kate - en to ca translation catalogue (106 entries)

en: Filter...
ca: Filtre...

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: LSP Client
ca: Client LSP

en: No JSON data to validate.
ca: No hi ha dades JSON a validar.

en: JSON data is valid.
ca: Les dades JSON són vàlides.

en: JSON data is invalid: no JSON object
ca: Les dades JSON no són vàlides: no és un objecte JSON

en: JSON data is invalid: %1
ca: Les dades JSON no són vàlides: %1

en: Delete selected entries
ca: Elimina les entrades seleccionades

en: Delete all entries
ca: Suprimeix totes les entrades

en: LSP server start requested
ca: Sol·licitud d'inici del servidor LSP

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
ca: Voleu iniciar el servidor LSP?<br><br>La línia d'ordres sencera és:<br><br><b>%1</b><br><br>L'opció es pot alterar a través de la pàgina de configuració del connector.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
ca: L'usuari ha bloquejat permanentment l'inici de: «%1».
    Useu la pàgina de configuració del connector per desfer aquest bloqueig.

en: Go to Definition
ca: Ves a la definició

en: Go to Declaration
ca: Ves a la declaració

en: Go to Type Definition
ca: Ves a la definició del tipus

en: Find References
ca: Troba les referències

en: Find Implementations
ca: Troba les implementacions

en: Highlight
ca: Ressaltat

en: Symbol Info
ca: Informació dels símbols

en: Search and Go to Symbol
ca: Cerca i ves al símbol

en: Rename
ca: Reanomena

en: Expand Selection
ca: Expandeix la selecció

en: Shrink Selection
ca: Fes encongir la selecció

en: Switch Source Header
ca: Commuta la capçalera del codi font

en: Expand Macro
ca: Expandeix la macro

en: Code Action
ca: Acció del codi

en: Show selected completion documentation
ca: Mostra la documentació de compleció seleccionada

en: Enable signature help with auto completion
ca: Activa l'ajuda de signatures amb la compleció automàtica

en: Include declaration in references
ca: Inclou la declaració a les referències

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
ca: Afegeix un parèntesi a la finalització de la funció

en: Show hover information
ca: Mostra la informació en passar per sobre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
ca: Format per a escriure

en: Incremental document synchronization
ca: Sincronització incremental de la documentació

en: Highlight goto location
ca: Ressalta la ubicació «goto»

en: Show Inlay Hints
ca: Mostra els consells incrustats

en: Show Diagnostics Notifications
ca: Mostra les notificacions de diagnòstic

en: Show Messages
ca: Mostra els missatges

en: Server Memory Usage
ca: Ús de la memòria del servidor

en: Close All Dynamic Reference Tabs
ca: Tanca totes les pestanyes de referència dinàmica

en: Restart LSP Server
ca: Reinicia el servidor LSP

en: Restart All LSP Servers
ca: Reinicia tots els servidors LSP

en: Go To
ca: Ves a

en: More options
ca: Més opcions

en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

en: Collapse All
ca: Redueix-ho tot

en: RangeHighLight
ca: Interval de ressaltat

en: Line: %1:
ca: Línia: %1:

en: No results
ca: Sense resultats

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
ca: Definició: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
ca: Declaració: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
ca: Definició del tipus: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
ca: Referències: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
ca: Implementació: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
ca: Ressaltat: %1

en: No Actions
ca: Sense accions

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: No edits
ca: Sense edicions

[ctx: @title:window]
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
ca: Nom nou (atenció: no es poden substituir totes les referències)

en: Not enough results
ca: No hi ha prou resultats

en: Corresponding Header/Source not found
ca: No s'ha trobat la capçalera/codi font corresponent

[ctx: @info]
en: LSP Server
ca: Servidor LSP

[ctx: @info]
en: LSP Client
ca: Client LSP

en: Restarting
ca: S'està reiniciant

en: NOT Restarting
ca: NO s'està reiniciant

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
ca: El servidor ha finalitzat inesperadament... %1 [%2] [pàgina inicial: %3]

en: Failed to find server binary: %1
ca: Ha fallat en trobar el binari del servidor: %1

en: Please check your PATH for the binary
ca: Comproveu la vostra PATH per al binari

en: See also %1 for installation or details
ca: Vegeu també %1 per a obtenir informació sobre la instal·lació o els detalls

en: Failed to start server: %1
ca: Ha fallat en iniciar el servidor: %1

en: Started server %2: %1
ca: S'ha iniciat el servidor %2: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
ca: Ha fallat en analitzar la configuració del servidor «%1»: no és un objecte JSON

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
ca: Ha fallat en analitzar la configuració del servidor «%1»: %2

en: Failed to read server configuration: %1
ca: Ha fallat en llegir la configuració del servidor: %1

en: Symbol Outline
ca: Contorn dels símbols

en: Tree Mode
ca: Mode en arbre

en: Automatically Expand Tree
ca: Expandeix automàticament l'arbre

en: Sort Alphabetically
ca: Ordena alfabèticament

en: Show Details
ca: Mostra els detalls

en: Symbols
ca: Símbols

en: No LSP server for this document.
ca: No hi ha cap servidor LSP per a aquest document.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
ca: Arranjament del client

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
ca: Format per a desar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
ca: Activa el ressaltat semàntic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
ca: Activa els consells incrustats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
ca: Complecions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
ca: Mostra els documents en línia per a la compleció seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
ca: Mostra la signatura de funció en escriure una crida de funció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
ca: Afegeix les importacions automàticament si és necessari en finalitzar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
ca: Navegació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
ca: Compta les declaracions en cercar referències a un símbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
ca: Mostra la informació sobre el símbol actualment a sota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
ca: Ressalta la línia objectiu quan s'està saltant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
ca: Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
ca: Mostra el diagnòstic del programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
ca: Mostra les notificacions des del servidor LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
ca: Sincronitza de manera incremental els documents amb el servidor LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
ca: Contorn del document:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
ca: Ordena alfabèticament els símbols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
ca: Mostra els detalls addicionals per als símbols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
ca: Presenta els símbols en una jerarquia en lloc d'una llista plana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
ca: Expandeix automàticament l'arbre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
ca: Servidors permesos i bloquejats

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
ca: Usa la configuració del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
ca: Fitxer de configuració:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
ca: Configuració predeterminada del servidor

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
ca: Més opcions
