kate - en to az translation catalogue (114 entries)

en: Usage: grep [pattern to search for in folder]
az: Istifadə edin: grep [qovluqda axtarış nümunəsi]

en: Usage: newGrep [pattern to search for in folder]
az: İstifadə edin: newGrep [qovluqda axtarış nümunəsi]

en: Usage: search [pattern to search for in open files]
az: İstifadə edin: search [açıq fayllarda axtarış nümunəsi]

en: Usage: pgrep [pattern to search for in current project]
az: İstifadə edin: pgrep [cari layihədə axtarış nümunəsi]

en: Usage: newPGrep [pattern to search for in current project]
az: İstifadə edin: newGrep [cari layih'd' axtarış nümunəsi]

en: Usage: preg [regex pattern to search for in current project]
az: İstifadə edin: preg [cari layihədə axtarış üçün müntəzəm ifadə şablonu]

en: Export Search Result Matches
az: Axtarış nəticəsinə uyğun gələnləri ixrac edin

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, exportPatternText)
en: Export Pattern
az: Nümunəni ixrac edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Generate
az: Yaratmaq

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, exportResultText)
en: Result
az: Nəticə

en: <b><i>Generating file list: ...%1</i></b>
az: <b><i>Fayl siyahısı yaradılır: ...%1</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: ...%2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: ...%2</i></b>
az[0]: <b><i>bir uyğunluq tapıldı, axtarılır: ...%2</i></b>
az[1]: <b><i>%1 uyğunluq tapıldı, axtarılır: ...%2</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: %2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: %2</i></b>
az[0]: <b><i>Bir uyğunluq tapıldı, axtarılır: ...%2</i></b>
az[1]: <b><i>%1 uyğunluq tapıldı, axtarılır: ...%2</i></b>

en: One checked | %1 checked
az[0]: Biri yoxlanıldı
az[1]: %1 yoxlanıldı

en: <b><i>One match (%2) found in file</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in current file</i></b>
az[0]: <b><i>Faylda bir uyğunluq (%2) tapıldı</i></b>
az[1]: <b><i>Cari faylda %1 uyğunluq (%2) tapıldı</i></b>

en: <b><i>One match (%2) found in open files</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in open files</i></b>
az[0]: <b><i>Açılmış faylda bir uyğunluq (%2) tapıldı</i></b>
az[1]: <b><i>Açılmış faylda %1 uyğunluq (%2) tapıldı</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in folder %2</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in folder %2</i></b>
az[0]: <b><i>%2 qovluğunda bir uyğunluq (%3) tapıldı</i></b>
az[1]: <b><i>%2 qovluğunda %1 uyğunluq (%3) tapıldı</i></b>

en: <b><i>One match (%4) found in project %2 (%3)</i></b> | <b><i>%1 matches (%4) found in project %2 (%3)</i></b>
az[0]: <b><i>%2 (%3) layihəsində bir uyğunluq (%4) tapıldı</i></b>
az[1]: <b><i>%2 (%3) layihəsində %1 uyğunluq (%4) tapıldı</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b>
az[0]: <b><i>Bütün açıq layihələrdə (ümumi ana qovluq: %2) bir uyğunluq (%3) tapıldı</i></b>
az[1]: <b><i>Bütün açıq layihələrdə (ümumi ana qovluq: %2) %1 uyğunluq (%3) tapıldı</i></b>

en: Generating file list: ...%1
az: Fayl siyahısı yaradılır: ...%1

en: One match found, searching: ...%2 | %1 matches found, searching: ...%2
az[0]: Bir oxşarlıq tapıldı, axtarılır: ...%2
az[1]: %1 uyğunluq tapıldı, axtarılır: ......%2

en: One match found, searching: %2 | %1 matches found, searching: %2
az[0]: Bir oxşarlıq tapıldı, axtarılır: %2
az[1]: %1 uyğunluq tapıldı, axtarılır: ...%2

en: One match (%2) found in file | %1 matches (%2) found in current file
az[0]: Faylda bir uyğunluq (%2) tapıldı
az[1]: Cari faylda %1 uyğunluq (%2) tapıldı

en: One match (%2) found in open files | %1 matches (%2) found in open files
az[0]: Açılmış faylda bir uyğunluq (%2) tapıldı
az[1]: Açılmış faylda %1 uyğunluq (%2) tapıldı

en: One match (%3) found in folder %2 | %1 matches (%3) found in folder %2
az[0]: %2 qovluğunda bir uyğunluq (%3) tapıldı
az[1]: %2 qovluğunda %1 uyğunluq (%3) tapıldı

en: One match (%4) found in project %2 (%3) | %1 matches (%4) found in project %2 (%3)
az[0]: %2 (%3) layihəsində bir uyğunluq (%4) tapıldı
az[1]: %2 (%3) layihəsində %1 uyğunluq (%4) tapıldı

en: One match (%3) found in all open projects (common parent: %2) | %1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)
az[0]: Bütün açıq layihələrdə (ümumi ana qovluq: %2) bir uyğunluq (%3) tapıldı
az[1]: Bütün açıq layihələrdə (ümumi ana qovluq: %2) %1 uyğunluq (%3) tapıldı

en: Filter...
az: Süzgəc...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
az: Axtarış

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceCheckedBtn)
en: Replace Checked
az: İşarə olunanı əvəzləmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
az: Növbəti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop
az: Dayandırmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case
az: Böyük kiçik hərfə uyğun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, useRegExp)
en: <html><head/><body><p>Enable regular expressions. Find help for regex syntax by using the buttons in the search and replace text fields.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Müntəzəm ifadəni istifadə edin. Axtarın və Əvəzləyin mətn qutularındakı düymələri istifadə edərək, müntəzəm ifadələrin sintaksisini tapın</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, expandResults)
en: Expand results
az: Nəticələri açmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceButton)
en: Replace
az: Əvəzləmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Current File
az: Cari faylda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Open Files
az: Açılmış fayllarda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Folder
az: Qovluqda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, currentFolderButton)
en: Use the current document's path.
az: Cari sənəd yolunu istifadə edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, displayOptions)
en: Show more search options
az: Daha çox axtarış seçimləri göstərilsin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, newTabButton)
en: Add new search tab
az: Yeni axtarış vərəqi əlavə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder:
az: Qovluq:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, folderUpButton)
en: Go one folder up.
az: Bir qivkuq yuxarı keçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter:
az: Süzgəc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, excludeLabel)
en: Exclude:
az: İstisna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveCheckBox)
en: Recursive
az: Rekursiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenCheckBox)
en: Include hidden
az: Gizli olan daxil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, symLinkCheckBox)
en: Follow symbolic links
az: Simvolik keçidlərə keçmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, binaryCheckBox)
en: Include binary files
az: Binar fayllar da daxil

en: Line break
az: Sətirə keçid

en: Tab
az: Vərəq

en: Beginning of line
az: Sətirin başlanğıcı

en: End of line
az: Sətirin sonu

en: Any single character (excluding line breaks)
az: Hər hansı tək işarı (sətir sonları istisna)

en: Literal dot
az: Nöqtə

en: One or more occurrences
az: Bir neçə dəfə təkrarlanır

en: Zero or more occurrences
az: Ya heç təkrarlanmır ya da bir neçə dəfə təkrarlanır

en: Zero or one occurrences
az: Ya heç təkrarlanmır ya da bir dəfə təkrarlanır

en: <a> through <b> occurrences
az: <a> arasında <b>təkrarlanır

en: Group, capturing
az: Qrup, ələ keçirmə

en: Or
az: Və ya

en: Set of characters
az: İşarələr sinifi

en: Negative set of characters
az: İstisan olunan işarə sinifi

en: Group, non-capturing
az: Qrup, ələ keçirmədən

en: Lookahead
az: Qabaqlayıcı yoxlama

en: Negative lookahead
az: Mənfi qabaqlayıcı yoxlama

en: Word boundary
az: Sözün sərhəddi

en: Not word boundary
az: Söz sərhəddi yoxdur

en: Digit
az: Rəqəm

en: Non-digit
az: Rəqəm deyil

en: Whitespace (excluding line breaks)
az: Boşluq simvolu (sətirə keçid istisna)

en: Non-whitespace (excluding line breaks)
az: Boşluq işarəsi olmadan (sətirə keçid istisna)

en: Word character (alphanumerics plus '_')
az: Hərf və ya Rəqəm ("_" daxil)

en: Non-word character
az: Hərf olmayan, rəqəm və ya "_" simvolu

en: Regular expression capture 0 (whole match)
az: 0 müntəzəm ifadənin tutulması (tam uyğunluq)

en: Regular expression capture 1-9
az: 1-9 müntəzəm ifadənin tutulması

en: Regular expression capture 0-999
az: 0-999 müntəzəm ifadənin tutulması

en: Upper-cased capture 0-9
az: Böyük hərfi tutmaq 0-9

en: Upper-cased capture 0-999
az: Böyük hərfi tutmaq 0-999

en: Lower-cased capture 0-9
az: Kiçik hərfi tutmaq 0-9

en: Lower-cased capture 0-999
az: Kiçik hərfi tutmaq 0-999

en: Search & Replace
az: Axtarmaq və Əvəzləmək

en: Find in Files
az: Fayllarda tapın

en: Find in Files (in a New Tab)
az: Fayllarda axtarın (Yeni vərəqdə)

en: Go to Next Match
az: Növbəni tapılana keçid

en: Go to Previous Match
az: Əvvəlki tapılana keçid

en: Cut Matching Lines
az: Uyğun sətirləri kəsin

en: This will cut all highlighted search match lines from the current document to the clipboard
az: Bu, bütün vurğulanmış uyğun axtarış sətirlərini cari sənəddən kəsərək mübadilə yaddaşına əlavə edəcək

en: Copy Matching Lines
az: Uyğun sətirləri kopyalayın

en: This will copy all highlighted search match lines in the current document to the clipboard
az: Bu, bütün vurğulanmış uyğun axtarış sətirlərini cari sənəddən mübadilə yaddaşına kopyalayacaq

en: Comma separated list of file types to search in. Example: "*.cpp,*.h"
az: Axtarılan fayl növlərinin vergüllə ayrılmış siyahısı. Məs.: "*.cpp,*.h"

en: Comma separated list of files and directories to exclude from the search. Example: "build*"
az: Axtarışdan istisna olunan fayl və qovluqların vergüllə ayrılmış siyahısı. Məs.: "build*"

en: Click to filter through results
az: Nəticələri süzgəcləmək üçün vurun

en: Find
az: Tapmaq

en: Searching while you type was interrupted. It would have taken too long.
az: Mətn daxil edərkən axtarış kəsildi. Bu daha çox vaxt aparır.

en: Search Match
az: Axtarışa uyğun

en: Next from cursor
az: Kursordan sonra

en: Starting from first match
az: İlk uyğun gələndən başlayır

en: Continuing from first match
az: İlk uyğun gələndən davam edir

en: Starting from last match
az: Sonuncu uyğun gələndən başlayır

en: Continuing from last match
az: Sonuncu uyğun gələndən davam edir

en: Search: %1
az: Axtarış: %1

en: Copy all
az: Hamısını kopyalayın

en: Copy expanded
az: Genişləndirilmiş kopya

en: Export matches
az: Oxşar gələnləri ixrac edin

en: Open as Editor Tab
az: Redaktor vərəqi kimi açmaq

en: Clear
az: Təmizləmək

en: Add...
az: Əlavə edin...

en: Search As You Type
az: Yazıldığı kimi axtarmaq

en: In Current Project
az: Cari layihədə

en: In All Open Projects
az: Bütün açıq layihələrdə

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş edin

note: i18n: ectx: Menu (search_more)
en: Find in Files Variants
az: Fayl variantlarında tapın
