kate - en to az translation catalogue (437 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
az: Kate - Təkmilləşdirilmiş Mətn Redaktoru

en: Start Kate with a given session.
az: Kate-i verilmiş sesiya ilə başlatmaq.

en: session
az: sesiya

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
az: Kate'i yeni anonim sessiya ilə başladın, 'n' nəzərdə tutulur.

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
az: Yeni Kate əməlini məcburi başlatmaq (əgər start və kate nümunəsi verilmiş sesiyanı artıq açmışsa, nəzərə alınmır), parametrlər və URL-lar verilməzsə məcburi olur.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
az: Artıq bir Kate nümunəsi istifadə edirsinizsə, URL-lar açılacaqsa, ondan çıxılana qədər əngəlləyin.

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
az: Göstərilmiş PİD ilə artıq başladılmış Kate nümunəsini istifadə etməyə cəhd etmək (--start istifadə edildikdə və başqa bir kate nümunəsində verilmiş sesiya açıldığı təqdirdə nəzərə alınmır)

en: Set encoding for the file to open.
az: Açılan faylın şifrələnməsi

en: encoding
az: şifrələmə

en: Navigate to this line.
az: Bu sətirə keçmək.

en: line
az: sətir

en: Navigate to this column.
az: Bu sütuna keçmək

en: column
az: sütun

en: Read the contents of stdin.
az: Standart girişdən məzmunu oxumaq.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
az: Bu tətbiq tərəfindən aşılan fayllar və URL -lar istifadə olunduqdan sonra silinəcək

en: Documents to open.
az: Açılacaq sənəd

en: KWrite - Text Editor
az: Kate - Mətn Redaktoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
az: Bağlamaq

en: Open File
az: Faylı Açmaq

en: Copy Location
az: Ünvanı kopyalayın

en: Invalid hash
az: Səhv heş

en: %1 doesn't exist in a git repo.
az: Git anbarında %1 mövcud deyil.

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
az: Göndərin: %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş etmək

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
az: &İrəli

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
az: Pəncərəni bölmək

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: &Alətlər

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
az: Qat-qat menyu alətlər paneli

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
az: &Vəziyyət paneli elementləri

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
az: Müntəzəm ifadədə xəta var: %1
    sürüşmə %2: %3

en: All
az: Hamısı

en: Quick Fix
az: Cəld düzəliş

en: Next Item
az: Növbəti element

en: Previous Item
az: Əvvəlki elemnt

en: Clear Diagnostics Filter
az: Diaqnostika süzgəcini təmizləyin

en: Diagnostics
az: Diaqnostikalar

en: Errors
az: Xətalar

en: Warnings
az: Xəbərdarlıqlar

en: Error
az: Xəta

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Information
az: Məlumat

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
az: %1 [əngəlləndi :%2]

en: Expand All
az: Hamsını açın

en: Collapse All
az: Hamısını yığın

en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə yaddaşına kopyalayın

en: Remove Global Suppression
az: Ümumi əngəllənməni aradan qaldırın

en: Add Global Suppression
az: Ümumi əngəlləmə əlavə edin

en: Remove Local Suppression
az: Yerli əngəlləməni silin

en: Add Local Suppression
az: Yerli əngəlləmə əlavə edin

en: Disable Suppression
az: Əngəlləməni söndürün

en: Enable Suppression
az: Əngəlləməni işə salın

en: Change Style
az: Üslubu dəyişin

en: Side By Side
az: Yan-yana

en: Unified
az: Birləşdirilmiş

en: Raw
az: İşlənməmiş

en: Stage Line | Stage Lines
az[0]: Mərhələ sətiri
az[1]: Mərhələ sətirləri

en: Stage Hunk
az: Blokn saxlanması üçün mərhələ

en: Discard Line | Discard Lines
az[0]: Sətiri ləğv edin
az[1]: Sətirləri ləğv edin

en: Discard Hunk
az: Bloku ləğv edin

en: Unstage Line | Unstage Lines
az[0]: Sətirin aralıq mərhələsini ləğv edin
az[1]: Sətirlərin aralıq mərhələsini ləğv edin

en: Unstage Hunk
az: Blokların aralıq mərhələsini ləğv edin

en: Diff %1
az: Fərq %1

en: Diff %1..%2
az: Fərq %1..%2

en: Diff %1 .. %2
az: Fərq %1 .. %2

en: Show/Hide Commit Info
az: Göndəriş məlumatını göstərmək/gizlətmək

en: Jump to Next File
az: Sonrakı fayla keçin

en: Jump to Previous File
az: Əvvəlki fayla keçin

en: Jump to Next Hunk
az: Sonrakı bloka keçin

en: Jump to Previous Hunk
az: Əvvəlki bloka keçin

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
az: Fərqi yenidən yükləyin

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
az: Fərqi tam məzmunda göstərmək, yalnız dəyişdirilmiş sətirləri deyil

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
az: <b>git</b> tapılmadı. Sənədlərdəki fərqi görmək üçün Git lazımdır. Əgər Git artıq quraşdırılmışsa, onun PATH dəyişənindəolduğuna əmin olun. Bax: https://git-scm.com/downloads

en: Diff
az: Fərq

en: New file %1
az: Yeni fayl %1

en: Deleted file %1
az: Silinmiş fayl %1

en: No differences found
az: Fərq tapılmadı

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
az: Fayl tarixçəsini almaq mümkün olmadı: PATH dəyişənində git icra faylı tapılmadı

en: Failed to get file history: %1
az: Fayl tarixçəsini almaq mümkün olmadı: %1

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
az: Göndıriş heş-ini kopyalamaq

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
az: Göndərişi tam göstərmək

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
az: Fayl tarixçəsi: - %1

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
az: Bu redaktoru kök istifadəçi imtiyazları ilə başlatmaq təhlükəsizliyi zəiflədə bilər. Bu redaktoru adi qaydada istifadə edin və lazım gəldikdə proqram sənədi saxlamaq üçün kök imtiyazlarından istifadə etməyi təklif edəcək.

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
az: Bu redaktorun kdesu imtiyazları ilə başlaılması təhlükəsizliyi zəiflədə bilər. Bu redaktoru adi qaydada istifadə edin və lazım gəldikdə proqram sənədi saxlamaq üçün kök imtiyazlarından istifadə etməyi təklif edəcək.

en: Maintainer
az: Müşayətçi

en: Core Developer
az: Proqramın əsas tərtibatçısı

en: Developer
az: Tərtibatçı

en: The cool buffersystem
az: Çox gözəl bufer sistemi

en: The Editing Commands
az: Düzəliş əmrləri

en: Testing, ...
az: Yoxlama və s. ...

en: Former Core Developer
az: Keçmiş əsas tərtibatçı

en: KWrite Author
az: KWrite müəllifi

en: KWrite port to KParts
az: KWrite -ın KParts -a köşürülməsi

en: KWrite Undo History, Kspell integration
az: KWrite izləmə jurnalı, Kspell inteqrasiyası

en: KWrite XML Syntax highlighting support
az: KWrite -da XML sintaksisinin işıqlanması

en: Patches and more
az: Səhv düzəlişləri və bir çoxları

en: Python Plugin Developer
az: Python Plugin Tərtibatçısı

en: QA and Scripting
az: Keyfiyyətə nəzarət və əmr faylları

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
az: Kate'in maskotu 'Kate - Kiber ağacdələn'in dizayneri

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
az: RPM, Perl, Diff və digər spec-faylların seçilməsi və s.

en: Highlighting for VHDL
az: VHDL-in seçilməsi

en: Highlighting for SQL
az: SQL-in seçilməsi

en: Highlighting for Ferite
az: Ferite seçilməsi

en: Highlighting for ILERPG
az: ILERPG-in seçilməsi

en: Highlighting for LaTeX
az: LaTeX-in seçilməsi

en: Highlighting for Makefiles, Python
az: Makefile, Python-un seçilməsi

en: Highlighting for Python
az: Python-un seçilməsi

en: Highlighting for Scheme
az: Sxemin seçiməsi

en: PHP Keyword/Datatype list
az: PHP açar sözü və verilənlər siahısı

en: Very nice help
az: Ən yaxşı kömək

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
az: Bütün bu layihədə iştirak edənlər lakin adları çəkilməyəblər

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
az: Qovluğu yalnız layihə qoşması aktiv olduqda açmaq olar

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
az: "%1" faylı açıla bilmədi: bu normal fayl deyil, bu qovluqdur.

en: Configure
az: Tənzimləmək

en: Behavior
az: Davranış

en: Behavior Options
az: Davranış seçimləri

en: &Behavior
az: &Davranış

en: Open each document in its own window
az: Hər sənədi onun öz pəncərəsində açın

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
az: Əgər aktiv edilərsə, hər sənəd onun öz pəncərəsində açılacaq. Əgər aktiv edilməzsə hər sənəd cari pəncərənin yeni vərəqində açılacaq.

en: &Switch to output view upon message type:
az: İsmarıc növünə görə çıxarış görünüşünə keçin:

en: Never
az: Heç vaxt

en: Info
az: Məlumat

en: Log
az: Jurnal

en: &Limit output view history:
az: Çıxarış jurna&lı məhdudiyyəti:

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
az: Xarici dəyişdirilmiş fayllarla işləmək üçün ayrıca dialoqdan istifadə edin

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
az: Aktiv edilərsə bütün dəyişdirilmiş sənədləri göstərmək üçün modal dialoq istifadə olunacaq. Əgər aktiv edilməzsə, o zaman yalnız faylı saxlamağa cəhd etdiyiniz zaman, dəyiçiklik edilmiş fayllarla nə etmək istədiyinizi sizdən soruşacaq. Bu aparametr aktiv edilməzsə sizdən fərdi olaraq hər dəyişdirilmiş fayl ilə nə etməyiniz soruşulacaq, lakin, yalnız bu fayl diqqət mərkəzində olduğu halda.

en: &Sidebars
az: &Yan panelllər

en: Sync section size with tab positions
az: Bölmənin ölçüsünü vərəqin mövqeləri ilə eyniləşdirin

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
az: Aktiv ediliyində bölmənin ölçüsü vərəqlərin mövqeyinə görə müəyyən ediləcək.
    Bu parametr aşağıdakı yan panelə təsir etməyəcək.

en: Show text for left and right sidebar buttons
az: Sol və sağ yan panel düymələri üçün mətn göstərilsin

en: &Tabs
az: &Vərəqlər

en: &Limit number of tabs:
az: Vərəq sayının &həddi:

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
az: Yüksən limit pəncərənin ölçüsünü artıra bilər. Bunun qarşısını almaq üçün "Vərəq sürüşməsini icazə verin" parametrini aktiv edin.

en: &Auto hide tabs
az: Vərəqləri &avtomatik gizlətmək

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
az: İşarələnərsə yalnız bir sənəd açıq olduqda vərəqlər gizlənəcək.

en: &Show close button
az: Bağlamaq düyməsini gö&stərmək

en: When checked each tab will display a close button.
az: İşarələnərsə hər vərəq bağlamaq düyməsini göstərəcək.

en: &Expand tabs
az: Vərəqləri g&enişləndirmək

en: When checked tabs take as much size as possible.
az: İşarələndikdə vərəqlər mümkün qədər daha böyük ölçüdə qalır.

en: &Double click opens a new document
az: İki &dəfə vurmaq yeni sənəd açır

en: When checked double click opens a new document.
az: İşarələndikdə, iki dəfə vurmaq yeni sənədi açır.

en: &Middle click closes a document
az: Orta düy&mə sənədi bağlayır

en: When checked middle click closes a document.
az: İşarələndikdə orta düymə kliki sənədi bağlayır.

en: Allow tab scrolling
az: Vərəq sürüşməsinə icazə verin

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
az: Bu parametr işarələnərsə vərəqləri sayı çox olduqda vərəq panelində sürüşməyə iczə veriləcəkdir.

en: Elide tab text
az: Vərəqin adını qısaltmaq

en: When checked tab text might be elided if its too long.
az: İşarələndikdə vərəq mətni uzun olduqda, o qasaldılacaqdır.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
az: İşarələndiyində yeni vərəq sonda açılacaq.

en: &Mouse
az: &Siçan

en: &Backward button pressed:
az: Geriyə düyməsi &basıldıqda:

en: Previous tab
az: Əvvəlki vərəq

en: History back
az: Tarixçəyə qayıdış

en: &Forward button pressed:
az: &İrəli düyməsi basldlqda

en: Next tab
az: Növbəti vərəq

en: History forward
az: İrəli tarixçəyə

en: Diff Style:
az: Fərqlınmə üslubu:

en: Navigation Bar
az: Naviqasiya zolağı

en: Show current symbol in navigation bar
az: Cari simvolları naviqasiya zolağında göstərmək

en: Session
az: Sesiya

en: Session Management
az: Sesiyaları idarə etmək

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
az: (heç vaxt)

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
az: Pəncərənin biri bağlandıqda, yalnız bu pəncərədə açlılmış sənədlər də bağlanacaqdır.

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Plugin Manager
az: Qoşmaların idarə edilməsi

en: User Feedback
az: İstifadəçi Rəyi

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
az: Sizin saxlanılmamış dəyişiklikləriniz var. Bu dəyişiklikləri saxlamaq yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
az: Burada Siz bütün Kate qoşmalarını görə bilərsiniz. Seçim işarəsi olanlar yüklənirlər və Kate növbəti dəfə açıldıqda yenidən yüklənəcəklər.

en: Name
az: Adı

en: Description
az: Təsviri

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
az: <p>"%1" sənədi dəyişdirildi, lakin saxlanılmadı.</p><p>Dəyişikliklərinizi saxlamaq yoxsa onları ləğv etmək istəyirsiniz?</p>

en: Close Document
az: Sənədi bağlamaq

en: Save As
az: Belə Saxlayın

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
az: Kate bağlamağa cəhd etdiyiniz zaman yeni fayl açıldı, bağlanma ləğv edildi.

en: Closing Aborted
az: Bağlana ləğv edidli

en: Starting Up
az: Başladılır

en: Reopening files from the last session...
az: Sonuncu sesiyadan faylları açmaq...

en: Rename file
az: Faylın adını dəyişmək

en: New file name
az: Yeni fayl adı

en: File "%1" could not be moved to "%2"
az: "%1" faylı "%2" üzərinə köçürülə bilmədi

en: Do you really want to delete file "%1"?
az: "%1" faylını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Delete file
az: Fayl silinsin

en: File "%1" could not be deleted.
az: "%1" faylı silinə bilmədi.

en: &Other Application...
az: &Digər tətbiq...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
az: Görünüşün status çubuğunu göstərmək və ya gizlətmək üçün bu əmrdən istifadə edin

en: Show &Tabs
az: Vərəqləri gös&tərmək

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
az: Baxmaq üçün vərərqləri göstərmək və gizlətmək üçün bu əmrdən istifadə edin

en: Sho&w Path in Titlebar
az: Yolu başlıq çubuğunda &göstərmək

en: Show the complete document path in the window caption
az: Pəncərə başlığında sənədin tam yolunu göstərmək

en: Show Navigation Bar
az: Naviqasiya panelini göstərmək

en: &Window Color Scheme
az: &Pəncərə rəng sxemi

en: &Previous Tab
az: Ə&vvəlki vərəq

en: Focus the previous tab.
az: Nəzəri əvvəlki vərəqə yönəltmək

en: &Next Tab
az: &Növbəti vərəq

en: Focus the next tab.
az: Nəzəri növbəti vərəqə yönəltmək

en: &Quick Open
az: &Tez açılış

en: Open a form to quick open documents.
az: Sənədləri tez açmaq üçün bir forma açın.

en: Output
az: Çıxarış

en: Create a new document
az: Yeni sənəd yaradın

en: Open an existing document for editing
az: Mövcud sənədi düzəliş etmək üçün açın

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
az: Bu əvvəl açılmış fayylarınızı sıralayır və Sizə onları yenidən daha rahat açmağa imkan verir.

en: Save all open, modified documents to disk.
az: Bütün açılmış, dəyişdirilmiş sənədləri diksdə saxlamaq.

en: Reload all open documents.
az: bütün açılmış sənədləri yenidən yükləmək.

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
az: Cari faylın fayl yolunu mübadilə yaddaşına kopyalayır.

en: &Open Containing Folder
az: &Fayldan ibarət qovluğu açmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
az: Yenidən adlandırın...

en: Renames the file belonging to the current document.
az: Cari sənədə aid olan faylın adını dəyişir.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
az: Silmək

en: Deletes the file belonging to the current document.
az: Cari sənədə aid olan faylı silir.

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Compare
az: Tutuşdurmaq

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
az: İki sənədi tutuşdurmaq üçün Vərəqin kontekst menyusundan istifadə edin

en: Shows a hint how to compare documents.
az: Necə tutuşdurmaq haqqında məsləhətləri göstərir.

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
az: Fayl siyahısında yenidən açılması mümkün olmayan bütün sənədləri bağlayın, çünki onlar artıq əlçatmazdır.

en: Close the current document.
az: Cari sənədi bağlamaq.

en: Close other open documents.
az: Digər açıq sənədləri bağlamaq

en: Clos&e All
az: &Hamısını bağlamaq

en: Close all open documents.
az: Bütün açıq sənədləri bağlamaq.

en: Close this window
az: Bu pəncərəni bağlamaq

en: Create a new window.
az: Yeni pəncərə yaradın.

en: Open W&ith
az: &Bununla açmaq

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
az: Cari sənədi, bu fayl növü qeydiyyata alınmış başqa bir tətbiq istifadə edərək və ya seçdiyiniz başqa tətbiqdə açın.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
az: Tətbiqin qısayol düymələrinin təyinatını ayarlayın.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
az: Alət(lər) panelində görünməli olan elementləri tənzimləmək.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
az: Bu tətbiqin və tənzimləmə komponentini müxtəlif aspektlərini tənzimləmək.

en: &Plugins Handbook
az: &Qoşmaların sorğu kitabı

en: This shows help files for various available plugins.
az: Müxtəlif mövcud qoşmalar üçün köməkçi faylları göstərir.

en: Sess&ions
az: Ses&iyalar

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
az: Ye&ni Sesiya

en: &Recent Sessions
az: Əvvəlki sessiyala&r

en: &All Sessions
az: Bütün sessiy&alar

en: &Manage Sessions...
az: Sesiyaları idarə et&mək...

en: &Save Session
az: &Sesiyanı saxlamaq

en: Save Session &As...
az: Sesiyanı belə s&axlamaq...

en: Go to Previous Location
az: Əvvəlki yerə keçin

en: Go to Next Location
az: Sonrakı yerə keçin

en: Show File Git History
az: Faylın Git tarixçəsini göstərmək

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
az: Bu bütün aşıq sənədləri bağlayacaq. Davam etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
az: Bu cari sənədin yanındakı bütün sənədləri bağlayacaq. Davam etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
az: Bu menyu panelini tamamilə bağlayacaqdır. Siz bunu %1 yazaraq yenidən görə bilərsiniz.

en: Hide menu bar
az: Menyu panelini gizlətmək

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
az: Siz %1 qovluğunu Kate daxilinə atdınız. Tərkibindəki bütün faylları açmaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
az: Fayllar rekursiv olaraq açılsın

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
az: Bütün faylları açın

en:  [read only]
az:  [yalnız oxumaq]

en: Toolview Manager
az: Alətlər panelinin idarə olunması

en: Sidebar Buttons
az: Yan panel düymələri

en: Focus Toolview
az: Alətlər panelinə keçid

en: Tool &Views
az: Alətləri &göstərir

en: Show Side&bars
az: Yan &panelləri göstərmək

en: Hide All Tool Views
az: Bütün alətlər görünüşü gizlədilsin

en: Show %1
az: %1 göstərmək

en: Show %1 Button
az: %1 düyməsi göstərilsin

en: Focus %1
az: Keçin: %1

en: Configure...
az: Tənzimləyin...

en: Hide Button
az: Düymə gizlədilsin

en: Move To
az: Bura köçürmək

en: Own Section
az: Öz bölməsi

en: One Down
az: Bir aşağı

en: One Right
az: Bir sağa

en: One Up
az: Bir yuxarı

en: One Left
az: Bir sola

en: Left Sidebar
az: Sol yan panel

en: Right Sidebar
az: Sağ yan panel

en: Top Sidebar
az: Üst yan panel

en: Bottom Sidebar
az: Aşağı yan panel

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
az: <qt>Siz yan panelləri gizlətmək üzrəsiniz. Yan panellər gizli olduqda siçanla artıq alətlər görünüşünə birbaşa giriş etmək mmkün deyil, belə ki, həmin panellərə giriş əldə etmək üçün, onları menyudakı<b>Baxış &gt; Alətlər görünüşü &gt; Yan panelləru göstərmək</b> bölmələrindən yenidən şağıra bilərsiniz. Hələ də, alətlər görünüşünü təyin edilmiş yarlıqlar vasitəsi ilə döstərə/gizlədə bilərsiniz.</qt>

en: Documents Modified on Disk
az: Diskdə sənədlər dəyişdirildi

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
az: <qt>Aşağıdakı siyahıdakı sənədlər diskdə dəyişdirildi.<p>Bir dəfəyə bir və daha çoxunu seçin və siyahı boşalana qədər fəaliyyət düyməsini basın.</p></qt>

en: Filename
az: Fayl adı

en: Status on Disk
az: Diskdəki vəziyyəti

en: Modified
az: Dəyişdirilib

en: Created
az: Yaradılıb

en: Deleted
az: Silinib

en: &View Difference
az: &Fərqləri göstərmək

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
az: Seçilmiş sənəd üçün redaktor məzmunları və disk faylı arasındakı fərqi hesablayır.

en: &Ignore Changes
az: Dəy&işiklikləri gozardı etmək

en: Remove modified flag from selected documents
az: Seçilmiş sənəddən "Dəyişdirildi" bayrağını silmək

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
az: Seçilmiş sənədin üzərinə yazmaq, disk dəyişiklikləri ləğv edilir

en: &Reload
az: &Yenidən yükləmək

en: Reload selected documents from disk
az: Seçilmiş sənədləri diskdən yenidən yükləmək

en: Could not save the document 
    '%1'
az: Sənəd saxlanıla bilmir 
    "%1"

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
az: diff əmrini icra etmək mümkün olmadı. Git-in quraşdırıldığına və PATH dəyişənində olduğuna əmin olun.

en: Error Creating Diff
az: Müqayisə zamanı xəta

en: [OLD]
az: [KÖHNƏ]

en: [NEW]
az: [YENİ]

en: Search...
az: Axtarış...

en: Copy all text to clipboard
az: Bütün mətni mübadilə yaddaşına kopyalayın

en: Clear all messages
az: Bütün ismarıcları silin

[ctx: @info]
en: Error
az: Xəta

[ctx: @info]
en: Warning
az: Xəbərdarlıq

[ctx: @info]
en: Info
az: Məlumat

[ctx: @info]
en: Log
az: Jurnal

en: Save As (%1)
az: Belə Saxlayın (%1)

en: Save Documents
az: Sənədləri saxlamaq

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
az: "%1" sənədi dəyişdirilib. Dəyişiklikləri saxlamaq yoxsa ləğv etmək istəyirsiniz?

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
az: <qt>Aşağıdakı sənədlər dəyişdirildi. Bağlamadan öncə onları saxlamaq istəyirsiniz?</qt>

en: Documents
az: Sənədlər

en: Location
az: Məkan

en: Se&lect All
az: &Hamısını seçmək

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
az: Saxlanılmasını tələb etdiyiniz verilənlər yazıla bilmədi. Necə davam etmək istədiyinizi seçin.

en: Split Ve&rtical
az: Şaquli &bölmək

en: Split the currently active view vertically into two views.
az: Cari aktiv görünüşü daxildə şaquli iki baxış sahəsinə bölmək.

en: Split &Horizontal
az: Ü&füqi bölmək

en: Split the currently active view horizontally into two views.
az: Cari aktiv görünüşü üfüqi iki daxili baxış sahəsinə bölmək

en: Move Document to New Vertical Split
az: Sənədi yeni şaquli bölünməyə köçürmək

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
az: Cari aktiv görünüşü iki şaquli görünüşə bolmək və cari aktiv sənədi sağdakı bölməyə köçürmək.

en: Move Document to New Horizontal Split
az: Sənədi yeni üfüqi bölünməyə köçürmək

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
az: Cari aktiv görünüşü iki üfüqi daxili baxış sahəsinə bölmək və cari aktiv sənədi aşağdakı bölməyə köçürmək.

en: Cl&ose Current View
az: Cari görünüşü bağ&lamaq

en: Close the currently active split view
az: Cari aktiv bölünmüş baxışı bağlamaq

en: Close Inactive Views
az: Qeyri-aktiv baxış sahələrini bağlamaq

en: Close every view but the active one
az: Aktiv olandan başqa bütün baxış sahələrini bağlayın

en: Hide Inactive Views
az: Qeyri aktiv baxış sahələrini gizlətmək

en: Hide every view but the active one
az: Aktiv olandan başqa bütün baxış sahələrini gizlətmək

en: Toggle Orientation
az: İstiqamətlərini dəyişmək

en: Toggles the orientation of the current split view
az: Cari baxış sahəsinin istiqamətlərini dəyişmək

en: Next Split View
az: Növbəti bölünmüş görünüş

en: Make the next split view the active one.
az: Bir sonrakı bölünmüş sahəni aktiv etmək

en: Previous Split View
az: Əvvəlki bölünmüş sahə

en: Make the previous split view the active one.
az: Az əvvəl bölümüş sahəni aktiv etmək

en: Left Split View
az: Sola bölün

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
az: Baxış sahəsini aktiv pəncərədən solda bölün.

en: Right Split View
az: Sağa bölün

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
az: Baxış sahəsini aktiv pəncərədən sağda bölün.

en: Upward Split View
az: Yuxarıda bölün

en: Make the split view intuitively upward the active one.
az: Baxış sahəsini aktiv pəncərədən yuxarıda bölün.

en: Downward Split View
az: Aşağıda bölün

en: Make the split view intuitively downward the active one.
az: Baxış sahəsini aktiv pəncərədən aşağıda bölün.

en: Move Splitter Right
az: Ayırıcını sağa sürüşdürmək

en: Move the splitter of the current view to the right
az: Cari sahənin ayırıcısını sağa sürüşdürmək

en: Move Splitter Left
az: Ayırıcını sola sürüşdürmək

en: Move the splitter of the current view to the left
az: Cari sahənin ayırıcısını sola sürüşdürmək

en: Move Splitter Up
az: Ayırıcını yuxarı sürüşdürmək

en: Move the splitter of the current view up
az: Cari sahənin ayırıcısını yuxarı sürüşdürmək

en: Move Splitter Down
az: Ayırıcını aşağı sürüşdürmək

en: Move the splitter of the current view down
az: Cari sahənin ayırıcısını aşağı sürüşdürmək

en: Focus Navigation Bar
az: Naviqasiya paneliniə diqqət

en: Focus the navigation bar
az: Naviqasiya panelinə diqqət

en: Welcome Page
az: Slamalama səhifəsi

en: Show the welcome page
az: Salamlama səhifəsini göstərmək

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
az: <p>Siz bir və ya birdən çox faylı açmağa cəhd edirsiniz:</p><ul>%1</ul><p>Davam etmək istəyirsiniz?</p><p><strong>Ehtiyyatlı olun, beləki ki, böyük fayllar açılan zaman Kate bir müddət cavab verməməklə dona dayana bilər.</strong></p>

en: Opening Large File
az: Böyük fayl açılır

en: %1 cannot open folders
az: %1 qovluqları aça bilmir

en: The plugin required to open folders was not found
az: Qovluqları açmaq üçün tələb olunan qoşma tapılmadı

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
az: Qovluqları aça bilmək üçün <b>%1</b> qoşması aktiv edilməlidir. Aktiv edək?

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
az: Qovluğu açın

[ctx: @action:button]
en: Enable
az: Aktiv edin

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
az: <b>%1</b> qoşmasını aktiv etmək mümkün olmadı

en: Click here to switch to the Quick Open view.
az: Sürətli açılış görünüşünə keçmək üçün buraya vurun

en: Control view space splitting
az: Görünüşü bölən ayırıcını idarə etmək

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
az[0]: Hal-hazırda birdən çox sənəd açılır. Bütün açılan sənədləri görmək üçün, buraya vurmaqla Sürətli aşılış görünüşünə keçin.
az[1]: Hal-hazırda %1 və daha çox sənədlər açılır. Bütün açılan sənədləri görmək üçün, buraya vurmaqla Sürətli aşılış görünüşünə keçin.

en: Close Tab
az: Vərəqi bağlayın

en: &Close Document
az: Sənədi &bağlayın

en: Close Other &Documents
az: Başqa sənə&dləri bağlamaq

en: Close &All Documents
az: &Bütün sənədləri bağlayın

en: D&etach Document
az: Sə&nədi ayırın

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
az: Sənədi yeni bir pəncərədə açır və onu cari pəncərədə bağlayır

en: Compare with Active Document
az: Aktiv sənəd ilə müqayisə edin

en: Compare with Active Document Using
az: Aktiv sənəd ilə bunu istifadə edərək müqayisə edin

en: Could not start program
az: Proqram başladıla bilmədi

en: The selected program could not be started. Maybe it is not installed.
az: Seçilmiş proqram başladıla bilmədi. Ola bilsin ki, o quraşdırılmayıb.

en: All Projects
az: Bütün layihələr

en: Current Project
az: Cari layihə

en: Fuzzy Filtering
az: Dəqiq olmayan süzgəcləmə

en: Wildcard Filtering
az: Şablonlar ilə süzgəcləmə

en: Manage Sessions
az: Sesiyaları idarə etmək

en: Session Chooser
az: Sesia seçimi

en: Restore
az: Bərpa etmək

en: Session will be deleted on dialog close
az: Dialoq bağlandıqda sesiya silinəcək

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_filterBox)
en: Filter Sessions
az: Sesiyaları axtarmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
az: Sesiyanın adı

note: i18n: The number of open documents i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Files
az: Fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Last opened
az: Sonuncu açılan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
az: &Açmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
az: Yeni Sesiya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_templateButton)
en: Open as Template
az: Şablon kimi açın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontAskCheckBox)
en: Don't ask again
az: Yenidən soruşulmasın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_copyButton)
en: Duplicate...
az: Təkrarı...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
az: &Adını dəyişin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
az: Silmək

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
az: "%1" sessiyası artıq başqa Kate nümünəsi tərəfindən açılıb. Başqa nümunəyə keçmək, yoxsa bu nümunədə yenidən açmaq istəyirsiniz?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
az: Nümunəyə keçin

[ctx: @action:button]
en: Reopen
az: Yenidən açın

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
az: Sesiyanın adı "%1" kimi dəyişdirilə bilməz. "%2" üzərinə yazıla bilmədi

en: Session Renaming
az: Sesiyanın adı dəyişdirilir

en: Session name:
az: Sesiyanın adı:

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
az: Seçdiyiniz %1 adı ilə artıq sesiya mövcuddur.
    Başqa bir ad seçin.

en: To save a session, you must specify a name.
az: Sesiyanı saxlamaq üçün ona ad verməlisiniz.

en: Specify a name for this session
az: Bu sesiyaya ad verin

en: Specify a new name for session: %1
az: Bu sesiya üçün ad göstərin: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Application Startup Behavior
az: Tətbiq başladılarkən davranışlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
az: &Yeni sesiyanı başlatmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
az: Sonuncu istifadə olunanı yük&ləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
az: Sesiyanı əl ilə seç&mək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Application Startup/Shutdown Behavior
az: Tətbiqin başladılma/söndürmə davranışlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Automatically save and restore:
az: Avtomatik saxlamaq və bərpa etmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashNewUnsavedFiles)
en: Newly-created unsaved files
az: Yeni yaradılan saxlanılmamaış fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashUnsavedFilesChanges)
en: Files with unsaved changes
az: Saxlanılmamış dəyişiklikləri olan fayllar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
az: Söndürülərsə yeni pəncərələr üçün adsız sənəd göstəriləcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: Show welcome view for new windows
az: Yeni pəncərə üçün salamlamanı göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
az: Aktiv edildikdə sonuncu düzəliş edilən fayl bağlandıqda tətbiqdən çıxılacaq, əks halda boş səhifə açılacaq və siz yeni fayl ilə işləyə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: Close the application entirely when the last file is closed
az: Bütün açıq fayllar bağlandıqdan sonra tətbiqi bağlansın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, winClosesDocuments)
en: Close documents with the window they belong to
az: Buna aido olan pəncərələr ilə sənədləri bağlamaq:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
az: Sesiyanın tərkibi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
az: Sesiya, açılmış sənədlər, az əvvəl açılan sənədlər siyahısından, əlfəcinlərdən və kursorun son yerindən ibarətdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
az: Sonuncu faylların maksimum sayı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
az: Hər dəfə tətbiqi açdığınız zaman interfeysin elementlərinin düzülüşünü bərpa etmək istəyirsinizsə bunu işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
az: Pəncərənin yeri və ölçüsünü &bərpa etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
az: Əgər sənədlərin tənzimlənməsinin, məsələn əlfəcinlərin əvvəlki sesiya redaktorunda saxlanılmasını istəyirsinizsə bu xananı işarələyin. Sənəd növbəti dəfə açılanda dəyişdirilməzsə tənzimləmələr bərpa olunacaqdır.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
az: Sonuncu sesiyanın &meta məlumatlarını saxlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delete unused meta-information after:
az: İstifadə olunmamış meta məlumatlarını silin

en: Welcome to %1
az: %1 sizi salamlayır

en: Recent Documents and Projects
az: Sonuncu sənədlər və layihələr

en: Recent Documents
az: Sonucu sənədlər

en: No recent documents or projects
az: Heç bir sonuncu sənəd və ya layihə tapılmadı

en: No recent documents
az: Heç bir sonuncu sənəd yoxdur

en: No saved sessions
az: Saxlanılmış sesiyalar yoxdur

en: Open Selected Files...
az: Seçilmiş faylları açın...

en: Copy &Location
az: &Yerini kopyalamaq

en: &Remove
az: &Silin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
az: Xoş Gəldiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewFile)
en: New File
az: Yeni fayl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFolder)
en: Open Folder...
az: Qovluğu açın...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentItems)
en: Recent Files
az: Sonuncu fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFile)
en: Open File...
az: Faylı açın...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentItems)
en: Clear Recent Files
az: Sonuncu faylları təmizləyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
az: Kömək

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
az: Ev səhifəsinə baxın

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelContribute)
en: Get involved
az: Iştirak edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
az: Sorğu kitabını oxuyun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSavedSessions)
en: Saved Sessions
az: Saxlanılmış sesiyalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonManageSessions)
en: Manage Sessions...
az: Sesiyaları idarə etmək...
