kate - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Preview
ar: عاين

en: Lock Current Document
ar: اقفل المستند الحالي

en: Lock preview to current document
ar: اقفل معاينة المستند الحالي

en: Unlock Current View
ar: ألغ قفل المنظور الحاليّ

en: Unlock current view
ar: ألغ قفل المنظور الحاليّ

en: Automatically Update Preview
ar: حدّث المعاينة آليًّا

en: Enable automatic updates of the preview to the current document content
ar: مكن التحديث الآلي لمعاينة المحتويات المستند الحالي

en: Manually Update Preview
ar: حدّث المعاينة يدويا

en: Disable automatic updates of the preview to the current document content
ar: عطّل التحديث الآلي لمعاينة المحتويات المستند الحالي

en: Update Preview
ar: حدث المعاينة

en: Update the preview to the current document content
ar: حدّث معاينة المحتويات المستند الحالي

en: View
ar: العرض

en: No preview available.
ar: لا تتوفر معاينة

en: About %1
ar: حول %1
