kate - en to be translation catalogue (97 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
be: Kate - Адмысловы тэкставы рэдактар

en: KWrite - Text Editor
be: KWrite - Тэкставы рэдактар

en: Open File
be: Адкрыць файл

en: Maintainer
be: Падтрымка

en: Core Developer
be: Асноўны распрацоўшчык

en: The cool buffersystem
be: Прышпільная сістэма буфераў

en: The Editing Commands
be: Каманды рэдагавання

en: Testing, ...
be: Праверка, тэсты, ...

en: Former Core Developer
be: Былы асноўны распрацоўшчык

en: KWrite Author
be: Стваральнік KWrite

en: KWrite port to KParts
be: Порт KWrite на KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
be: Гісторыя адкату для KWrite, падтрымка праверкі правапісу праз KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
be: Падтрымка падсвятлення сінтаксісу XML для KWrite

en: Patches and more
be: Патчы і інш.

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
be: Падсвятленне для файлаў спецыфікацыі RPM, Perl, Diff і інш.

en: Highlighting for VHDL
be: Падсвятленне для VHDL

en: Highlighting for SQL
be: Падсвятленне для SQL

en: Highlighting for Ferite
be: Падсвятленне для Ferite

en: Highlighting for ILERPG
be: Падсвятленне для ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
be: Падсвятленне для LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
be: Падсвятленне для Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
be: Падсвятленне для Python

en: Highlighting for Scheme
be: Падсвятленне для Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
be: Спіс ключавых слоў/тыпаў данняў PHP

en: Very nice help
be: Файны дапаможнік

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
be: Усе іншыя людзі, якія дапамагалі, але я забыўся на іх імёны

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
be: Немагчыма адкрыць файл '%1': гэта не звычайны файл, гэта тэчка.

en: Behavior
be: Паводзіны

en: &Behavior
be: &Паводзіны

en: Session Management
be: Кіраванне сесіямі

en: Plugins
be: Утулкі

en: Plugin Manager
be: Кіраўнік утулак

en: Name
be: Назва

en: Close Document
be: Закрыць дакумент

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
be: Падчас закрыцця адкрыты новы файл, памылка выхаду з Kate.

en: Closing Aborted
be: Закрыцце спынена

en: Starting Up
be: Стартаванне

en: Reopening files from the last session...
be: Адкрыцце файлаў з апошняй сесіі...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
be: Паказаць/схаваць радок статусу прагляду

en: Show the complete document path in the window caption
be: Паказваць поўны шлях дакумента у загалоўку акна

en: &Quick Open
be: &Хутка адкрыць

en: Create a new document
be: Стварыць новы дакумент

en: Open an existing document for editing
be: Адкрыць існы дакумент для рэдагавання

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
be: Паказвае спіс раней адкрытых файлаў, дазваляе проста адкрыць іх зноў.

en: Save A&ll
be: Запісаць &усе

en: Save all open, modified documents to disk.
be: Запісаць усе адкрытыя змененыя дакументы на дыск.

en: Close the current document.
be: Закрыць бягучы дакумент.

en: Clos&e All
be: &Закрыць усе

en: Close all open documents.
be: Закрыць усе адкрытыя дакументы.

en: Close this window
be: Закрыць гэтае акно

en: Open W&ith
be: Адкрыць &у

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
be: Адкрыць бягучы дакумента ў іншай праграме, зарэгістраванай для адкрыцця файлаў гэтага тыпу, ці любой іншай праграме.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
be: Прызначэнне клавішных скаротаў праграмы.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
be: Настаўленні панеляў начыння.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
be: Настаўленні гэтай праграмы і кампанента рэдагавання.

en: &Plugins Handbook
be: &Даведка па ўтулках

en: This shows help files for various available plugins.
be: Паказвае даведку па наяўных утулках.

en: Sess&ions
be: &Сесіі

en: Show Side&bars
be: Паказаць &бакавыя панелі

en: Show %1
be: Паказаць %1

en: Move To
be: Ісці да

en: Left Sidebar
be: Левая бакавая панель

en: Right Sidebar
be: Правая бакавая панель

en: Top Sidebar
be: Верхняя панель

en: Bottom Sidebar
be: Ніжняя панель

en: Documents Modified on Disk
be: Змененыя дакументы на дыску

en: Filename
be: Назва файла

en: Status on Disk
be: Стан дыскавай версіі файла

en: Modified
be: Зменены

en: Created
be: Створаны

en: Deleted
be: Выдалены

en: &View Difference
be: Па&казаць адрозненні

en: Could not save the document 
    '%1'
be: Немагчыма запісаць дакумент 
    '%1'

en: Error Creating Diff
be: Памылка стварэння файла адрозненняў

en: Save As (%1)
be: Запісаць як (%1)

en: Save Documents
be: Запісаць дакументы

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
be: <qt>Нступныя дакументы былі змененыя. Хочаце запісаць іх перад закрыццем?</qt>

en: Documents
be: Дакументы

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Se&lect All
be: Выбраць &усе

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
be: Данні, якія вы хочаце захаваць, немагчыма запісаць. Калі ласка, вызначыце, што рабіць далей.

en: Split Ve&rtical
be: Падзяліць па &вертыкалі

en: Split the currently active view vertically into two views.
be: Падзяліць бягучы актыўны прагляд на дзве часткі па вертыкалі.

en: Split &Horizontal
be: Падзяліць па &гарызанталі

en: Split the currently active view horizontally into two views.
be: Падзяліць бягучы актыўны прагляд на дзве часткі па гарызанталі.

en: Cl&ose Current View
be: За&крыць бягучы прагляд

en: Manage Sessions
be: Кіраванне сесіямі

en: Session Chooser
be: Выбар сесіі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
be: Назва сесіі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
be: Новая сесія

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
be: З&мяніць назву...

en: Session name:
be: Назва сесіі:

en: To save a session, you must specify a name.
be: Каб запісаць сесію, трэба вызначыць яе назву.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
be: &Стартаванне новай сесіі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
be: Са&мастойны выбар сесіі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
be: Захоўваць настаўленні &вокнаў

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
be: Захоўваць &мета-інфармацыю аб былых сесіях
