kate - en to az translation catalogue (80 entries)

[ctx: @title:window]
en: Connection Wizard
az: Bağlantı köməkçisi

[ctx: @title Wizard page title]
en: Database Driver
az: Verilənlər bazası sürücüsü

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the database driver
az: Verilənlər bazası sürücüsünü seçin

[ctx: @label:listbox]
en: Database driver:
az: Verilənlər bazası sürücüsü:

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Parameters
az: Bağlantı parametrləri

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter connection parameters
az: Bağlantı parametrlərini daxil edin

[ctx: @item Spinbox special value]
en: Default
az: Standart

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
az: Host adı:

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
az: İstifadəçi adı:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
az: Şifrə:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
az: Verilənlər bazasının adı:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection options:
az: Bağlantı seçimləri:

en: Unable to connect to database.
az: Verilənlər bazasına qoşula bilmədi.

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter the SQLite database file path.
    If the file does not exist, a new database will be created.
az: SQLite verilənlər bazası faylının yolunu daxil edin.
    Əgər fayl yoxdursa, yeni verilənlər bazası yaradılacaq.

en: Database files
az: Varilənlər Bazası faylı

en: All files
az: Bütün fayllar

[ctx: @label:textbox]
en: Path:
az: Yol:

[ctx: @info]
en: Unable to connect to database.<nl/><message>%1</message>
az: Verilənlər bazasına qoşula bilmədi.<nl/><message>%1</message>

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Name
az: Bağlantının adı

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Enter a unique connection name
az: Unikal bağlantı adı daxil edin

[ctx: @label:textbox]
en: Connection name:
az: Bağlantının adı:

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize columns to contents
az: Sütunun ölçüsünü tərkiblərinə görə dəyişmək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize rows to contents
az: Sətirlərin ölçüsünü tərkiblərinə görə dəyişmək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Copy
az: Kopyalamaq

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export...
az: İxrac...

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear
az: Təmizləmək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Use system locale
az: Sistemin məkan ayarından istifadə edin

[ctx: @info]
en: Unable to open file <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename> faylını açmaq mümkün olmadı

[ctx: @title:window]
en: Export Wizard
az: İxrac köməkçisi

[ctx: @title Wizard page title]
en: Output Target
az: Çıxış hədəfi

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the output target.
az: Çıxış hədəfini seçin.

[ctx: @option:radio Output target]
en: Current document
az: Cari sənəd

[ctx: @option:radio Output target]
en: Clipboard
az: Mübadilə buferi

[ctx: @option:radio Output target]
en: File
az: Fayl

en: Comma Separated Values
az: Vergüllə ayrılan dəyərlər

[ctx: @title Wizard page title]
en: Fields Format
az: Sahələr formatı

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select fields format.
    Click on "Finish" button to export data.
az: Sahələr formatını seçin.
    Məlumatları ixrac etmək üçün "Finiş" düyməsini vurun.

[ctx: @title:group]
en: Headers
az: Başlıqlar

[ctx: @option:check]
en: Export column names
az: Sütun adlarını ixrac edin

[ctx: @option:check]
en: Export line numbers
az: Sətir nömrələrini ixrac edin

[ctx: @title:group]
en: Quotes
az: Sitatlar

[ctx: @option:check]
en: Quote strings
az: Sitat sətirləri

[ctx: @option:check]
en: Quote numbers
az: Sitat nömrələri

[ctx: @label:textbox]
en: Character:
az: İşarə:

[ctx: @title:group]
en: Delimiters
az: Ayırıcılar

[ctx: @label:textbox]
en: Field delimiter:
az: Sahə ayırıcıları

[ctx: @option:check]
en: Save and restore connections in Kate session
az: Bağlantıları Kate sesiyasında saxlayın bə oradan bərpa edin

[ctx: @title:group]
en: Output Customization
az: Çıxışın ayarlanması

[ctx: @title:window]
en: SQL ConfigPage Settings
az: SQL ConfigPage ayarları

[ctx: @title:window]
en: SQL Schema
az: SQL sxemi

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Connection...
az: Bağlantı əlavə edin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Connection
az: Bağlantını silin

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Connection...
az: Bağlantıya düzəliş edin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Reconnect
az: Yenidən qoşulun

[ctx: @action:intoolbar]
en: Connection
az: Bağlantı

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Query
az: Sorğunu başladın

[ctx: @title:column]
en: Context
az: Kontekst

[ctx: @title:column]
en: Text Color
az: Mətn rəngi

[ctx: @title:column]
en: Background Color
az: Arxa fon rəngi

[ctx: @item:intable]
en: Text
az: Mətn

[ctx: @item:intable]
en: Number
az: Say

[ctx: @item:intable]
en: Date & Time
az: Tarix və Vaxt

[ctx: @title:window]
en: SQL Text Output
az: SQL mətn çıxışı

[ctx: @title:window]
en: SQL Data Output
az: SQL məlumat çıxışı

[ctx: @title:column]
en: Database schema
az: Verilənlər Bazası sxemi

[ctx: @title Folder name]
en: Tables
az: Cədvəllər

[ctx: @title Folder name]
en: Views
az: Baxışlar

[ctx: @title Folder name]
en: System Tables
az: Sistem cədvəlləri

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Select Data
az: Tarixi seçin

[ctx: @action:inmenu Submenu title]
en: Generate
az: Yaratmaq

en: SELECT
az: SEÇİN

en: UPDATE
az: YENİLƏYİN

en: INSERT
az: DAXİL EDİN

en: DELETE
az: SİLİN

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Refresh
az: Təzələmək

[ctx: @info]
en: Query completed successfully
az: Sorğu uğurla tamamlandı

[ctx: @info]
en: %1 record selected | %1 records selected
az[0]: %1 qeyd seçildi
az[1]: %1 qeyd seçildi

[ctx: @info]
en: %1 row affected | %1 rows affected
az[0]: %1 sətirə toxunuldu
az[1]: %1 sətirə toxunuldu

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLConnectionsToolBar)
en: SQL Connections Toolbar
az: SQL bağlantılar alətlər paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLToolBar)
en: SQL Toolbar
az: SQL alətlər paneli
