts prek spletnega vmesnika in uporabite te poverilnice.

[ctx: argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
sl: Če še nimate računa, ga morate najprej ustvariti na %1

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Use custom server
sl: Uporabi strežnik po meri

en: Hostname:
sl: Ime gostitelja:

en: Sync Device Settings
sl: Nastavitve naprave za sinhronizacijo

en: Create a new device
sl: Ustvari novo napravo

en: Device Name:
sl: Ime naprave:

en: Device Description:
sl: Opis naprave:

en: Device Type:
sl: Vrsta naprave:

en: other
sl: ostalo

en: desktop
sl: namizje

en: laptop
sl: prenosnik

en: server
sl: strežnik

en: mobile
sl: mobilna

en: Create Device
sl: Ustvari napravo

en: or select an existing device
sl: ali izberi obstoječo napravo

en: Device Sync Settings
sl: Nastavitve sinhronizacije naprave

en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
sl: Naj se vse naročnine podcastov na tem računu gpodder.net sinhronizirajo na vseh napravah?
    Če ne veste, kaj to pomeni, bi morali verjetno izbrati "Ok".

en: Sync Now?
sl: Naj sinhroniziram zdaj?

en: Perform a first sync now?
sl: Naj izvedem prvo sinhronizacijo zdaj?

en: Sleep Timer
sl: Ustavi časomerilnik

en: Start
sl: Začni

en: Status: Active
sl: Stanje: Dejavno

en: Status: Inactive
sl: Stanje: Nedejavno

en: Remaining time: %1
sl: Preostali čas: %1

en: Seconds
sl: Sekund

en: Minutes
sl: Minut

en: Hours
sl: Ur

en: Sync Password Required
sl: Zahtevano geslo za sinhronizacijo

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
sl: Gesla za uporabnika "%1" na strežniku Nextcloud "%2" ni bilo mogoče pridobiti.

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
sl: Gesla za uporabnika "%1" na "gpodder.net" ni bilo mogoče pridobiti.

en: Abort
sl: Prekini

en: Old location:
sl: Stara lokacija:

en: New location:
sl: Nova lokacija:

en: Destination path not writable
sl: Ciljna pot ne dovoli pisanja

en: Operation aborted by user
sl: Operacijo je prekinil uporabnik

en: An error occurred while copying data
sl: Prišlo je do napake pri kopiranju podatkov

en: Never
sl: Nikoli

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
sl: Kasts na %1

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti na strežnik GPodder-nextcloud

en: Could not log into GPodder server
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti na strežnik GPodder

en: I/O denied: Cannot save password.
sl: Zavrnjen input/output: Ni bilo mogoče shraniti gesla.

en: I/O denied: Cannot access password file.
sl: Zavrnjen input/output: Ni mogoče dostopati do datoteke z gesli.

en: Could not create GPodder device
sl: Ni bilo mogoče ustvariti naprave GPodder

en: Could not retrieve synced device status
sl: Ni bilo mogoče pridobiti stanja naprave za sinhronizacijo

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
sl: Ni bilo mogoče pridobiti naročnin za napravo %1

en: Could not upload subscriptions for device %1
sl: Ni bilo mogoče prenesti naročnin za napravo %1

en: Could not retrieve subscription updates from server
sl: Ni bilo mogoče pridobiti posodobitev naročnin iz strežnika

en: Could not upload subscription changes to server
sl: Ni bilo mogoče prenesti posodobitev naročnine do strežnika

en: Could not retrieve episode updates from server
sl: Ni bilo mogoče pridobiti posodobitev epizode s strežnika

en: Could not upload episode updates to server
sl: Ni bilo mogoče prenesti posodobitev epizode na strežnik

en: Internal data error
sl: Notranja napaka podatkov

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
sl: (Korak %1 od %2) Začetek sinhronizacije

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
sl: (Korak %1 od %2) Zahtevam za posodobitve oddaljene naročnine

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
sl: (Korak %1 od %2) Prenašanje posodobitev lokalne naročnine

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
sl[0]: (Korak %3 od %4) posodobljeno %2 od %1 podcasta
sl[1]: (Korak %3 od %4) posodobljeno %2 od %1 podcastov
sl[2]: (Korak %3 od %4) posodobljeno %2 od %1 podcastov
sl[3]: (Korak %3 od %4) posodobljeno %2 od %1 podcastov

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
sl: (Korak %1 od %2) zahtevam posodobitev oddaljene epizode

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
sl: (Korak %1 od %2) Uveljavljanje sprememb oddaljene epizode

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
sl: (Korak %1 od %2) Prenašanje posodobitev lokalne epizode

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
sl: (Korak %1 od %2) Končana sinhronizacija

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
sl: Sinhronizacija preklicana

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
sl: Sinhronizacija se je končala z napako

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
sl: Išči nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
sl: Premor

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
sl: Išči naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
sl: Preskoči naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
sl: Zapusti
