kate - en to bg translation catalogue (95 entries)

en: Branch %1 checked out
bg: Бранш %1 е проверен

en: Delete
bg: Изтриване

en: Are you sure you want to delete the selected branch? | Are you sure you want to delete the selected branches?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете избрания бранш?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете избраните браншове?

en: Back
bg: Обратно

en: Cancel
bg: О&тказ

en: Modified
bg: Променян на

en: Cancel Operation
bg: Отменяне на операцията

en:  canceled.
bg:  отменено.

en: Filter...
bg: Филтър...

en:  error: %1
bg:  грешка: %1

en: "%1" executed successfully: %2
bg: "%1" беше успешно изпълнен: %2

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Delete Branch
bg: Изтриване на бранш

en: Apply Last Stash
bg: Прилагане на последния сташ

en: Remove All
bg: Премахване на всички

en: Discard All
bg: Отхвърляне на всичко

en: Are you sure you want to remove these files?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете тези файлове?

en: Are you sure you want to discard all changes?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отхвърлите всички промени?

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Remove
bg: Премахване

en: Discard
bg: Отхвърляне

en: Are you sure you want to discard the changes in this file?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отхвърлите всички промени в този файл?

en: Are you sure you want to remove this file?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете този файл?

en: Discard Selected Files
bg: Отхвърляне на избрани файлове

en: Remove Selected Files
bg: Премахване на избраните файлове

en: Are you sure you want to discard the changes?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отхвърлите промените?

en: Are you sure you want to remove these untracked changes?
bg: Наистина ли искате да премахнете тези непроследени промени?

en: Malformed JSON file '%1': %2
bg: Неправилен JSON файл '%1': %2

en: <untracked>
bg: <непроследен>

en: Project Completion
bg: Завършване на проект

[ctx: Groupbox title]
en: Autoload Repositories
bg: Автоматично зареждане на хранилища

en: Project plugin is able to autoload repository working copies when there is no .kateproject file defined yet.
bg: Приставката за проекти може да зарежда автоматично копия на хранилището, когато все още няма дефиниран .kateproject файл.

[ctx: Groupbox title]
en: Session Behavior
bg: Настройки на сесия

en: Session settings for projects
bg: Настройки на сесия за проект

en: Restore Open Projects
bg: Възстановяване на отворен проект

[ctx: Groupbox title]
en: Project Index
bg: Индекс на проект

en: Project ctags index settings
bg: Настройки на ctags индекси на проект

en: Enable indexing
bg: Активиране на индексиране

en: Directory for index files
bg: Директория за индексни файлове

en: The system temporary directory is used if not specified, which may overflow for very large repositories
bg: Ако не е посочена,се използва временната директория на системата, което може да я препълни при много големи хранилища

[ctx: Groupbox title]
en: Cross-Project Functionality
bg: Междупроектова функционалност

en: Project plugin is able to perform some operations across multiple projects
bg: Приставката за проекти може да изпълнява някои операции в множество проекти

en: Cross-Project Completion
bg: Междупроектово завършване

en: Cross-Project Goto Symbol
bg: Междупроектов Goto символ

en: No Action
bg: Няма действие

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Projects
bg: Проекти

[ctx: Groupbox title]
en: Projects Properties
bg: Свойства на проект

en: Terminal (.kateproject)
bg: Терминал (.kateproject)

en: Terminal (Base)
bg: Терминал (Base)

en: Code Index
bg: Индексиране на код

en: Code Analysis
bg: Анализ на код

en: Notes
bg: Бележки

en: Start Analysis...
bg: Стартиране на анализ...

en: %1<br/><br/>The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><br/><b>%2</b>
bg: %1<br/><br/>Инструментът ще се изпълнява във всички проектни файлове, които съответстват на този списък с разширения на файлове:<br/><br/><b>%2</b>

en: Name
bg: Име

en: Kind
bg: Вид

en: File
bg: Файл

en: Line
bg: Ред

en: Search
bg: Търсене

en: The index could not be created. Please install 'ctags'.
bg: Индексът не можа да бъде създаден. Моля инсталирайте 'ctags'.

en: Indexing is not enabled
bg: Индексирането не е активирано

en: Error
bg: Грешка

en: File name already exists
bg: Файловото име вече съществува

en: Confirm project closing: %1
bg: Потвърждение за затваряне на проект: %1

en: Full path to current project excluding the file name.
bg: Пълен път към текущия проект с изключение на името на файла.

en: Full path to current project excluding the file name, with native path separator (backslash on Windows).
bg: Пълен път до текущия проект, с изключение на името на файла, с роден разделител на пътя (наклонена черта в Windows).

en: Project
bg: Проект

en: Project Manager
bg: Мениджър на проекти

en: Reload project
bg: Повторно зареждане на проект

en: Open Folder...
bg: Отваряне на папка...

en: Project TODOs
bg: Задачи на проекта

en: Activate Previous Project
bg: Активиране на предишния проект

en: Activate Next Project
bg: Активиране на следващия проект

en: Lookup
bg: Търсене

en: Close Project
bg: Затваряне на проект

en: Close All Projects
bg: Затваряне на всички проекти

en: Close Orphaned Projects
bg: Затваряне на осиротелите проекти

en: Lookup: %1
bg: Търсене: %1

en: Goto: %1
bg: Отиване до: %1

en: Projects Index
bg: Индекс на проект

en: Choose a directory
bg: Избиране на директория

en: Enter name:
bg: Въведете име:

en: Add
bg: Добавяне

en: Copy Location
bg: Копиране на местоположението

en: Add File
bg: Добавяне на файл

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: &Rename
bg: Пре&именуване

en: Properties
bg: Свойства

en: Open With
bg: Отваряне с:

en: Open Internal Terminal Here
bg: Отваряне на вграден терминал тук

en: Open External Terminal Here
bg: Отваряне на външен терминал тук

en: &Open Containing Folder
bg: &Отваряне на съдържащата папка

en: Delete File
bg: Изтриване на файл

note: i18n: ectx: Menu (projects)
en: &Projects
bg: &Проекти
