kate - en to az translation catalogue (64 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, run)
en: Run
az: İşə düşmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Run time (milliseconds):
az: İşləmə müddəti (millisaniyələrlə):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Probe level:
az: Araşdırma səviyyəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userOpsLabel)
en: User operations layout module:
az: İstifadəçi əməliyyatları düzülüş modeli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userClassLabel)
en: User classes file:
az: İstifadəçi sinifləri faylı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Base period:
az: Əsas dövr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Reduction core count:
az: Nüvə sayıının azaldılması:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Time core count:
az: nüvə vaxtı sayğacı:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, system)
en: System
az: Sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Model inertia success rate threshold:
az: Model ətələtinin uğurlu dərəcə həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Model inertia count threshold:
az: Model ətalətinin sayğac həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Targeted pattern extractor delta success rate threshold:
az: Hədəf şablonunu tapanın müvəffəqiyyət nisbətini dəyişdirməyin hədd dəyəri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum simulation time horizon:
az: Minimum simulyasiya vaxtı həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum simulation time horizon:
az: Maksimum simulyasi vaxtı həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Simulation time horizon:
az: Simulyasiya vaxtı həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Targeted pattern extractor time horizon:
az: Hədəflənən şablon çıxardıcı vaxtı hədddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Perf sampling period:
az: Mükəmməl seçim müddəti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Float tolerance:
az: Float^ icazəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Timer tolerance:
az: Taymer icazəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Primary time horizon:
az: İlkin vaxt həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Secondary time horizon:
az: İkinci vaxt həddi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Notification marker resilience:
az: Bildiriş nişanının elastikliyi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Goal prediction success resilience:
az: Hədəf proqnozunun müvəffəqiyyətinin davamlılığı:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debugtab)
en: Debug
az: Xəta Sazlama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Debug:
az: Xəta Sazlama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Debug windows:
az: Xəta sazlama pəncərələri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Traces:
az: İzlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompInputs)
en: Composite inputs
az: Kompozit girişlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompOutputs)
en: Composite outputs
az: Kompozit çıxışlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelIn)
en: Model inputs
az: Model girişləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelOut)
en: Model outputs
az: Model çıxışları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tracePredMon)
en: Prediction monitoring
az: Proqnoz izləmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceGoalMon)
en: Goal monitoring
az: Hədəf izləmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelRev)
en: Model revision
az: Model buraxılışı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModComInj)
en: Model/composite injections
az: Model/kompozit daxil edilmələri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Decompile objects:
az: Obyektlərin mənbə koduna çevrilməsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decompileFileLabel)
en: Decompile to file:
az: Fayla geri çevirmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Ignore named objects:
az: Adlandırılmış obyektləri nəzərə almayın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Dump objects to file:
az: Obyektləri fayla atın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Test objects:
az: Obyektləri sınaqdan keçirin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Decompile models:
az: Obyektləri qaynaq koduma çevrilməsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ignore named models:
az: Adlandırılmış modelləri nəzərə almayın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dumpFileLabel)
en: Dump models to file:
az: Modelləri fayla atın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Test models:
az: Modelləri slnaqdan keçirin:

en: Path to replicode executor:
az: Təkrar kodlama icraçısının yolu:

en: Replicode
az: Təkrar kodlama

en: Replicode configuration
az: Təkrar kodlama tənzimləmələri

en: Run replicode
az: Təkrar kodlamanı başlatmaq

en: Stop replicode
az: Təkrar kodlamanı dayandırmaq

en: Replicode Config
az: Təkrar kodlama ayarı

[ctx: shortcut for action]
en: Run (%1)
az: Başlatma (%1)

[ctx: shortcut for action]
en: Stop (%1)
az: Dayandırmaq (%1)

[ctx: @title:window]
en: Active Document Not Found
az: Aktiv sənəd tapılmadı

en: Could not find an active document to run.
az: Başlatmaq üçün aktiv sənəd tapılmadı.

[ctx: @title:window]
en: Empty Document
az: Boş sənəd

en: Cannot execute an empty document.
az: Boş sənədi icra etmək mümkün deyil.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
az: Fayl tapılmadı

en: Unable to open source file for reading.
az: Mənbə faylı oxumaq üçün açıla bilmədi.

[ctx: @title:window]
en: Replicode Executable Not Found
az: Təkrar kodlama icra faylı tapılmadı

en: Unable to find replicode executor.
    Please go to settings and set the path to the Replicode executable.
az: Təkrar kodlama icraedicisi tapıla bilmədi.
    Ayarlar adaxil olun və Təkrar kodlama icra faylına yolu göstərin.

[ctx: @title:window]
en: User Operator Library Not Found
az: İstifadəçi Əməliyyat Kitabxanası tapılmadı

en: Unable to find user operator library.
    Please go to settings and set the path to the library.
az: İstifadəçi əməliyyat kitabxanasını tapmaq mümkün olmadı.
    Ayarlarda kitabxanaya yolu göstərin.

en: Replicode execution failed: %1
az: Təkrar kodlama icra edilə bilmədi: %1

en: Replicode execution finished.
az: Təkrar kodlama başa çatdı.
