kate - en to az translation catalogue (45 entries)

en: Edit Snippet Repository %1
az: %1 mətninin fraqmentlər toplusu

en: Create New Snippet Repository
az: Yeni kod fraqmenti toplusu yaradın

en: <i>leave empty for general purpose snippets</i>
az: <i>ümumi təyinatlı fraqmentlər üçün boş saxlayın</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetName)
en: Name:
az: Adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNamespaceLabel)
en: Namespace:
az: Ad sahəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoLicenseLabel)
en: &License:
az: &Lisenziya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoAuthorsLabel)
en: &Authors:
az: &Müəlliflər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoFileTypesLabel)
en: &File types:
az: &Fayl növləri:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNameEdit)
en: A short name for the repository
az: Fraqment toplusunun qısa adı

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNamespaceEdit)
en: Prefix to show in code completion
az: Kod tamamlanmasında prefikslər göstərilsin

en: Edit Snippet %1 in %2
az: %1 kod fraqmentinə %2 daxilində düzəliş edin

en: Create New Snippet in Repository %1
az: %1 kod toplusu içərisində kod fraqmenti yaradın

en: Warning - Unsaved Changes
az: Xəbərdarlıq - Saxlanılmamış dəyişikliklər

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, snippetNameEdit)
en: will be shown in the completion list
az: tamamlama siyahısında göstəriləcək

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, snippetTab)
en: &Snippet
az: Kod &fraqmenti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetLabel)
en: The text your snippet will insert into the document. <a href="A snippet can contain editable fields. They can be cycled by pressing Tab. The following expressions can be used in the template text to create fields: <br><tt>${field_name}</tt> creates a simple, editable field. All subsequent occurrences of the same field_name create fields which mirror the contents of the first during editing.<br><tt>${field_name=default}</tt> can be used to specify a default value for the field. <tt>default</tt> can be any JavaScript expression.<br>Use <tt>${field_name=text}</tt> to specify a fixed string as default value.<br><tt>${func(other_field1, other_field2, ...)}</tt> can be used to create a field which evaluates a JavaScript function on each edit and contains its contents. See the Scripts tab for more information.<br><tt>${cursor}</tt> can be used to mark the end position of the cursor after everything else was filled in.">More...</a>
az: Kod fraqmenti mətni sənədə əlavə ediləcəkdir. <a href="Kod fraqmenti düzəliş ediləbilən sahələrdən ibarət ola bilər. Tab düyməsi ilə aralarında keçiş edilə bilər. Sahələr yaratmaq üçün şablon mətnində aşağıdakı ifadələrdən istifadə edilə bilər: <br><tt>${sahə_adı}</tt>sadə düzəliş edilə bilən sahə yaradır. Eyni sahə_adının bütün sonrakı meydana gəlmələri, redaktə zamanı birincisinin məzmununu əks etdirən sahələr yaradır. <br><tt>${sahə_adı=standart}</tt> sahənin standart dəyərini göstərmək üçün istifadə oluna bilər. <tt>standart</tt> hər hansı JavaScript ifadəsi ola bilər. Standart dəyər kimi sabit düzülüş göstərmək üçün<br>${sahə_adı=mətn} <tt>istifadə edin</tt>.<br><tt>${funk(digər_sahə1, digər_sahə2, ...)}</tt>hər bir düzəlişdə bir JavaScript funksiyasını qiymətləndirən və daxilindəkilərdən ibarət bir sahə yaratmaq üçün istifadə edilə bilər. Daha çox məlumat üçün Scriptlər vərəqinə baxın.<br><tt>${kursor}</tt> avtomatik doldurulma tamamlandıqdan sonra kursorun son vəziyyətini göstərmək üçün istifadə oluna bilər. ">Daha ətraflı...</a>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, scriptTab)
en: S&cripts
az: &Skriptlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptLabel)
en: Write down JavaScript helper functions to use in your snippets here. <a href="All JavaScript functions should return the contents you want to place in a template field as a string.<br>Functions are called in a scope which contains the contents of all editable template fields as local variables. For example in a snippet containing <tt>${field}</tt>, a variable called <tt>field</tt> will be present which contains the up-to-date contents of the template field. Those variables can either be used in the function statically or passed as arguments, by using the <tt>${func(field)}</tt> or <tt>${field2=func(field)}</tt> syntax in the snippet string.<br>You can use the kate scripting API to get the selected text, full text, file name and more by using the appropriate methods of the <tt>document</tt> and <tt>view</tt> objects. Refer to the scripting API documentation for more information.">More...</a>
az: Hissələrdə istifadə etmək üçün JavaScript köməkçi funksiyalarını buraya yazın <a href="All JavaScript functions should return the contents you want to place in a template field as a string.<br>Funksiyalar, bütün dəyişkən şablon sahələrinin məzmununun yerli dəyişənlərindən ibarət bir sahəyə çağırılır. Məsələn <tt>${field}</tt>,olan parçada şablon sahəsinin məzmunundan ibarət <tt>sahə</tt> adlı dəyişən mövcud olacaq. Bu dəyişənlər ya funksiyada statik olaraq istifadə edilə bilər və ya <tt>${func(field)}</tt>istifadə etməklə və <tt>${field2=func(field)}</tt> parça sətri sintaksisində arqument kimi  yerləşdirilir.<br><tt>sənəd</tt> və <tt>görünüş</tt> obyektlərinin uyğun  metodlarından istifadə edərək seçilmiş mətni, tam mətni, fayl adını və daha çoxunu əldə etmək üçün kate skript API'sini istifadə edə bilərsiniz. Daha çox məlumat üçün skript API sənədlərinə baxın.">Daha ətraflı...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dotest_button)
en: Test this snippet
az: Bu kod fraqmentini sınayın

[ctx: Autogenerated repository name for a programming language]
en: %1 snippets
az: %1 kod fraqmentləri

en: Snippets
az: Kod fraqmentləri

en: Create Snippet
az: Kod fraqmenti yaradın

en: insert snippet %1
az: %1 kod fraqmenti əlavə edin

en: You have edited a snippet repository file not located in your personal directory; as such, a copy of the original file has been created within your personal data directory.
az: Şəxsi qovluğunuzda olmayan bir kod fraqmentləri toplusu faylı yaratdınız. Beləliklə, orijinal məlumatların bir nüsxəsi şəxsi məlumat qovluğunuzda yaradılmışdır.

en: Output file '%1' could not be opened for writing
az: "%1" çıxış sənədi yazmaq üçün açıla bilmədi

en: Cannot open snippet repository %1.
az: %1 kod fraqmentləri toplusunu açmaq mümkün deyil.

en: <qt>The error <b>%4</b><br /> has been detected in the file %1 at %2/%3</qt>
az: <qt>Xəta<b>%4</b><br /> %2/%3 daxilindəki %1 faylında aşkarlandı</qt>

en: Invalid XML snippet file: %1
az: Səhv XML kod fraqmenti faylı: %1

en: Repository is disabled, the contained snippets will not be shown during code-completion.
az: Rapzitoriya söndürülüb, Kodun avtomatik tamamlanmasında tərkib hissələri göstərilməyəcək.

en: Applies to all filetypes
az: Bütün fayl növlərinə tətbiq edilir

en: Applies to the following filetypes: %1
az: Aşağıdakı fayl növlərinə tətbiq edilir: %1

en: Add Repository
az: Repazitoriyaya əlavə edin

en: Edit Repository
az: Repazitoriyaya düzəliş edin

en: Remove Repository
az: Repazitoriyanı silin

en: Add Snippet
az: Kod fraqmenti əlavə edin

en: Edit Snippet
az: Kod fraqmentinə düzəliş edin

en: Remove Snippet
az: Kod fraqmentini silin

en: Get New Snippets
az: Yeni kod fraqmenti alın

en: Snippet: %1
az: Kod fraqmenti: %1

en: Repository: %1
az: Repazitoriya: %1

en: Do you really want to delete the snippet "%1"?
az: "%1" kod fraqmentini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Do you really want to delete the repository "%1" with all its snippets?
az: "%1" repazitoriyasını tərkibinkəki bütün kod fraqmentləri ilə birgə silmək istədiyinizə əminsiniz?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, filterText)
en: Define filter here
az: Süzgəci burada müəyyənləşdirin

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, filterText)
en: Filter...
az: Süzgəc...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: &Alətlər
