kate - en to bs translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title:window]
en: Close files confirmation
bs: Potvrda zatvaranja datoteka

[ctx: @label:listbox]
en: You are about to close the following documents:
bs: Želite zatvoriti sljedeće dokumente:

[ctx: @title:column]
en: Document
bs: Dokument

[ctx: @title:column]
en: Location
bs: Lokacija

[ctx: option:check]
en: Do not ask again
bs: Ne pitaj ponovo

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Confirmation
bs: Prikaži potvrdu

[ctx: @action:inmenu close docs except the following...]
en: Close Except
bs: Zatvori osim

[ctx: @action:inmenu close docs like the following...]
en: Close Like
bs: Zatvori kao

en: Close Except/Like Plugin
bs: Zazvori dodatak Osim/Kao

[ctx: @title:window]
en: Error
bs: Greška

[ctx: @info:tooltip]
en: No files to close ...
bs: Nema datoteka za zatvoriti...

[ctx: @title:window]
en: Done
bs: Urađeno

en: %1 file closed | %1 files closed
bs[0]: %1 datoteka zatvorena
bs[1]: %1 datoteke zatvorene
bs[2]: %1 datoteka zatvoreno
