kate - en to az translation catalogue (84 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
az: Tam mətnin Clang formatlanması

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
az: Alətlər

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
az: Seçilmiş mətnin Clang formatlanması

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
az: ccp-ni yığın və başladın

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
az: Tam faylın Go formatı

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
az: GoImports tam fayl

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
az: Seçilmiş mətni Google'də axtarın

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
az: UUİD daxil edin

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
az: Tam faylın JSON formatlanması

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
az: Cari faylın Prettier formatı

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
az: Qt Quick 2-yə öncədən baxış (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
az: Üz qabığı skriptini işə salmaq

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
az: Tam faylın Rust formatı

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
az: KDE APİ axtarışı

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
az: Qt APİ axtarışı

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
az: Tam faylın XML formatı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
az: Bu siyahıda menyunun mətni ilə təqdim olunan bütün xüsusi vasitələr göstərilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
az: Əl&avə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
az: Düzəliş &edin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
az: &Silin

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
az: "%1" icra faylını tapmaq mümkün olmadı. İcra faylının mövcud olmasına və düzgün dəyişən mühit adından (əgər belə bir ad varsa) istifadə etdiyinə əmin olun

en: External Tools
az: Xarici alətlər

en: Running %1: %2 %3
az: İşləyir %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
az: İşləyir %1: %2 %3, %4 girişi ilə

en: Data written to stderr:
az: Verilənlər stderr-ə yazılır:

en: %1 crashed
az: %1 çokdü

en: %1 finished with exit code %2
az: %1, %2 xəta kodu ilə sonlandı

en: Starts the external tool '%1'
az: "%1" xarici proqramı işə düşür

en: Edit External Tool
az: Xarici alətə düzəliş etmək

en: Revert tool to default settings
az: Aləti standart ayarlarına sıfırlamaq

en: External Tool
az: Xarici alət

en: You must specify at least a name and an executable
az: İcra faylının heç olmasa adı göstərilməlidir

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
az: "Tətikləyici" (trigger) ilə aktiv olundu, ən az bir mime növü (mimetype) göstərilməlidir.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
az: Bu aləti aktiv edəcək MİME növlərini seçin.

en: Select Mime Types
az: MİME növlərini seçin

en: Add Tool...
az: Alət əlavə edin...

en: Add Tool from Defaults
az: Məlum aləti əlavə edin

en: Add Category
az: Kateqoriya əlavə edin

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: New Category
az: Yeni kateqoriya

en: New Category %1
az: Yeni kateqoriya %1

en: Configure...
az: Tənzimləyin...

en: Launch external helper applications
az: Xarici yardımçı tətbiqləri başladın

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
az: Alətə düzəliş etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
az: &Adı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
az: Bu ad, "Alətlər->Xarici alətlər" menyusunda göstəriləcək.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
az: Alətin qısa adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
az: İcar edilə bilən:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
az: Tətbiq və ya interpretator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
az: A&rqumentlər:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
az: Əmr sətri arqumentləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
az: Dax&il edin:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
az: İstiyari standart daxiletmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
az: İş qovluğu:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
az: Əgər boşdursa cari sənədin yolu istifadə olunur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
az: MİME &növləri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
az: Bu alətin istifadəolunmasına lazım olan MİME növlərinin nöqtəli vergüllə ayrılmış siyahısı. Əgər boş olarsa bu alət hər zaman istifadə edilə bilər.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
az: Yalnız verilmiş MİME növləri üçün aləti göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
az: MİME növləri siyahısı yaratmağa kömək edən dialoq açılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
az: Saxlayın:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
az: lazım gələrsə, əmri işə salmadan əvvəl keçərli və ya dəyişdirilmiş bütün sənədləri saxlayın. Bu, əgər URL ünvanlarını tətbiqə (məs., FTP-müştəri) köçürmək istəsəniz faydalı ola bilər.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
az: Heç biri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
az: Cari sənəd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
az: BÜtün sənədlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
az: Tətikləyici

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
az: Saxlamadan öncə

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
az: Saxladıqdan sonras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
az: İcra olunduqdan sonra cari sənədi yenidən yükləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
az: Çı&xış:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
az: Nəzərə almayın

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
az: Kursor mövqeyinə daxil edin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
az: Seçilmiş mətni dəyişdirin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
az: Cari sənədi dəyişdirin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
az: Cari sənədə əlavə edin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
az: Yeni sənədə daxil edin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə buferinə kopyalayın

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
az: Paneldə göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
az: Redaktor əmri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
az: Əgər burada bir ad göstərsəniz, düzəliş edilən alət, bu sahədə göstərilmiş əmrin köməy ilə, baxılan panelin əmrlər sətrindən çağırıla bilər. Əmrin adında ara boşluğu və ya tabulyasiya işarələrindən itifadə etməyin.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
az: Əmrlər sətrindən başlatmaq üçün ixtiyari əmr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
az: Çıxış

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
az: Xarici proqrandan çıxışı göstərir

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: Alə&tlər

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli
