kate - en to az translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, errs)
en: Output
az: Çıxış

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
az: İmtina

en: Build
az: Yığmaq

en: Select Target...
az: Hədəfi seçin...

en: Build Selected Target
az: Seçilmiş hədəfi qurun

en: Build and Run Selected Target
az: Seçilmiş hədəfi qurun və başladın

en: Stop
az: Dayandırın

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
az: Diqqəti soldakı növbəti vərəqi verin

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
az: Diqqəti sağdakı növbəti vərəqi verin

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
az: Hədəf ayarları

en: Build Information
az: Qurulma haqqında məlumat

en: There is no file or directory specified for building.
az: Qurmaq üçün fayl və ya qovluq göstərilməyib.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
az: "%1" faylı yerli fayl deyil. Yerli olmayan fayllar yığıla bilməz.

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
az: "%1" işə salına bilmədi.çıxış kodu = %2

en: Building <b>%1</b> cancelled
az: <b>%1</b> yığılması ləğv edildi

en: No target available for building.
az: Yığmaq üçün hədəf yoxdur.

en: There is no local file or directory specified for building.
az: Yığmaq üçün fayl və ya qovluq göstərilməyib.

en: Already building...
az: Artıq yığılır...

en: Building target <b>%1</b> ...
az: <b>%1</b> hədəfi yığılır ...

en: Build <b>%1</b> completed. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
az: <b>%1</b> qurulması başa çatdı. %2 xəta, %3 xəbərdarlıq, %4 qeyd

en: Found one error. | Found %1 errors.
az[0]: Bir xəta tapıldı.
az[1]: %1 xəta tapıldı.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
az[0]: bir xəbərdarlıq tapıldı.
az[1]: %1 xəbərdarlıq tapıldı.

en: Found one note. | Found %1 notes.
az[0]: Bir qeyd tapıldı.
az[1]: %1 qeyd tapıldı.

en: Build failed.
az: Yığıla bilmədi.

en: Build completed without problems.
az: Yığılma problemlərsiz başa çatdı.

en: Build <b>%1 canceled</b>. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
az: <b>%1 qurulması ləğv edildi</b>. %2 xəta, %3 xəbərdarlıq, %4 qeyd

en: Cannot execute: %1 No working directory set.
az: İcra etmək mümkün olmadı: %1 İşlək kataloq təyin edilməyib.

[ctx: The same word as 'gcc' uses for an error.]
en: error
az: xəta

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
az: xəbərdarlıq

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
az: qeyd|məlumat

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
az: müəyyənləşməmiş keçid

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
az: <B>HD:</B> %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
az: Cari sənədin qovluğunu istifadə etmək üçün boş buraxın.
    ";" işarəsi ilə ayrılmış yollar əlavə etməklə axtarış qovluğu əlavə edin.

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
az: İstifadə edin:
    "%f" cari fayl üçün
    "%d" cari faylın qovluğu üçün
    "%n" cari faylın şəkilçisiz adı üçün

en: Target Set
az: Hədəf dəsti

en: Command/Target-set Name
az: Əmr/Hədəf dəsti adı

en: Run Command
az: Əmri başladın

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
az: Hədəflərin süzgəclənməsi, seçmək üçün oxlardan, icra etmək üçün Enter istifadə edin

en: Create new set of targets
az: Hədəflərin yeni dəstini yaradın

en: Delete current target or current set of targets
az: Cari hədəfi və ya cari hədəflər dəstini silin

en: Add new target
az: Yeni hədəf əlavə edin

en: Build selected target
az: Seçilmiş hədəfi yığmaq

en: Build and run selected target
az: Seçilmiş hədəfi qurun və başladın

en: Move selected target up
az: Seçilmiş hədəfi yuxarı köçürün

en: Move selected target down
az: Seçilmiş hədəfi aşağı köçürün

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
az: &Yığmaq

en: Insert path
az: Yol daxil edin

en: Select directory to insert
az: Daxil etmək üçün qovluq seçin
