kate - en to az translation catalogue (15 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
az: <title>Aşağıdakıların nəticələri:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: You are not allowed to execute arbitrary external applications. If you want to be able to do this, contact your system administrator.
az: Xarici proqramları başlatmanıza iczəniz yoxdur. Bu imkanı əldə etmək üçün sistem inzibatçınıza müraciət edin.

en: Access Restrictions
az: Başlatmağa icazə verilmir

en: Text Filter
az: Mətn süzgəci

en: Usage: textfilter COMMAND
az: İstifadə olunur: textfilter ƏMRi

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
az: <qt><p>İstifadə olunur:<code>textfilter ƏMRİ</code></p>Seçilmişi verilmiş əmr üzlüyü çıxışı ilə əvəz edir.<p></p>

en: &Filter Through Command...
az: Əmr vasitəsi ilə &süzgəcləyin...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TextFilterWidget)
en: Dialog
az: Dialoq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilter)
en: Enter command to &pipe selected text through:
az: Seçilmiş mətnin &işlənməsi üçün əmr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newDoc)
en: Open results in a new document
az: Nəticələri yeni sənəddə açın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result to clipboard leaving a document unchanged.
az: Sənədi dəyişmədən nəticələri mübadilə biferinə kopyalayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result instead of pasting it
az: Nəticələri yerləşdirmək əvəzinə kopyalamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: If checked, an output from STDOUT and STDERR will be merged and no errors will be reported.
    Otherwise, STDERR will be displayed as a passive message.
az: Əgər bu xana işarələnrsə, STDOUT və STDERR çıxışları birləşdiriləcəkdir və xəta ismarıcları olmayacaqdır.
    Əks halda STDERR passiv ismarıc kimi görünəcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
az: STDOUT və STDERR-i birləşdirmək

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: &Alətlər
