kate - en to az translation catalogue (113 entries)

en: A debugging session is on course. Please, use re-run or stop the current session.
az: Sazlama sesiyası icra olunur. Lütfən yenidın başladın və ya cari sesiyanı dayandırın.

en: Add new target
az: Yeni hədəf əlavə edin

en: Copy target
az: Hədəfi kopyalayın

en: Delete target
az: Hədəfi silin

en: Executable:
az: İcra edilə bilən:

en: Working Directory:
az: İş qovluğu:

en: Process Id:
az: Proses İD-si:

[ctx: Program argument list]
en: Arguments:
az: Arqumentlər:

[ctx: Checkbox to for keeping focus on the command line]
en: Keep focus
az: Diqqət mərkəzuində saxlamaq

en: Keep the focus on the command line
az: Əmr sətrini diqqət mərkəzində saxlayın

en: Redirect IO
az: Giriş-çıxışı yönləndirmək

en: Redirect the debugged programs IO to a separate tab
az: Xəta sazlaması edilən proqramların Giriş-Çıxışlarının
    başqa vərəqə yönləndirin

en: Target %1
az: Hədəf %1

en: program terminated
az: proqramın işi dayandırıldı

en: requesting disconnection
az: bağlantının kəsilməsi sorğusu göndərilir

en: requesting shutdown
az: söndürülmə sorğusu göndərilir

en: DAP backend: %1
az: DAP server tərəfi modulu: %1

en: stopped (%1).
az: dayandırıldı (%1).

en: Active thread: %1 (all threads stopped).
az: Aktiv axın: %1 (bütün axınlar dayandırılıb).

en: Active thread: %1.
az: Aktiv axın: %1.

en: Breakpoint(s) reached:
az: Qırılma nöqtələrinə çatdı:

en: (continued) thread %1
az: (davam edən) axın %1

en: all threads continued
az: bütün axınlar davam edir

en: (running)
az: (işə düşür)

en: *** connection with server closed ***
az: *** server ilə bağlantı kəsilldi ***

en: program exited with code %1
az: proqram %1 kodu ilə bağlandı

en: *** waiting for user actions ***
az: *** istifadəçinin hərəkəti gözlənilir ***

en: error on response: %1
az: cavabdakı xəta: %1

en: important
az: vacib

en: telemetry
az: telemetriya

en: debugging process [%1] %2
az: sazlama prosesi [%1] %2

en: debugging process %1
az: sazlama prosesi %1

en: Start method: %1
az: Başlama üsulu: %1

en: thread %1
az: axın %1

en: breakpoint set
az: qırılma nöqtəsi təyin olundu

en: breakpoint cleared
az: qırılma nöqtəsi təmizləndi

en: (%1) breakpoint
az: (%1) qırılma nöqtəsi

en: <not evaluated>
az: <hesaba alınmayıb>

en: server capabilities
az: serverin tutumu

en: supported
az: dəstəklənən

en: unsupported
az: dəstəklənməyən

en: conditional breakpoints
az: şərti qırılma nöqtələri

en: function breakpoints
az: funksiyanın qırılma nöqtələri

en: hit conditional breakpoints
az: təyin edilən şərti kəslmə nöqtələri

en: log points
az: jurnal nöqtələri

en: modules request
az: modullar tələb olunur

en: goto targets request
az: hədəflərə keçid tələbi

en: terminate request
az: yarımçıq kəsmə tələbi

en: terminate debuggee
az: sazlamanı yarımçıq kəsin

en: syntax error: expression not found
az: sintaksis xəta: ifadə tapılmadı

en: syntax error: %1
az: sintaksis xətası: %1

en: invalid line: %1
az: düzgün olmayan sətir: %1

en: file not specified: %1
az: fayl göstərilməyib: %1

en: invalid thread id: %1
az: səhv axın İD-si: %1

en: thread id not specified: %1
az: axın id-si göstərilməyib: %1

en: Available commands:
az: Əlçatan əmrlər:

en: conditional breakpoints are not supported by the server
az: şərti qırılma nöütələri server tərəfindən dəstəklənmir

en: hit conditional breakpoints are not supported by the server
az: qırılma nöqtələrinin təyinatı server tərəfindən dəstəklənmir

en: line %1 already has a breakpoint
az: %1 sətrində artıq dayanma nöqtəsi var

en: breakpoint not found (%1:%2)
az: qırılma nöqtələri tapılmadı (%1:%2)

en: Current thread:
az: Cari axın:

en: none
az: heç biri

en: Current frame:
az: Cari kadr:

en: Session state:
az: Sesiyanın vəziyyəti:

en: initializing
az: başlayır

en: running
az: işə düşür

en: stopped
az: dayandırıldı

en: terminated
az: yarımçıq kəsildi

en: disconnected
az: bağlantı kəsildi

en: command not found
az: əmr tapılmadı

en: missing thread id
az: axın İD-si çatışmır

en: Current frame [%3]: %1:%2 (%4)
az: Cari kadr [%3]: %1:%2 (%4)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: User Debug Adapter Settings
az: İstifadəçi sazlama uzlaşdırıcı ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
az: Ayarlarfaylı:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Default Debug Adapter Settings
az: Standart sazlama uzlaşdırıcı ayarları

en: Debugger
az: Xəta sazlayıcı

en: No JSON data to validate.
az: Etibarlı JSON verilənləri yoxdur.

en: JSON data is valid.
az: JSON verilənləri doğrudur.

en: JSON data is invalid: no JSON object
az: JSON verilənləri doğrudur: JSON obyekti yoxdur

en: JSON data is invalid: %1
az: JSON verilənləri səhvdir: %1

en: Symbol
az: Simvol

en: Value
az: Dəyər

en: type
az: növ

en: indexed items
az: indekslənmiş elementlər

en: named items
az: adlandırılmış elementlər

en: Kate Debug
az: Kate sazlayıcısı

en: Debug View
az: Xəta sazlam görünüşü

en: Debug
az: Xəta Sazlama

en: Locals and Stack
az: Yerlər və Qruplar

[ctx: @info]
en: <title>Could not open file:</title><nl/>%1<br/>Try adding a search path to Advanced Settings -> Source file search paths
az: <title>Fayl aşıla bilmədi</title><nl/>%1<br/>Axtraış yolunu Əlavə ayarlar > Mənbə faylının axttarış yolları, yoluna əlavə etməyə cəhd edin

en: Targets
az: Hədəflər

en: Start Debugging
az: Xəta sazlamasını başladın

en: Kill / Stop Debugging
az: Xəta sazlamasını sonlandırmaq/Dayandırmaq

en: Continue
az: Davam edin

en: Toggle Breakpoint / Break
az: Qırılma nöqtəsini ilə qırılma arası keçid

en: Step In
az: Bir addım içəri

en: Step Over
az: Üzərindən keçin

en: Step Out
az: Bir addın bayıra

en: Run To Cursor
az: Kursora qədər icra edin

en: Restart Debugging
az: XƏta sazlamanı yenidən başladın

[ctx: Move Program Counter (next execution)]
en: Move PC
az: PCini köçürün

en: Print Value
az: Dəyəri göstərin

en: Insert breakpoint
az: Qırılma nöqtəsi daxil edin

en: Remove breakpoint
az: Qırılma nöqtəsini silin

en: Execution point
az: İcra olunma nöqtəsi

en: Thread %1
az: Axın %1

[ctx: Tab label]
en: Debug Output
az: Sazlayıcının çıxışı

[ctx: Tab label]
en: Settings
az: Ayarlar

en: IO
az: GÇ

en: Breakpoint
az: Qırılma nöqtəsi

[ctx: Column label (frame number)]
en: Nr
az: No

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
az: &Sazlama

note: i18n: ectx: ToolBar (gdbplugin)
en: Debug Plugin
az: Sazlayıcı plaqini
