kate - en to ca translation catalogue (42 entries)

en: Could not open file '%1'.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1».

en: Malformed JSON file '%1': %2
ca: Fitxer JSON «%1» amb format incorrecte: %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
ca: No s'ha pogut carregar «%1»: macro amb format incorrecte; s'esborra.

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
ca: Macros de teclat

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
ca: <b>Macros de teclat:</b> %1

en: Recording…
ca: S'està enregistrant…

en: ended
ca: ha finalitzat

en: canceled
ca: s'ha cancel·lat

en: Recording %1
ca: S'està enregistrant %1

en: Saved '%1'
ca: S'ha desat «%1»

en: Loaded '%1'
ca: S'ha carregat «%1»

en: Wiped '%1'
ca: S'ha esborrat «%1»

en: Usage: %1 <name>.
ca: Ús: %1 <nom>.

en: No keyboard macro named '%1' found.
ca: No s'ha trobat cap macro de teclat anomenada «%1».

en: Cannot save empty keyboard macro.
ca: No s'ha pogut desar una macro de teclat buida.

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
ca: <qt><p>Ús: <code>kmsave &lt;nom&gt;</code></p><p>Desa la macro de teclat actual com a <code>&lt;nom&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
ca: <qt><p>Ús: <code>kmload &lt;nom&gt;</code></p><p>Carrega la macro de teclat desada <code>&lt;nom&gt;</code> com a macro actual.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
ca: <qt><p>Ús: <code>kmplay &lt;nom&gt;</code></p><p>Reprodueix la macro de teclat desada <code>&lt;nom&gt;</code> sense carregar-la.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
ca: <qt><p>Ús: <code>kmwipe &lt;nom&gt;</code></p><p>Esborra la macro de teclat desada <code>&lt;nom&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: &Keyboard Macros
ca: &Macros de teclat

en: Record and play keyboard macros.
ca: Enregistra i reprodueix macros de teclat.

en: &Record Macro...
ca: &Enregistra una macro...

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
ca: Inicia/atura l'enregistrament d'una macro (és a dir, una seqüència d'acció de teclat).

en: &Cancel Macro Recording
ca: Cancel·la l'enregistrament de la macro

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
ca: Cancel·la l'enregistrament en curs (i manté la macro anterior com a l'actual).

en: &Play Macro
ca: Re&produeix la macro

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
ca: Reprodueix la macro actual (és a dir, executa la darrera seqüència d'acció de teclat enregistrada).

en: &Save Current Macro
ca: De&sa la macro actual

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
ca: Dona un nom a la macro actual i la desa permanentment.

en: &Load Named Macro...
ca: &Carrega una macro amb nom...

en: Load a named macro as the current one.
ca: Carrega una macro amb nom com a macro actual.

en: &Play Named Macro...
ca: Re&produeix una macro amb nom...

en: Play a named macro without loading it.
ca: Reprodueix una macro amb nom sense carregar-la.

en: &Wipe Named Macro...
ca: &Esborra una macro amb nom...

en: Wipe a named macro.
ca: Esborra una macro amb nom.

en: End Macro &Recording
ca: Finalitza l'en&registrament de la macro

en: Load the '%1' macro as the current one.
ca: Carrega la macro «%1» com a l'actual.

en: Play the '%1' macro without loading it.
ca: Reprodueix la macro «%1» sense carregar-la.

en: Wipe the '%1' macro.
ca: Esborra la macro «%1».

en: Save current macro as?
ca: Com deso la macro actual?

en: Wipe the '%1' macro?
ca: Esborro la macro «%1»?

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines
