kate - en to bg translation catalogue (67 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
bg: Преза&реждане

en: Reload selected document(s) from disk.
bg: Презареждане на избраните документи от диска.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
bg: Затваряне

en: Close the current document.
bg: Затваряне на текущия документ.

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
bg: Рекурсивно разгъване

en: Expand the file list sub tree recursively.
bg: Разгъване на файловата структура на поддиректориите рекурсивно.

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
bg: Рекурсивно свиване

en: Collapse the file list sub tree recursively.
bg: Свиване на файловата структура на поддиректориите рекурсивно.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
bg: Затваряне на другите

en: Close other documents in this folder.
bg: Затваряне на другите документи в тази папка.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: Open the folder this file is located in.
bg: Отваряне на папката, в която е локализиран файла.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
bg: Копиране на местоположението

en: Copy path and filename to the clipboard.
bg: Копиране на файловия път и името на файла в клипборда.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
bg: Преименуване ...

en: Rename the selected file.
bg: Преименуване на избрания файл.

en: Print selected document.
bg: Отпечатване на избрания документ.

en: Show print preview of current document
bg: Показване на предварителен преглед на текущия документ

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

en: Close and delete selected file from storage.
bg: Затваряне и изтриване на избрания файл от мястото на съхранение.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
bg: Изчистване на историята

en: Clear edit/view history.
bg: Изчистване редактиране/преглед на история.

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
bg: Йерархичен преглед

en: Set view style to Tree Mode
bg: Превключване към йерархичен режим на преглед

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
bg: Режим списък

en: Set view style to List Mode
bg: Превключване към списъчен режим на преглед

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
bg: Име на документ

en: Sort by Document Name
bg: Сортиране по име на документ

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
bg: Път до документ

en: Sort by Document Path
bg: Сортиране по път до документа

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
bg: Ред на отваряне

en: Sort by Opening Order
bg: Сортиране по ред на отваряне

en: Custom Sorting
bg: Персонализирано сортиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
bg: Отваряне с

en: Show File Git History
bg: Показване на история на файлове на Git

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
bg: Режим на преглед

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
bg: Подреждане по

en: Background Shading
bg: Засенчване на фона

en: &Viewed documents' shade:
bg: Засенчване на &преглежданите документи:

en: &Modified documents' shade:
bg: Засенчване на &редактираните документи:

en: &Sort by:
bg: &Сортиране по:

en: Opening Order
bg: Ред на отваряне

en: Document Name
bg: Име на документ

en: &View Mode:
bg: &Режим на преглед:

en: Tree View
bg: Йерархичен изглед

en: List View
bg: Списъчен изглед

en: &Show Full Path
bg: Показване на пълния п&ът

en: Show &Toolbar
bg: Показване на лентата с инстр&ументи

en: Show Close Button
bg: Показване на бутоните за затваряне на раздел

en: When enabled, this will show a close button for opened documents on hover.
bg: Когато е активирано, това ще покаже бутон за затваряне за отворени документи при поставяне на курсора на мишката.

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
bg: Когато засенчването на фона е активирано, документите, които са били преглеждани или редактирани в рамките на текущата сесия, ще имат засенчен фон. Най-новите документи имат най-силния нюанс.

en: Set the color for shading viewed documents.
bg: Цвят на засенчване на скоро отворените документи.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
bg: Задава цвета за модифицираните документи. Този цвят се смесва с цвета за преглежданите файлове. Най-скоро редактираните документи получават по-голямата част от този цвят.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
bg: Когато е активирано, в йерархичен режим папките от най-високо ниво ще се показват с пълния си път, а не само с последното име на папката.

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
bg: Когато е активирана, над списъка на документите се показват ленти с действия като "Запазване".

en: Documents
bg: Документи

en: Configure Documents
bg: Конфигуриране на документи

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
bg: Отваряне на уиджети

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
bg: <p><b>%1</b></p><p>Документът е бил променен от друга програма.</p>

en: Previous Document
bg: Предишен документ

en: Next Document
bg: Следващ документ

en: &Show Active Document
bg: &Показване на активния документ

en: Save
bg: Запазване

en: Save the current document
bg: Запазване на текущия документ

en: Save As
bg: Запазване като

en: Save the current document under a new name
bg: Запазване на текущия документ под ново име

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
bg: Навига&ция
