kate - en to az translation catalogue (187 entries)

en: Select branch to checkout. Press 'Esc' to cancel.
az: Verilənləri almaq üçün şöbəni seçin. Seçimi ləğv etmək üçün "Esc" vurun.

en: Create New Branch
az: Yeni şöbə yaradın

en: Create New Branch From...
az: Yeni şöbəni buradan seçin...

en: Branch %1 checked out
az: %1 şöbəsindən məlumatlar alındı

en: Failed to checkout to branch %1, Error: %2
az: %1 şöbəsindən məlumatlar alına bilmədi, Xəta: %2

en: Enter new branch name. Press 'Esc' to cancel.
az: Yeni şöbə adını daxil edin.İmtina üçün "Esc" vurun.

en: Select branch to checkout from. Press 'Esc' to cancel.
az: Məlumatlar almaq üçün şöbəni seçin. İmtina üçün "Esc" seçin.

en: Checked out to new branch: %1
az: Yeni şöbəyə köçürüldü: %1

en: Failed to create new branch. Error "%1"
az: Yeni şöbənin yaradıla bilmədi. Xəta "%1"

en: Branch
az: Şöbə

en: Last Commit
az: Sonuncu göndəriş

en: Delete
az: Silmək

en: Are you sure you want to delete the selected branch? | Are you sure you want to delete the selected branches?
az[0]: Seçilmiş şöbəni silmək istədiyinizə əminsiniz?
az[1]: Seçilmiş şöbələri silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Select Branch...
az: Şöbəni seçin...

en: Back
az: Geriyə

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' commit is checked out]
en: HEAD at commit %1
az: %1 göndərişindəki HEAD

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' tag is checked out]
en: HEAD is at this tag %1
az: HEAD %1 etiketindədir

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' branch is checked out]
en: Active branch: %1
az: Arxiv şöbəsi: %1

en: Commit Changes
az: Dəyişiklik etmək

en: Commit
az: Göndərmək

en: Cancel
az: İmtina

en: Write commit message...
az: Göndəriş ismarıcı yazın...

en: Extended commit description...
az: Genişləndirilmiş göndəriş təsviri...

en: Sign off
az: Çıxarkən imzalamaq

en: Amend
az: Düzəltmək

en: Amend Last Commit
az: Sonuncu göndərişi düzəltmək

en: Amending Commit
az: Göndərişin düzəldulməs

en: Staged
az: Qeyd olundu

en: Untracked
az: İzlənilmədən

en: Conflict
az: Ziddiyyət

en: Modified
az: Dəyişdirildi

en: Git Push
az: Git-ə yerləşdirmək

en: Git Pull
az: Git-dən almaq

en: Cancel Operation
az: Əməliyyatdan imtina

en:  canceled.
az:  imtina edildi.

en: Filter...
az: Süzgəc...

en: Failed to find .git directory for '%1', things may not work correctly
az: %1 üçün .git qovluğu tapıla bilmədi, bəzi şeylər düzgün işləməyə bilər

en:  error: %1
az:  xəta: %1

en: "%1" executed successfully: %2
az: "%1" uğurla icra olundu: %2

en: Failed to stage file. Error:
az: Faylı qeyd etmək alınmadı, Xəta:

en: Failed to unstage file. Error:
az: Fayl qeydə alına bilmədi. Xəta:

en: Failed to discard changes. Error:
az: Dəyişikliklər ləğv etmək alınmadı. Xəta:

en: Failed to remove. Error:
az: Silmək alınmadı. Xəta:

en: Failed to open file at HEAD: %1
az: HEAD-də fayl açıla bilmədi. %1

en: Failed to get Diff of file: %1
az: Fayl fərqini almaq mümkün olmadı. %1

en: Failed to commit: %1
az: Dəyişiklik uğurla qeyd edildi: %1

en: Changes committed successfully.
az: Dəyişiklik uğurla qeyd edildi.

en: Nothing to commit. Please stage your changes first.
az: Göndərmək üçün heç nə yoxdur. Öncə dəyişikliklərinizi qeyd edin.

en: Commit message cannot be empty.
az: Göndəriş ismarıcı boş ola bilməz.

en: No diff for %1...%2
az: %1...%2 üçün fərq yoxdur

en: Failed to compare %1...%2
az: %1 müqayisə edilə bilmədi...%2

en: Failed to get numstat when diffing %1...%2
az: %1 fərqləri yoxlanılarkən numsat alınmadı...%2

en: Refresh
az: Təzələmək

en: Checkout Branch
az: Şöbədən məlumatları almaq

en: Delete Branch
az: Şöbəni silin

en: Compare Branch with...
az: Şöbəni bununla müqayisə edin ...

en: Show Commit
az: Göndərişi göstərmək

en: Commit hash
az: Göndəriş heş-i

en: Open Commit...
az: Göndərişi açın...

en: Stash
az: Toplamaq

en: Diff - stash
az: Fərq - ehtiyyat

en: Pop Last Stash
az: Son toplananları çıxarın

en: Pop Stash
az: Toplananları çıxarın

en: Apply Last Stash
az: Sonuncu toplananları tətbiq edin

en: Stash (Keep Staged)
az: Toplanan (Qeyd tutun)

en: Stash (Include Untracked)
az: Toplanan (yeniləri daxil olmaqla)

en: Apply Stash
az: Toplananı tətbiq edin

en: Drop Stash
az: Toplananı atın

en: Show Stash Content
az: Toplananın tərkibini göstərmək

en: Stage All
az: Hamısını qeyd edin

en: Remove All
az: Hamısını silin

en: Discard All
az: Hamısını ləğv edin

en: Open .gitignore
az: .gitignore açın

en: Show Diff
az: Fərqləri göstərmək

en: Are you sure you want to remove these files?
az: Bu faylları silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to discard all changes?
az: Bütün dəyişiklikləri ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Open File
az: Fayl açın

en: Show in External Git Diff Tool
az: Xarici Git fərlənməsi alətində göstərmək

en: Open at HEAD
az: HEAD-da açın

en: Unstage File
az: Faylın aralıq mərhələsini ləğv edin

en: Stage File
az: Faylın saxlanması üçün aralıq mərhələ təyin edin

en: Remove
az: Silin

en: Discard
az: Ləğv edin

en: Are you sure you want to discard the changes in this file?
az: Bu fayldakı dəyişiklikləri ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to remove this file?
az: Bu faylı silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Unstage All
az: Hamısını qeyddən çıxarın

en: Unstage Selected Files
az: Seçilmiş faylları qeyddən çıxarın

en: Stage Selected Files
az: Seçilmiş faylları qeydə alın

en: Discard Selected Files
az: Seçilmiş faylları ləğv edin

en: Remove Selected Files
az: Seçilmiş faylları silin

en: Are you sure you want to discard the changes?
az: Dəyişiklikləri ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to remove these untracked changes?
az: Qeyddən çıxarılmış dəyişiklikləri silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Malformed JSON file '%1': %2
az: Səhv formatlanmış JSON "%1": %2

en: <untracked>
az: <qeydə alınmamış>

en: Project Completion
az: Layihənin tamamlanması

[ctx: Groupbox title]
en: Autoload Repositories
az: Repazitoriyayların avtomatik yüklənməsi

en: Project plugin is able to autoload repository working copies when there is no .kateproject file defined yet.
az: Əgər hələ də .kateproject faylı müəyyən edilməyibsə qoşma, repazitoriyaların işçi nüsxələrini avtomatik yükləyə bilər.

[ctx: Groupbox title]
en: Session Behavior
az: Sessiya davranışları

en: Session settings for projects
az: Layihələr üçün sessiya ayarları

en: Restore Open Projects
az: Açıq layihələri bərpa edin

[ctx: Groupbox title]
en: Project Index
az: Layihənin indeksi

en: Project ctags index settings
az: Ctags layihəsi indeksi parametrləri

en: Enable indexing
az: İndeksləməni aktiv etmək

en: Directory for index files
az: Faylların indeks qovluğu

en: The system temporary directory is used if not specified, which may overflow for very large repositories
az: Başqası göstərilməyibsə sistemin müvəqqəti qovluğu istifadə olunur. Çox böyük repazitoriyalar üçün boş yer kifayət etməyə bilər.

[ctx: Groupbox title]
en: Cross-Project Functionality
az: Layihələrarası qarşılıqlı əlaqə

en: Project plugin is able to perform some operations across multiple projects
az: Layihənin qoşması bir neçə layihədə bir neçə əməliyyatları icra edə bilər.

en: Cross-Project Completion
az: Layihələr arası qeydlərin tamamlanması

en: Cross-Project Goto Symbol
az: Layihələrarası keçid işarəsi

en: Single click action in the git status view
az: Git statusu görününşündə tək klik əməli

en: No Action
az: Heç bir əməl yoxdur

en: Open file
az: Fayl açmaq

en: Stage / Unstage
az: İşarələyin/işarələməyin

en: Double click action in the git status view
az: Git statusu görününşündə cüt klik əməli

en: Projects
az: Layihələr

[ctx: Groupbox title]
en: Projects Properties
az: Layihənin xüsusiyyətləri

en: Terminal (Base)
az: Terminal (Əsas)

en: Code Index
az: Kod indeksi

en: Code Analysis
az: Kod analizi

en: Notes
az: Qeydlər

en: Start Analysis...
az: Analizə başlayın...

[ctx: '%1' refers to project name, e.g,. Code Analysis - MyProject]
en: Code Analysis - %1
az: Kod analizi: - %1

en: %1<br/><br/>The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><br/><b>%2</b>
az: %1<br/><br/>alət, bu fayl uzantıları siyahısına uyğun gələn bütün layihə fayllarında işləyəcək:<br/><br/><b>%2</b>

en: CodeAnalysis
az: Kod analizi

[ctx: Message to the user that analysis finished. %1 is the name of the program that did the analysis, %2 is a number. e.g., [clang-tidy]Analysis on 5 files finished]
en: [%1]Analysis on %2 file finished. | [%1]Analysis on %2 files finished.
az[0]: %2 faylda [%1]analiz başa çatdı
az[1]: %2 faylda [%1]analiz başa çatdı

en: Analysis failed with exit code %1, Error: %2
az: Analiz %1 çıxış kodu ilə alınmadı, Xəta: %2

en: Name
az: Ad

en: Kind
az: Növ

en: File
az: Fayl

en: Line
az: Sətir

en: Search
az: Axtarış

en: The index could not be created. Please install 'ctags'.
az: İndeks yaradıla bilmədi. Lütfən, 'ctags' quraşdırın.

en: Indexing is not enabled
az: İndeksləmə aktiv edilməyib

en: Error
az: Xəta

en: File name already exists
az: Fayl adı artıq mövcuddur

en: Confirm project closing: %1
az: Layihənin bağlanmasını təsdiq edin: %1

en: Do you want to close the project %1 and the related %2 open documents?
az: Siz %1 layihhəsini və onunla əlaqəli %2 açıq sənədini bağlamaq istəyirsiniz?

en: Full path to current project excluding the file name.
az: Fayl adı istisna olmaqla cari layihəyə tam yol.

en: Full path to current project excluding the file name, with native path separator (backslash on Windows).
az: Yerli yol ayrıcısı (Windowsda tərs kəsir) ilə fayl adı istisna olmaqla cari layihəyə tam yol.

en: Project
az: Layihə

en: Project Manager
az: Layihə meneceri

en: Open projects list
az: Layihələr siyaısını açın

en: Reload project
az: Layihəni yenidən yükləyin

en: Close project
az: Layihəni bağlayın

en: Refresh git status
az: Git statusunu təzələyin

en: Open Folder...
az: Qovluğu açın...

en: Project TODOs
az: TODO'lar layihəsi

en: Activate Previous Project
az: Əvvəlki layihəni aktiv edin

en: Activate Next Project
az: Sonrakı layihəni aktv edin

en: Lookup
az: Araşdırmaq

en: Close Project
az: Layihəni bağlayın

en: Close All Projects
az: Bütün layihələri bağlayın

en: Close Orphaned Projects
az: Sahibsiz layihələri bağlayın

en: Checkout Git Branch
az: Git şöbəsindən məlumatları almaq

en: Lookup: %1
az: Araşdırmaq: %1

en: Goto: %1
az: GOTO: %1

en: Projects Index
az: Layihələrin indeksi

en: Choose a directory
az: Qovluq seçin

en: Enter name:
az: Ad göstərin:

en: Add
az: Əlavə edin

en: Copy Location
az: Ünvanı kopyalayın

en: Add File
az: Fayl əlavə edin

en: Add Folder
az: Qovluq əlavə edin

en: &Rename
az: Yenidən adlandı&rın

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Open With
az: Bununla açın

en: Open Internal Terminal Here
az: Daxili terminalı burada açın

en: Open External Terminal Here
az: Xarici terminalı burada açın

en: &Open Containing Folder
az: &Fayldan ibarət qovluğu açın

en: Show Git History
az: Git tarixçəsini göstərmək

en: Delete File
az: Faylı silmək

en: Do you want to delete the file '%1'?
az: '%1' faylını silmək istəyirsiniz?

en: Failed to create file: %1, Error: %2
az: Fayl yaradıla bilmədi: %1, Xəta: %2

en: Failed to create dir: %1
az: Qovluq yaradıla bilmədi: %1

en: Stash message (optional). Enter to confirm, Esc to leave.
az: Toplananların ismarıcı (ixtiyari). Davam etmək üçün Enter, tərk etmək üçün Esc vurun.

en: Type to filter, Enter to pop stash, Esc to leave.
az: Süzgəcləmək üçün azın, toplananı açmaq üçün Enter, təkr etmək üçün Esc vurun.

en: Failed to stash changes %1
az: %1 dəyişiklikləri saxlanıla bilmədi

en: Changes stashed successfully.
az: Dəyişikliklər uğurla toplanıldı.

en: Failed to get stash list. Error:
az: Toplananların siyahısı alına bilədi. Xəta:

en: Failed to apply stash. Error:
az: Toplananlar tətbiq edilə bilmədi. Xəta:

en: Failed to drop stash. Error:
az: Toplananlar atıla bilmədi. Xəta:

en: Failed to pop stash. Error:
az: Toplananları açmaq alınmadı. Xəta:

en: Stash applied successfully.
az: Toplanan uğurla tətbiq edildi.

en: Stash dropped successfully.
az: Toplanan uğurla atıldı.

en: Stash popped successfully.
az: Toplanan uğurla açıldı.

en: Show stash failed. Error:
az: Toplanan göstərilə bilmədi. Xəta:

note: i18n: ectx: Menu (projects)
en: &Projects
az: &Layihələr
