kate - en to bg translation catalogue (85 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
bg: Clang форматиране на целия файл

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
bg: Инструменти

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
bg: Clang форматиране на избрания текст

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
bg: Компилиране и изпълнение на cpp

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
bg: Go форматиране на целия файл

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Go
bg: Отиване

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
bg: GoImports целия файл

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
bg: Google избрания текст

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
bg: Вмъкване на UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
bg: SON форматиране на целия файл

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
bg: Prettier форматиране на текущия файл

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
bg: Qt Quick 2 предварителен преглед (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
bg: Изпълнение на скрипт

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
bg: Rust форматиране на целия файл

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
bg: Търсене KDE API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
bg: Търсене Qt API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
bg: XML форматиране на целия файл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
bg: Този списък показва всички конфигурирани инструменти, представени от техния текст в менюто.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
bg: &Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
bg: Премахване

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
bg: Не успя да намери изпълним файл '%1'. Моля, уверете се, че изпълнимият файл съществува и че имената на променливите, ако са използвани, са правилни

en: External Tools
bg: Външни инструменти

en: Running %1: %2 %3
bg: Изпълнение %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
bg: Изпълнение %1: %2 %3 с вход %4

en: Data written to stderr:
bg: Данни, записани в stderr:

en: %1 crashed
bg: %1 се срина

en: %1 finished with exit code %2
bg: %1 завърши с изходен код %2

en: Starts the external tool '%1'
bg: Стартиране на външен инструмент: '%1'

en: Edit External Tool
bg: Редактиране на външен инструмент

en: Revert tool to default settings
bg: Връщане на стандартните настройки на инструмента

en: External Tool
bg: Външен инструмент

en: You must specify at least a name and an executable
bg: Трябва да посочите поне име и изпълним файл

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
bg: Когато е активирана опцията "Задействане" е необходимо задаването на поне един тип MIME.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
bg: Изберете MimeTypes, за които да активирате този инструмент.

en: Select Mime Types
bg: Избиране на Mime Types

en: Add Tool...
bg: Добавяне на инструмент...

en: Add Tool from Defaults
bg: Добавяне на инструмент от стандартни

en: Add Category
bg: Добавяне на категория

en: Uncategorized
bg: Некатегоризирани

en: New Category
bg: Нова категория

en: New Category %1
bg: Нова категория %1

en: Configure...
bg: Конфигуриране...

en: Launch external helper applications
bg: Стартиране на външни помощни приложения

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
bg: Редактиране на инструмент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
bg: Името ще се покаже в менюто "Инструменти-> Външни инструменти".

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
bg: Кратко име на инструмент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
bg: Изпълним файл:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
bg: Програма или интерпретатор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
bg: &Аргументи:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
bg: Аргументи на командния ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
bg: &Входни данни:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
bg: Опционален стандартен вход

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
bg: Работна директория:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
bg: Използване на текущия път до документ, ако е празно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
bg: &MIME типове:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
bg: Разделен с точка и запетая списък на mime типовете, за които този инструмент трябва да е на разположение. Ако е празен, инструментът е винаги на разположение.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
bg: Показване на инструмента само за дадени mime типове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
bg: Отваря диалогов прозорец, който помага при създаването на списък на mimeypes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
bg: Запазване:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
bg: По желание запазете текущия или всички модифицирани документи, преди да стартирате командата. Това е полезно, ако искате да предавате URL адреси на приложение като например FTP клиент.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
bg: Текущ документ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
bg: Всички документи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
bg: Задействане

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
bg: Преди запазване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
bg: След запазване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
bg: Презареждане на текущия документ след изпълнение на програмата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
bg: &Изход:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
bg: Пренебрегване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
bg: Вмъкване от позицията на курсора

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
bg: Заместване на избрания текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
bg: Заместване на текущия документ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
bg: Добавяне към текущия документ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
bg: Поставяне в нов документ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
bg: Показване в Pane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
bg: Команда на редактора:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
bg: Ако посочите име тук, можете да извикате командата от командния ред на изгледа с името_указано_тук. Моля, не използвайте интервали или раздели в името.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
bg: Опционална име на командния ред

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
bg: Изходни данни

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
bg: Показва изходните данни от външния инструмент

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти
