kate - en to az translation catalogue (64 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
az: Yeni&dən yükləmək

en: Reload selected document(s) from disk.
az: Seçilmiş sənəd(lər)i diskdən yenidən yükləyin

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
az: Bağlayın

en: Close the current document.
az: Cari sənədi bağlayın

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
az: Rekursiv olaraq genişləndirin

en: Expand the file list sub tree recursively.
az: Fayl siyahısının alt budağını rekursiv olaraq açın.

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
az: Rekursiv olaraq yığın

en: Collapse the file list sub tree recursively.
az: Fayl siyahısının alt budaqlarını rekursiv yığmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
az: O birilərini bağlayın

en: Close other documents in this folder.
az: Bu qovluqdakı başqa sənədləri bağlayın

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
az: Qovluğun tərkibnə baxın

en: Open the folder this file is located in.
az: Bu faylın yerləşdiyi qovluğu açın

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
az: Ünvanı kopyalayın

en: Copy path and filename to the clipboard.
az: Fayl yolu və adını mübadilə yaddaşına kopyalayın.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
az: Adını dəyişin

en: Rename the selected file.
az: Seçilmiş faylın adını dəyişin.

en: Print selected document.
az: Seçilmiş sənədi çapa verin

en: Show print preview of current document
az: Cari sənədin çapa hazır vəziyyətinə baxış

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
az: Silin

en: Close and delete selected file from storage.
az: Seçilmiş faylı bağlamaq və yaddaşdan silmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
az: Budaqlanan rejim

en: Set view style to Tree Mode
az: Görünüş tərzini Budaqlanan Rejim kimi seçin

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
az: Siyahı rejimi

en: Set view style to List Mode
az: Görünüş tərzini Siyahı rejimi kimi seçin

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
az: Sənədin adı

en: Sort by Document Name
az: Sənədin adına görə çeşidləyin

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
az: Sənədin yolu

en: Sort by Document Path
az: Sənəd yoluna görə çeşidləyin

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
az: Açılma ardıcıllığı

en: Sort by Opening Order
az: Açılma ardıcıllığına görə sıralayın

en: Custom Sorting
az: Xüsusi çeşidləmə

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
az: Tarixçəni silmək

en: Clear edit/view history.
az: Düzəliş/baxış tarixçəsini silin

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
az: Bununla açın

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
az: Baxış rejimi

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
az: Buna görə çeşidləyin

en: Background Shading
az: Arxa fon kölgələnməsi

en: &Viewed documents' shade:
az: &Baxılan sənədlərin kölgəsi:

en: &Modified documents' shade:
az: &Dəyişən sənədlərin kölgəsi:

en: &Sort by:
az: Buna görə &sıralamaq:

en: Opening Order
az: Açılma ardıcıllığı

en: Document Name
az: Sənədin adı

en: &View Mode:
az: &Baxış rejimi:

en: Tree View
az: Budaqlanma görünüşü

en: List View
az: Siyahı görünüşü

en: &Show Full Path
az: Tam yol gö&stərilsin

en: Show &Toolbar
az: Alə&tlər panelini göstərmək

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
az: Arxa fon kölgələnməsi açıq olduqda cari sesiyada baxılan və dəyişdirilən sənədlərin arxa fonu kölgələnəcək. Ən son tez-tez baxılan sənədlərin kölgələnməsi daha güclü olur

en: Set the color for shading viewed documents.
az: Baxılmış sənədlərin kölgələnmə rəngini seçin.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
az: Dəyişdirilmiş sənədlərin kölgələnmə rəngini təyin edin. bu rəng, baxılmış faylların rəngi ilə qarışacaq. Ən son redaktə edilmiş sənədlər bu rəngin çox hissəsini alır.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
az: Bu seçim aktiv edildikdə budaqlanan baxış rejimində yuxarı səviyyəli qovluqların adı deyil onların tam yolu göstəriləcəkdir.

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
az: Aktiv edildikdə, "Saxlayın" kimi əməlləri olan alətlər paneli sənədlər siyahısının üstündə göstərilir.

en: Documents
az: Sənədlər

en: Configure Documents
az: Sənədlərin tənzimlənməsi

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
az: Vidjetləri açın

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
az: <p><b>%1</b></p>Bu sənəd başqa tətbiq tərəfindən dəyişdirilib.<p>

en: Previous Document
az: Əvvəlki sənəd

en: Next Document
az: Növbəti sənəd

en: &Show Active Document
az: Aktiv sənədi gö&stərmək

en: Save
az: Saxlayın

en: Save the current document
az: Cari sənədi saxlayın

en: Save As
az: Belə saxlayın

en: Save the current document under a new name
az: Cari sənədi yeni adla saxlayın

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
az: &İrəli
