kate - en to az translation catalogue (105 entries)

en: Filter...
az: Süzgəc...

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: LSP Client
az: LSP müştəri

en: No JSON data to validate.
az: Döğrulamaq üçün JSON məlumatları yoxdur.

en: JSON data is valid.
az: JSON məlumatı doğrudur.

en: JSON data is invalid: no JSON object
az: JSON məlumatı doğru deyil: JSON obyekti yoxdur

en: JSON data is invalid: %1
az: JSON məlumatı səhvdir: %1

en: Delete selected entries
az: Seçilmiş girişləri silin

en: Delete all entries
az: Bütün girişləri silin

en: LSP server start requested
az: LSP serverini başlatmaq tələbi

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
az: LSP serverinin başladılmasını istəyirsiniz?<br><br>Tam əmr sətri:<br><br><b>%1</b><br><br>Seçim qoşmanın tənzimləmə səhifəndə dəyişdirilə bilər.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
az: İstifadəçi "%1" başladılmasını həmişəlik əngəllədi.
    Bu əngəllənməni ləğv etmək üçün tənzimləmə səhifəsini istifadə edin.

en: Go to Definition
az: Təyinata keçid

en: Go to Declaration
az: Deklarasiyay keçid

en: Go to Type Definition
az: Növün müəyyənləşdirilməsinə keçin

en: Find References
az: Keçidləri tapın

en: Find Implementations
az: Tətbiq edilmələri tapın

en: Highlight
az: Vurğulama

en: Symbol Info
az: Simvol məlumatları

en: Search and Go to Symbol
az: Axtarın və Simvola keçin

en: Rename
az: Adını dəyişin

en: Expand Selection
az: Seçilmişi açın

en: Shrink Selection
az: Seçilmişi sıxın

en: Switch Source Header
az: Mənbə başlığına keçin

en: Expand Macro
az: Macros açın

en: Code Action
az: Kod əməli

en: Show selected completion documentation
az: Seçilən tamamlama sənədləri göstərmək

en: Enable signature help with auto completion
az: Avtomatik tamamlanma ilə imza sertifikatını aktiv edin

en: Include declaration in references
az: Deklarasiyanı keçidə daxil etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
az: Funksiya başa çatdıqdan sonra mötərizə əlavə edin

en: Show hover information
az: Üzərində olduqda məlumatlar göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
az: Mətn daxil etmə formatı

en: Incremental document synchronization
az: Sənədin artan eyniləşdirilməsi

en: Highlight goto location
az: Keçid yerini vurğulamaq

en: Show Inlay Hints
az: Sətirdaxili məsləhətlər

en: Show Diagnostics Notifications
az: Diaqnostika bildirişlərini göstərmək

en: Show Messages
az: İsmarıcları göstərmək

en: Server Memory Usage
az: Server yaddaşının istifadəsi

en: Close All Dynamic Reference Tabs
az: Bütün dinamik istinad vərəqlərini bağlamaq

en: Restart LSP Server
az: LSP serveri yenidən başladın

en: Restart All LSP Servers
az: Bütün LSP serverlərini yenidən başladın

en: Go To
az: Keçin

en: More options
az: Digər Seçimlər

en: Expand All
az: Hamısını açmaq

en: Collapse All
az: Hamısını Yığmaq

en: RangeHighLight
az: Vurğulama diapazonu

en: Line: %1:
az: Sətir: %1:

en: No results
az: Nəticələr yoxdur

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
az: Təyinatı: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
az: Deklarasiya: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
az: Növün müəyyənləşdirilməsi: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
az: Keçid: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
az: Tətbiq edilmə: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
az: Vurğulama: %1

en: No Actions
az: Heç bir əməl yoxdur

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: No edits
az: Düzəlişlər yoxdur

[ctx: @title:window]
en: Rename
az: Adını dəyişin

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
az: Yeni ad (diqqət: heç də bütün keçidlər əvəzlənə bilməz)

en: Not enough results
az: Kifayət qədər nəticələr yoxdur

en: Corresponding Header/Source not found
az: Müvafiq mövzu/Mənbə tapılmadı

[ctx: @info]
en: LSP Server
az: LSP serveri

[ctx: @info]
en: LSP Client
az: LCP müştərisi

en: Restarting
az: Yenidən başladılır

en: NOT Restarting
az: Yenidən başladılmır

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
az: Server gözlənilmədən dayandı ...%1 [%2] [ev_səhifəsi: %3]

en: Failed to find server binary: %1
az: Server binar faylı tapılmadı: %1

en: Please check your PATH for the binary
az: İkili fayl üçün yolu (PATH) yoxlayın

en: See also %1 for installation or details
az: Quraşdırma və təfərrüatlar üçün həmçinin %1-ə/a baxın

en: Failed to start server: %1
az: Server başladıla bilmədi: %1

en: Started server %2: %1
az: Başladılan server %2: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
az: "%1" server tənzimləməsi təhlil edilə bilmədi: JSON obyekti yoxdur

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
az: "%1" server tənzimləməsi təhlil edilə bilmədi: %2

en: Failed to read server configuration: %1
az: Server tənzimləmələri oxuna bilmədi: %1

en: Symbol Outline
az: Simvollar sxemi

en: Tree Mode
az: Budaqlanan rejim

en: Automatically Expand Tree
az: Budaqlanma avtomatik açılsın

en: Sort Alphabetically
az: Əlifba sırası ilə çeşidləmək

en: Show Details
az: Təfərrüatları göstərmək

en: Symbols
az: Simvollar

en: No LSP server for this document.
az: Bu sənəd üçün ISP serveri yoxdur.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
az: Müştəri ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
az: Saxlanılacaq format

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
az: Semantik vurğulamanı aktiv edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
az: Sətirdaxili məsləhətləri aktiv edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
az: Tamamlamalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
az: Seçilmiş tamamlanma üçün daxili sənədləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
az: Funksiyanın çağrılmasını daxil edərkən funksiya imzasını göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
az: Əgər başa çatdıqdan sonra lazım gələrsə idxal avtomatik əlavə olunsun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
az: Naviqasiya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
az: Simvola keçidin axtarışı zamanı elanları saymaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
az: Üzərində dayanılan simvol haqqında məlumatı göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
az: Hədəf sətirin üzərinə atladıqda onu işıqlandırmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
az: Proqram diaqnostikalarını göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
az: LSP serverindən bilsirişləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
az: Sənədi hər addımda LSp serveri ilə eyniləşdirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
az: Sənədin quruluşu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
az: Simvolları əlifba sırası ilə çeşidləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
az: Simvollar üçün əlavə məlumatları göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
az: Simvolları düz siyahı əvəzinə budaqlanan siyahıda təqdim etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
az: Budaqlanma avtomatik genişləndirmək

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
az: İcazə verilmiş və əngəllənmiş serverlər

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
az: İstifadəçi serveri ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
az: Ayarlar faylı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
az: Standart server ayarları

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
az: Digər Seçimlər
