kate - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Enter RBQL query
ar: أدخل استعلام RBQL

en: Add new tab
ar: أضف لسان جديد

en: Execute query
ar: نفّذ استعلام

en: File has header
ar: ملف كترويسة

en: Failed to get separator for current document. Not a CSV/TSV doc?
ar: فشل الحصول على فاصل للمستند الحالي. ليس مستند CSV/TSV؟

en: Document is empty
ar: المستند فارغ
