kate - en to bg translation catalogue (109 entries)

en: Filter...
bg: Филтър...

en: LSP Client
bg: Клиент на LSP

en: No JSON data to validate.
bg: Няма JSON данни за проверка.

en: JSON data is valid.
bg: JSON данните са валидни.

en: JSON data is invalid: no JSON object
bg: JSON данните са невалидни: няма JSON обект

en: JSON data is invalid: %1
bg: JSON данните са невалидни: %1

en: Delete selected entries
bg: Изтриване на избраните записи

en: Delete all entries
bg: Изтриване на всички записи

en: LSP server start requested
bg: Заявено е стартиране на LSP сървър

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
bg: Искате ли LSP сървърът да бъде стартиран?<br><br>Пълният команден ред е:<br><br><b>%1</b><br><br>Изборът може да бъде променен чрез страница за конфигуриране на плъгина.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
bg: Потребителят блокира завинаги стартиране на: '%1'.
    Използвайте страницата за конфигурация на приставката, за да отмените това блокиране.

en: Go to Definition
bg: Отиване до дефиниция

en: Go to Declaration
bg: Отиване до декларация

en: Go to Type Definition
bg: Отиване до Дефиниция на типа

en: Find References
bg: Намиране на препратки

en: Find Implementations
bg: Намиране на реализации

en: Highlight
bg: Акцентиране

en: Symbol Info
bg: Информация за символа

en: Search and Go to Symbol
bg: Търсене и отиване да символ

en: Format
bg: Формат

en: Rename
bg: Преименуване

en: Expand Selection
bg: Разгъване на селекцията

en: Shrink Selection
bg: Свиване на селекцията

en: Switch Source Header
bg: Превключване на заглавката на източника

en: Expand Macro
bg: Разширяване на макроса

en: Code Action
bg: Код Действие

en: Show selected completion documentation
bg: Показване на избраната документация за завършване

en: Enable signature help with auto completion
bg: Активиране на помощ за подпис с автоматично довършване

en: Include declaration in references
bg: Включване на декларация в препратките

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
bg: Добавяне на скоби при завършване на функцията

en: Show hover information
bg: Показване на информация при посочване с мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
bg: Форматиране при писане

en: Incremental document synchronization
bg: Постепенно синхронизиране на документи

en: Highlight goto location
bg: Открояване на местоположение Отиване до

en: Show Inlay Hints
bg: Показване на съвети за инкрустация

en: Show Diagnostics Notifications
bg: Показване на известия от диагностиката

en: Show Messages
bg: Показване на съобщения

en: Server Memory Usage
bg: Използване на паметта на сървъра

en: Close All Dynamic Reference Tabs
bg: Затваряне на всички раздели за динамични справки

en: Restart LSP Server
bg: Рестартиране на LSP сървъра

en: Restart All LSP Servers
bg: Рестартиране на всички LSP сървъри

en: Go To
bg: Отиване до

en: More options
bg: Повече опции

en: Expand All
bg: Разгъване на всички

en: Collapse All
bg: Свиване на всички

en: Line: %1:
bg: Ред: %1:

en: No results
bg: Няма резултати

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
bg: Определение: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
bg: Декларация: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
bg: Определение на тип: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
bg: Препратки: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
bg: Имплементация: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
bg: Акцентиране: %1

en: No Actions
bg: Няма действия

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: No edits
bg: Няма редактирания

[ctx: @title:window]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
bg: Ново име (внимание: не всички препратки могат да бъдат заменени)

en: Not enough results
bg: Няма достатъчно резултати

en: Corresponding Header/Source not found
bg: Не е намерен съответният хедър/източник

[ctx: @info]
en: LSP Server
bg: LSP сървър

[ctx: @info]
en: LSP Client
bg: Клиент на LSP

en: Question from LSP server
bg: Запитване от сървъра LSP

en: Restarting
bg: Рестартиране

en: NOT Restarting
bg: Без рестартиране

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
bg: Сървърът прекъсна неочаквано ... %1 [%2] [начална страница: %3]

en: Failed to find server binary: %1
bg: Неуспешно намиране на двоичен файл на сървъра: %1

en: Please check your PATH for the binary
bg: Моля, проверете вашия PATH за двоичния файл

en: See also %1 for installation or details
bg: Вижте също %1 за инсталация или подробности

en: Failed to start server: %1
bg: Неуспешно стартиране на сървъра: %1

en: Started server %2: %1
bg: Стартиран сървър %2: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
bg: Неуспешно анализиране на конфигурацията на сървъра „%1“: няма JSON обект

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
bg: Неуспешно анализиране на конфигурацията на сървъра „%1“: %2

en: Failed to read server configuration: %1
bg: Неуспешно четене на конфигурацията на сървъра: %1

en: Symbol Outline
bg: Очертаване на символа

en: Tree Mode
bg: Йерархичен преглед

en: Automatically Expand Tree
bg: Автоматично разгъване на йерархията

en: Sort Alphabetically
bg: Сортиране по азбучен ред

en: Show Details
bg: Показване на детайли

en: Symbols
bg: Символи

en: LSP server does not support symbol outline.
bg: LSP сървърът не поддържа очертаване на символи.

en: No LSP server for this document.
bg: Няма LSP сървър  за този документ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
bg: Настройки на клиент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
bg: Форматиране при запазване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
bg: Активиране на семантично акцентиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
bg: Активиране на подсказките за вмъкване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
bg: Завършвания:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
bg: Показване на вградени документи за избраното завършване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
bg: Показване на функционален подпис при въвеждане на извикване на функция

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
bg: Автоматично добавяне на импортирани данни, ако е необходимо, след завършване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
bg: Навигация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
bg: Преброяване на декларации при търсене на препратки към символ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
bg: Показване на информация за символа,  посочен с мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
bg: Акцентиране на целевата линия при прескачане до нея

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
bg: Сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
bg: Показване на диагностика на програмата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
bg: Показване на известия от сървъра LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
bg: Инкрементално синхронизиране на документи със сървъра на LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
bg: Конспект на документа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
bg: Сортиране на символите по азбучен ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
bg: Показване на допълнителни подробности за символите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
bg: Представяне на символите в йерархия вместо в плосък списък

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
bg: Автоматично разгъване на йерархията

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
bg: Разрешени и блокирани сървъри

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
bg: Потребителски настройки на сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
bg: Файл с настройки:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
bg: Стандартни настройки на сървър

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: &LSP Client
bg: &LSP клиент

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
bg: Повече опции
