kate - en to az translation catalogue (82 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
az: Cari sessiya üçün indekslənmiş fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
az: Əlavə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
az: Silin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
az: Yeniləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
az: CTags əmri

[ctx: Tag Type]
en: define
az: təyinat

[ctx: Tag Type]
en: label
az: yarlıq

[ctx: Tag Type]
en: macro
az: makros

[ctx: Tag Type]
en: function
az: funksiya

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
az: alt proqram

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
az: fraqmentin təyin olunması

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
az: istənilən şablon

[ctx: Tag Type]
en: slot
az: yuva

[ctx: Tag Type]
en: pattern
az: şablon

[ctx: Tag Type]
en: class
az: sinif

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
az: sayğac

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
az: sadalama

[ctx: Tag Type]
en: member
az: üzv

[ctx: Tag Type]
en: namespace
az: ad sahəsi

[ctx: Tag Type]
en: prototype
az: prototip

[ctx: Tag Type]
en: struct
az: struktur

[ctx: Tag Type]
en: typedef
az: növün təyin olunması

[ctx: Tag Type]
en: union
az: birlik

[ctx: Tag Type]
en: variable
az: dəyişən

[ctx: Tag Type]
en: external variable
az: xarici dəyişən

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
az: paraqraf

[ctx: Tag Type]
en: feature
az: imkanlar

[ctx: Tag Type]
en: local entity
az: yerli element

[ctx: Tag Type]
en: block
az: blok

[ctx: Tag Type]
en: common
az: ümumi

[ctx: Tag Type]
en: entry
az: yazı

[ctx: Tag Type]
en: interface
az: interfeys

[ctx: Tag Type]
en: type component
az: növ komponenti

[ctx: Tag Type]
en: local
az: yerli

[ctx: Tag Type]
en: module
az: modul

[ctx: Tag Type]
en: namelist
az: ad siyahısı

[ctx: Tag Type]
en: program
az: proqram

[ctx: Tag Type]
en: type
az: növ

[ctx: Tag Type]
en: field
az: sahə

[ctx: Tag Type]
en: method
az: üsul

[ctx: Tag Type]
en: package
az: paket

[ctx: Tag Type]
en: procedure
az: prosedur

[ctx: Tag Type]
en: set
az: göstərmək

en: CTags executable not found.
az: CTags icra faylı tapılmadı.

en: CTags executable failed to execute.
az: CTags icra faylı icra oluna bilmədi.

en: CTags was unable to parse this file.
az: CTags bu faylı analiz edə bilmədi.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
az: Tag faylları tapılmadı. Başqa birini əl ilə və ya CTags qoşması istifadə edərək yaradın

en: File for '%1' not found.
az: "%1" üçün fayl tapılmadı.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
az: Araşdırmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
az: İndeksi yeniləyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
az: Yarlıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
az: Növ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
az: Fayl

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
az: İndekslənmiiş fayllar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
az: Varilənlər Bazası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
az: CTags verilənlər bazası faylı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
az: Standart əmrə sıgırlamaq

en: Add a directory to index.
az: Qovluğu indeksə əlavə edin.

en: Remove a directory.
az: Qovluğu silin

en: (Re-)generate the common CTags database.
az: CTags verilənlər bazasının (təkrar) yenilənməsi.

en: CTags Settings
az: CTags ayarları

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
az: "%1" işə salına bilmədi. çıxış kodu = %2

en: The CTags executable crashed.
az: CTags proqramı çokdü.

en: The CTags command exited with code %1
az: CTags əmri %1 xəta kodu ilə bağlandı

en: Jump back one step
az: Bir addım geriyə

en: Go to Declaration
az: Deklarasiyay keçid

en: Go to Definition
az: Təyinata keçid

en: Lookup Current Text
az: Cari mətn axtarışı

en: Configure ...
az: Tənzimləyin ...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
az: CTags qoşmasını tənzimləmək

en: Go to Declaration: %1
az: Deklarasiyay keçid: %1

en: Go to Definition: %1
az: Təyinata keçid: %1

en: Lookup: %1
az: Araşdırmaq: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
az: Cari sessiyanın CTags verilənlər bazasının (təkrar) yenilənməsi.

en: Select new or existing database file.
az: Yeni və ya mövcud verilənlər bazası faylını seçin.

en: Go To Local Symbol
az: Yerli işarələrə baxın

en: Go To Global Symbol
az: Ümumi işarələrə baxın

en: No hits found
az: Heç nə tapılmadı

en: No folders or files to index
az: İndeksləmək üçün qovluqlar və ya fayllar yoxdur

en: Failed to run. Error: %1, exit code: %2
az: İşə salmaq mümkün olmadı. Xəta: %1, çıxış kodu: %2

en: The CTags executable crashed
az: CTags proqramı çökdü

en: The CTags program exited with code %2: %1
az: CTags proqramı %2 xəta kodu ilə bağlandı %2: %1
