kate - en to az translation catalogue (30 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
az: Örtüyə və terminal emulyatoruna girmək üçün kifayət qədər imtiyaznız yoxdur

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
az: Terminala &yönləndirin

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
az: Terminalı cari sənədlə &eyniləşdirin

[ctx: @action]
en: Run Current Document
az: Cari sənədi işə salın

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
az: Terminal  panelini gö&stərmək

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
az: Terminal panelini &fokuslamaq

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
az: Konsole quraşdırılmayıb. Terminaldan istifadə etmək üçün lütfən konsole quraşdırın.

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
az: Doğrudan mətni konsola göndərmək istəyirsiniz? Bu tərkibindəki hər hansı əmri sizin istifadəçi imtiyazınızla icra edəcək.

en: Pipe to Terminal?
az: Terminala yönəldilsin?

en: Pipe to Terminal
az: Terminala yönəltmək

en: Sorry, cannot cd into '%1'
az: Təəssüf, "%1" açmaq mümkün olmadı

en: Not a local file: '%1'
az: %1, yerli fayl deyil

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
az: Bu sənədi işə salmaq istəyirsiniz ?
    Bu, aşağıdakı əmrləri sizin istifadəçi
    imtiyazlarınızla terminalda icra edəcək:
    "%1"

en: Run in Terminal?
az: Terminalda başladılsın?

en: Run
az: Başladın

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
az: Terminalı panelini &gizlədin

en: Defocus Terminal Panel
az: Terminal panelini qeyri-aktiv etmək

en: Focus Terminal Panel
az: Terminal panelini aktivləşdirin

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
az: Mümkün olduqda terminalı cari sənəd ilə &avtomatik eyniləşdirmək

en: Run in terminal
az: Terminalda başladın

en: &Remove extension
az: Qoşmanı &silin

en: Prefix:
az: Sözönü:

en: &Show warning next time
az: Xəbərdarlıq növbəti dəfə gö&stərilsin

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
az: "%1" növbəti dəfə icra olunduqda terminalın başladılması üçün nəzərdə tutlmuş əmrlər siyahısından ibarət xəbərdarlıq pəncərəsini göstərmək.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
az: &EDITOR mühit dəyişənini "kate -b" olaraq təyin edin

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
az: Vacibdir: Konsol tətbiqinin davam etməsi üçün sənədin bağlanması lazımdır

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
az: "Esc" düyməs ilə Konsole gizlədilsin

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
az: Esc düyməsindən istifadə etmək terminal tətbiqində (məs., vim) problemlərin yaranmasına səbəb ola bilər. Bu tətbiqləri aşağıdakı girişə əlavə edin (vergüllə ayrılmış siyahı)

en: Terminal Settings
az: Terminal ayarları

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: &Alətlər
