kate - en to bg translation catalogue (15 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
bg: <title>Резултат от:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: You are not allowed to execute arbitrary external applications. If you want to be able to do this, contact your system administrator.
bg: Нямате право да изпълнявате произволни външни приложения. Ако искате да можете да направите това, свържете се със системния си администратор.

en: Access Restrictions
bg: Ограничение на достъпа

en: Text Filter
bg: Текстов филтър

en: Usage: textfilter COMMAND
bg: Използване: textfilter КОМАНДА

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
bg: <qt><p>Използване: <code>textfilter КОМАНДА</code></p><p>Заменете избора с изхода на посочената команда на обвивката</p></qt>

en: &Filter Through Command...
bg: &Филтриране чрез команда...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TextFilterWidget)
en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilter)
en: Enter command to &pipe selected text through:
bg: &Пренасочване на избрания текст към команда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newDoc)
en: Open results in a new document
bg: Отваряне на резултатите в нов документ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result to clipboard leaving a document unchanged.
bg: Копиране на резултата в клипборда без промяна на документа непроменен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result instead of pasting it
bg: Копиране на резултата в клипборда вместо поставяне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: If checked, an output from STDOUT and STDERR will be merged and no errors will be reported.
    Otherwise, STDERR will be displayed as a passive message.
bg: Ако е отметнато, изходът от STDOUT и STDERR ще бъде обединен и няма да се отчитат грешки.
    В противен случай STDERR ще се покаже като пасивно съобщение.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
bg: Обединение на STDOUT и STDERR

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти
