kate - en to ca translation catalogue (48 entries)

en: Edit Snippet Repository %1
ca: Edita el repositori de retalls %1

en: Create New Snippet Repository
ca: Crea un repositori nou de retalls

en: <i>leave empty for general purpose snippets</i>
ca: <i>deixeu-ho buit per als retalls d'ús general</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetName)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNamespaceLabel)
en: Namespace:
ca: Espai de nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoLicenseLabel)
en: &License:
ca: &Llicència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoAuthorsLabel)
en: &Authors:
ca: &Autors:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoFileTypesLabel)
en: &File types:
ca: Tipus de &fitxer:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNameEdit)
en: A short name for the repository
ca: Un nom curt per al repositori

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNamespaceEdit)
en: Prefix to show in code completion
ca: Prefix a mostrar en la compleció de codi

en: Edit Snippet %1 in %2
ca: Edita el retall %1 a %2

en: Create New Snippet in Repository %1
ca: Crea un retall nou al repositori %1

en: Snippet name cannot contain spaces
ca: El nom del retall no pot contenir espais

en: The snippet contains unsaved changes. Do you want to continue and lose all changes?
ca: El retall conté canvis sense desar. Voleu continuar i perdre tots els canvis?

en: Warning - Unsaved Changes
ca: Avís: Canvis sense desar

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, snippetNameEdit)
en: will be shown in the completion list
ca: es mostrarà en la llista de compleció

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, snippetTab)
en: &Snippet
ca: &Retall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetLabel)
en: The text your snippet will insert into the document. <a href="A snippet can contain editable fields. They can be cycled by pressing Tab. The following expressions can be used in the template text to create fields: <br><tt>${field_name}</tt> creates a simple, editable field. All subsequent occurrences of the same field_name create fields which mirror the contents of the first during editing.<br><tt>${field_name=default}</tt> can be used to specify a default value for the field. <tt>default</tt> can be any JavaScript expression.<br>Use <tt>${field_name=text}</tt> to specify a fixed string as default value.<br><tt>${func(other_field1, other_field2, ...)}</tt> can be used to create a field which evaluates a JavaScript function on each edit and contains its contents. See the Scripts tab for more information.<br><tt>${cursor}</tt> can be used to mark the end position of the cursor after everything else was filled in.">More...</a>
ca: El text amb el que heu creat un retall s'inserirà en el document. <a href="Un retall pot contenir camps editables. Es poden recórrer prement Tab. Es poden emprar les expressions següents en el text de plantilla per a crear camps:<br><tt>${nom_camp}</tt> crea un camp editable senzill. totes les ocurrències subsegüents del mateix nom_camp crearan camps que reflectiran el contingut del primer durant l'edició.<br><tt>${nom_camp=defecte}</tt> es pot emprar per indicar un valor per defecte del camp. <tt>defecte</tt> pot ser qualsevol expressió JavaScript.<br>Useu <tt>${nom_camp=text}</tt> per indicar una cadena fixa com a valor per defecte.<br><tt>${func(altre_camp1, altre_camp2, ...)}</tt> es pot emprar per crear un camp que avaluï una funció JavaScript en cada edició i contingui el seu contingut. Vegeu la pestanya «Scripts» per a més informació.<br><tt>${cursor}</tt> es pot emprar per a marcar la posició final del cursor després d'omplir-ho tot.">Més...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptLabel)
en: Write down JavaScript helper functions to use in your snippets here. <a href="All JavaScript functions should return the contents you want to place in a template field as a string.<br>Functions are called in a scope which contains the contents of all editable template fields as local variables. For example in a snippet containing <tt>${field}</tt>, a variable called <tt>field</tt> will be present which contains the up-to-date contents of the template field. Those variables can either be used in the function statically or passed as arguments, by using the <tt>${func(field)}</tt> or <tt>${field2=func(field)}</tt> syntax in the snippet string.<br>You can use the kate scripting API to get the selected text, full text, file name and more by using the appropriate methods of the <tt>document</tt> and <tt>view</tt> objects. Refer to the scripting API documentation for more information.">More...</a>
ca: Escriviu aquí les funcions auxiliars en JavaScript per a usar-les en els retalls. <a href="Totes les funcions en JavaScript han de retornar el contingut que voleu per a situar-lo en un camp de plantilla com una cadena.<br>Les funcions s'invoquen en un àmbit que conté el contingut de tots els camps de plantilla editables com a variables locals. Per exemple, en un retall que contingui <tt>${camp}</tt>, es presentarà una variable anomenada <tt>camp</tt> que contindrà el contingut actualitzat del camp de plantilla. Aquestes variables es poden usar estàticament en la funció o es poden passar com arguments, usant la sintaxi <tt>${func(camp)}</tt> o <tt>${camp2=func(camp)}</tt> en la cadena del retall.<br>Podeu usar l'API per a crear scripts del Kate per a obtenir el text seleccionat, tot el text, el nom del fitxer i més usant els mètodes adequats dels objectes <tt>document</tt> i <tt>view</tt>. Per a més informació, consulteu la documentació de l'API per a crear scripts.">Més...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dotest_button)
en: Test this snippet
ca: Prova aquest retall

[ctx: Autogenerated repository name for a programming language]
en: %1 snippets
ca: %1 retalls

en: Snippets
ca: Retalls

en: Create Snippet
ca: Crea un retall

en: <empty snippet>
ca: <retall buit>

en: insert snippet %1
ca: insereix el retall %1

en: <empty repository>
ca: <repositori buit>

en: You have edited a snippet repository file not located in your personal directory; as such, a copy of the original file has been created within your personal data directory.
ca: Heu editat un fitxer del repositori de retalls que no està ubicat en el vostre directori de dades personal; per tant, s'ha creat una còpia del fitxer de dades original en el vostre directori personal de dades.

en: Output file '%1' could not be opened for writing
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de sortida «%1» per a escriptura

en: Cannot open snippet repository %1.
ca: No s'ha pogut obrir el repositori de retalls %1.

en: <qt>The error <b>%4</b><br /> has been detected in the file %1 at %2/%3</qt>
ca: <qt>S'ha detectat l'error <b>%4</b><br /> en el fitxer %1 en %2/%3</qt>

en: Invalid XML snippet file: %1
ca: Fitxer de retall en XML no vàlid: %1

en: Repository is disabled, the contained snippets will not be shown during code-completion.
ca: El repositori està inhabilitat, els retalls que conté no es mostraran durant la compleció de codi.

en: Applies to all filetypes
ca: Aplica a tots els tipus de fitxer

en: Applies to the following filetypes: %1
ca: Aplica als següents tipus de fitxer: %1

en: Add Repository
ca: Afegeix un repositori

en: Edit Repository
ca: Edita el repositori

en: Remove Repository
ca: Elimina el repositori

en: Add Snippet
ca: Afegeix un retall

en: Edit Snippet
ca: Edita el retall

en: Remove Snippet
ca: Elimina el retall

en: Get New Snippets
ca: Obtén retalls nous

en: Snippet: %1
ca: Retall: %1

en: Repository: %1
ca: Repositori: %1

en: Do you really want to delete the snippet "%1"?
ca: Realment voleu suprimir el retall «%1»?

en: Do you really want to delete the repository "%1" with all its snippets?
ca: Realment voleu suprimir el repositori «%1» amb tots els seus retalls?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, filterText)
en: Define filter here
ca: Definiu aquí el filtre

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, filterText)
en: Filter...
ca: Filtre...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines
