kate - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Format
ar: التنسيق

en: Failed to write a temp file
ar: فشل في كتابة ملف مؤقت

en: Failed to run git diff: %1
ar: فشل تشغيل git diff: %1

en: User Settings
ar: إعدادات المستخدم

en: Default Settings
ar: الإعدادات الافتراضية

en: Formatting
ar: التنسيق

en: Formatting Settings
ar: إعدادات التنسيق

en: Failed to read settings.json. Error: %1
ar: فشل في قراءة settings.json. الخطأ: %1

en: Format Document
ar: تنسيق المستند

en: Format on Save
ar: التنسيق عند الحفظ

en: Disable formatting on save without persisting it in settings
ar: تعطيل التنسيق عند الحفظ دون استمراره في الإعدادات

en: %1: Unexpected empty command!
ar: %1: أمر فارغ غير متوقع!

en: %1 is not installed, please install it to be able to format this document!
ar: %1 غير مثبت، الرجاء تثبيته لتتمكن من تنسيق هذا المستند!

en: Please install node and prettier
ar: يُرجى تثبيت node و prettier

en: PrettierFormat: Failed to create temporary file
ar: PrettierFormat: فشل إنشاء ملف مؤقت

en: PrettierFormat: Failed to start 'node': %1
ar: PrettierFormat: فشل بدء تشغيل 'node': %1

en: Unknown formatterForJson: %1
ar: مُنسيق غير معروف لـJson: %1

en: Unknown formatterForPython: %1
ar: مُنسِّق غير معروف لـPython: %1

en: Unknown formatterForYaml: %1, falling back to yamlfmt
ar: تنسيق غير معروف لـYaml: %1، العودة إلى yamlfmt

en: Failed to run formatter. Unsupported language %1
ar: فشل تشغيل المنسق. لغة غير مدعومة %1
