katesymbolviewer - en to bs translation catalogue (38 entries)

en: Show Functions
bs: Prikaži funkcije

en: Functions
bs: Funkcije

en: Show Macros
bs: Prikaži makroe

en: Show Structures
bs: Prikaži strukture

en: Macros
bs: Makroi

en: Structures
bs: Strukture

en: Show Subroutines
bs: Prikaži potprograme

en: Show Modules
bs: Prikaži module

en: Subroutines
bs: Potprogrami

en: Modules
bs: Moduli

en: Show Uses
bs: Prikaži upotrebe

en: Show Pragmas
bs: Prikaži pragme

en: Uses
bs: Upotrebe

en: Pragmas
bs: Pragme

en: Namespaces
bs: Imenski prostori

en: Defines
bs: Definiše

en: Classes
bs: Klase

en: SymbolViewer
bs: Prikazivač simbola

en: Symbol List
bs: Spisak simbola

[ctx: @title:column]
en: Symbols
bs: simboli

[ctx: @title:column]
en: Position
bs: položaj

en: Display functions parameters
bs: Prikaži parametre funkcije

en: Automatically expand nodes in tree mode
bs: Automatski raširi čvorove u stablu

en: Always display symbols in tree mode
bs: Uvijek prikaži simbole u režimu stabla

en: Always sort symbols
bs: Uvijek sortiraj simbole

en: Parser Options
bs: Opcije raščlanjivača

en: Symbol Viewer
bs: Prikazivač simbola

en: Symbol Viewer Configuration Page
bs: Stranica postave prikazivača simbola

en: Show Methods
bs: Prikaži metode

en: Show Classes
bs: Prikaži klase

en: Globals
bs: Globalni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
bs: &Podešavanje

en: Show Params
bs: Prikaži parametre

en: Show Variables
bs: Prikaži promjenljive

en: Show Templates
bs: Prikaži šablone

en: Params
bs: Parametri

en: Variables
bs: Promjenljive

en: Templates
bs: Šabloni
