kate - en to ca translation catalogue (114 entries)

en: Usage: grep [pattern to search for in folder]
ca: Sintaxi: grep [patró de cerca en carpeta]

en: Usage: newGrep [pattern to search for in folder]
ca: Sintaxi: newGrep [patró de cerca en carpeta]

en: Usage: search [pattern to search for in open files]
ca: Sintaxi: search [patró de cerca en fitxers oberts]

en: Usage: pgrep [pattern to search for in current project]
ca: Sintaxi: pgrep [patró de cerca en el projecte actual]

en: Usage: newPGrep [pattern to search for in current project]
ca: Sintaxi: newPGrep [patró de cerca en el projecte actual]

en: Usage: preg [regex pattern to search for in current project]
ca: Ús: preg [patró de cerca en el projecte actual]

en: Export Search Result Matches
ca: Exporta les coincidències del resultat de la cerca

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, exportPatternText)
en: Export Pattern
ca: Exporta el patró

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Generate
ca: Genera

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, exportResultText)
en: Result
ca: Resultat

en: <b><i>Generating file list: ...%1</i></b>
ca: <b><i>S'està generant la llista de fitxers: ...%1</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: ...%2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: ...%2</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència, cercant: ...%2</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències, cercant: ...%2</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: %2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: %2</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència, cercant: %2</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències, cercant: %2</i></b>

en: One checked | %1 checked
ca[0]: Una marcada
ca[1]: %1 marcades

en: <b><i>One match (%2) found in file</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in current file</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència (%2) en el fitxer</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències (%2) en el fitxer actual</i></b>

en: <b><i>One match (%2) found in open files</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in open files</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència (%2) en els fitxers oberts</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències (%2) en els fitxers oberts</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in folder %2</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in folder %2</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència (%3) a la carpeta %2</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències (%3) a la carpeta %2</i></b>

en: <b><i>One match (%4) found in project %2 (%3)</i></b> | <b><i>%1 matches (%4) found in project %2 (%3)</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència (%4) en el projecte %2 (%3)</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències (%4) en el projecte %2 (%3)</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b>
ca[0]: <b><i>S'ha trobat una coincidència (%3) en tots els projectes oberts (pare comú: %2)</i></b>
ca[1]: <b><i>S'han trobat %1 coincidències (%3) en tots els projectes oberts (pare comú: %2)</i></b>

en: Generating file list: ...%1
ca: S'està generant la llista de fitxers: ...%1

en: One match found, searching: ...%2 | %1 matches found, searching: ...%2
ca[0]: S'ha trobat una coincidència, cercant: ...%2
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències, cercant: ...%2

en: One match found, searching: %2 | %1 matches found, searching: %2
ca[0]: S'ha trobat una coincidència, cercant: %2
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències, cercant: %2

en: One match (%2) found in file | %1 matches (%2) found in current file
ca[0]: S'ha trobat una coincidència (%2) en el fitxer
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències (%2) en el fitxer actual

en: One match (%2) found in open files | %1 matches (%2) found in open files
ca[0]: S'ha trobat una coincidència (%2) en els fitxers oberts
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències (%2) en els fitxers oberts

en: One match (%3) found in folder %2 | %1 matches (%3) found in folder %2
ca[0]: S'ha trobat una coincidència (%3) a la carpeta %2
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències (%3) a la carpeta %2

en: One match (%4) found in project %2 (%3) | %1 matches (%4) found in project %2 (%3)
ca[0]: S'ha trobat una coincidència (%4) en el projecte %2 (%3)
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències (%4) en el projecte %2 (%3)

en: One match (%3) found in all open projects (common parent: %2) | %1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)
ca[0]: S'ha trobat una coincidència (%3) en tots els projectes oberts (pare comú: %2)
ca[1]: S'han trobat %1 coincidències (%3) en tots els projectes oberts (pare comú: %2)

en: Filter...
ca: Filtre...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
ca: Cerca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceCheckedBtn)
en: Replace Checked
ca: Substitueix les verificades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
ca: Següent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop
ca: Atura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case
ca: Fes concordar les majúscules

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, useRegExp)
en: <html><head/><body><p>Enable regular expressions. Find help for regex syntax by using the buttons in the search and replace text fields.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Habilita les expressions regulars. Trobareu ajuda per a la sintaxi de les expressions regulars emprant els botons en els camps de cerca i substitució de text.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, expandResults)
en: Expand results
ca: Amplia els resultats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceButton)
en: Replace
ca: Substitueix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Current File
ca: Al fitxer actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Open Files
ca: Als Fitxers oberts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Folder
ca: A la carpeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, currentFolderButton)
en: Use the current document's path.
ca: Usa el camí del document actual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, displayOptions)
en: Show more search options
ca: Mostra més opcions de cerca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, newTabButton)
en: Add new search tab
ca: Afegeix una pestanya de cerca nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder:
ca: Carpeta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, folderUpButton)
en: Go one folder up.
ca: Ves una carpeta cap amunt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter:
ca: Filtre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, excludeLabel)
en: Exclude:
ca: Exclou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveCheckBox)
en: Recursive
ca: Recursiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenCheckBox)
en: Include hidden
ca: Inclou els ocults

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, symLinkCheckBox)
en: Follow symbolic links
ca: Segueix els enllaços simbòlics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, binaryCheckBox)
en: Include binary files
ca: Inclou els fitxers binaris

en: Line break
ca: Salt de línia

en: Tab
ca: Tabulació

en: Beginning of line
ca: Començament de la línia

en: End of line
ca: Final de línia

en: Any single character (excluding line breaks)
ca: Qualsevol caràcter individual (excloent els salts de línia)

en: Literal dot
ca: Punt literal

en: One or more occurrences
ca: Una o més ocurrències

en: Zero or more occurrences
ca: Zero o més ocurrències

en: Zero or one occurrences
ca: Zero o una ocurrència

en: <a> through <b> occurrences
ca: <a> exactament <b> les ocurrències

en: Group, capturing
ca: Grup, amb captura

en: Or
ca: O

en: Set of characters
ca: Joc de caràcters

en: Negative set of characters
ca: Joc de caràcters negatiu

en: Group, non-capturing
ca: Grup, sense captura

en: Lookahead
ca: Cerca endavant

en: Negative lookahead
ca: Cerca endavant negativa

en: Word boundary
ca: Límit de paraula

en: Not word boundary
ca: Sense límit de paraula

en: Digit
ca: Dígit

en: Non-digit
ca: No-dígit

en: Whitespace (excluding line breaks)
ca: Espai en blanc (excloent els salts de línia)

en: Non-whitespace (excluding line breaks)
ca: No-espai en blanc (excloent els salts de línia)

en: Word character (alphanumerics plus '_')
ca: Caràcter de paraula (alfanumèrics més «_»)

en: Non-word character
ca: Caràcter de no-paraula

en: Regular expression capture 0 (whole match)
ca: Captura 0 d'expressió regular (coincidència sencera)

en: Regular expression capture 1-9
ca: Captura 1-9 d'expressió regular

en: Regular expression capture 0-999
ca: Captura 0-999 d'expressió regular

en: Upper-cased capture 0-9
ca: Captura 0-9 en majúscules

en: Upper-cased capture 0-999
ca: Captura 0-999 en majúscules

en: Lower-cased capture 0-9
ca: Captura 0-9 en minúscules

en: Lower-cased capture 0-999
ca: Captura 0-999 en minúscules

en: Search & Replace
ca: Cerca i substitució

en: Find in Files
ca: Cerca en fitxers

en: Find in Files (in a New Tab)
ca: Cerca en els fitxers (en una pestanya nova)

en: Go to Next Match
ca: Ves a la coincidència següent

en: Go to Previous Match
ca: Ves a la coincidència anterior

en: Cut Matching Lines
ca: Retalla les línies coincidents

en: This will cut all highlighted search match lines from the current document to the clipboard
ca: Això retallarà totes les línies coincidents ressaltades de la cerca des del document actual al porta-retalls

en: Copy Matching Lines
ca: Copia les línies coincidents

en: This will copy all highlighted search match lines in the current document to the clipboard
ca: Això copiarà totes les línies coincidents ressaltades de la cerca en el document actual al porta-retalls

en: Comma separated list of file types to search in. Example: "*.cpp,*.h"
ca: Llista dels tipus de fitxer a cercar, separats per comes. Exemple: «*.cpp,*.h»

en: Comma separated list of files and directories to exclude from the search. Example: "build*"
ca: Llista de fitxers i directoris a excloure de la cerca, separats per comes. Exemple: «build*»

en: Click to filter through results
ca: Feu clic per a filtrar els resultats

en: Find
ca: Cerca

en: Searching while you type was interrupted. It would have taken too long.
ca: S'ha interromput la cerca mentre es tecleja. Podria trigar massa.

en: Search Match
ca: Cerca coincident

en: Next from cursor
ca: Següent des del cursor

en: Starting from first match
ca: Comença des de la primera coincidència

en: Continuing from first match
ca: S'està continuant des de la primera coincidència

en: Starting from last match
ca: Comença des de la darrera coincidència

en: Continuing from last match
ca: S'està continuant des de la darrera coincidència

en: Search: %1
ca: Cerca: %1

en: Copy all
ca: Copia-ho tot

en: Copy expanded
ca: Copia ampliada

en: Export matches
ca: Exporta les coincidències

en: Open as Editor Tab
ca: Obre com a pestanya de l'editor

en: Clear
ca: Neteja

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Search As You Type
ca: Cerca a mesura que s'escriu

en: In Current Project
ca: Al projecte actual

en: In All Open Projects
ca: A tots els projectes oberts

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (search_more)
en: Find in Files Variants
ca: Variants de la cerca en els fitxers
