katebuild-plugin - en to bs translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, errs)
en: Output
bs: Izlaz

en: Build
bs: Izgradi

en: Stop
bs: Zaustavi

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
bs: Postavke odredišta

en: Project Plugin Targets
bs: Odredište dodatka projekta

en: There is no file or directory specified for building.
bs: NIje označena takva datoteka ili direktorij za pravljenje.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
bs: Datoteka "%1" nije lokalna datoteka. Ne lokalne datoteke nije moguće kompjalirati.

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
bs: Neuspjelo izvršavanje „%1“. Izlazni status: %2

en: Found one error. | Found %1 errors.
bs[0]: Nađena %1 greška
bs[1]: Nađene %1 greške
bs[2]: Nađeno %1 grešaka

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
bs[0]: Nađeno %1 upozorenje
bs[1]: Nađena %1 upozorenja
bs[2]: Nađeno %1 upozorenja

en: Build failed.
bs: Gradnja neuspjela.

en: Build completed without problems.
bs: Gradnja završena bez problema.

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
bs: nedefinisana referenca

en: Clean
bs: Očisti

en: Config
bs: Konfiguracija

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
bs: Koristite:
    "%f" za trenutnu datoteku
    "%d" za direktorij trenutne datoteke"%n" za trenutno ime datoteke bez sufiksa

en: Create new set of targets
bs: Kreiraj novi skup odredišta

en: Add new target
bs: Dodaj novo odredište

en: Build selected target
bs: Gradnja izabranog odredišta

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
bs: &Izgradi
