kate - en to ca translation catalogue (137 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_gdbLabel)
en: GDB command
ca: Ordre del GDB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_srcPathsLabel)
en: Source file search paths
ca: Camins de cerca de fitxers de codi font

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Local application
ca: Aplicació local

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote TCP
ca: TCP remot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote Serial Port
ca: Port en sèrie remot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_hostLabel)
en: Host
ca: Màquina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, u_customInitGB)
en: Custom Init Commands
ca: Ordres d'inici personalitzades

en: A debugging session is on course. Please, use re-run or stop the current session.
ca: Hi ha una sessió de depuració en curs. Torneu a executar o atureu la sessió actual.

en: Add new target
ca: Afegeix un objectiu nou

en: Copy target
ca: Copia un objectiu

en: Delete target
ca: Suprimeix un objectiu

en: Working Directory:
ca: Directori de treball:

en: Process Id:
ca: ID del procés:

[ctx: Checkbox to for keeping focus on the command line]
en: Keep focus
ca: Mantén el focus

en: Keep the focus on the command line
ca: Mantén el focus a la línia d'ordres

en: Redirect IO
ca: Redirigeix la E/S

en: Redirect the debugged programs IO to a separate tab
ca: Redirigeix la E/S dels programes depurats a una pestanya separada

en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

en: Target %1
ca: Objectiu %1

en: DAP backend '%1' failed
ca: Ha fallat el dorsal DAP «%1»

en: program terminated
ca: programa terminat

en: requesting disconnection
ca: se sol·licita la desconnexió

en: requesting shutdown
ca: se sol·licita l'aturada

en: DAP backend: %1
ca: Dorsal DAP: %1

en: stopped (%1).
ca: aturat (%1).

en: Active thread: %1 (all threads stopped).
ca: Fil actiu: %1 (tots els fils aturats).

en: Active thread: %1.
ca: Fil actiu: %1.

en: Breakpoint(s) reached:
ca: S'ha arribat al/s punt/s d'interrupció:

en: (continued) thread %1
ca: (ha continuat) fil %1

en: all threads continued
ca: tots els fils han continuat

en: (running)
ca: (en execució)

en: *** connection with server closed ***
ca: *** s'ha tancat la connexió amb el servidor ***

en: program exited with code %1
ca: el programa ha finalitzat amb el codi %1

en: *** waiting for user actions ***
ca: *** en espera d'accions d'usuari ***

en: error on response: %1
ca: error en la resposta: %1

en: telemetry
ca: telemetria

en: debugging process [%1] %2
ca: depuració del procés [%1] %2

en: debugging process %1
ca: depuració del procés %1

en: Start method: %1
ca: Mètode d'inici: %1

en: thread %1
ca: fil %1

en: breakpoint set
ca: s'ha establert un punt d'interrupció

en: breakpoint cleared
ca: s'ha netejat un punt d'interrupció

en: (%1) breakpoint
ca: (%1) punt d'interrupció

en: <not evaluated>
ca: <no avaluat>

en: server capabilities
ca: capacitats del servidor

en: supported
ca: implementat

en: unsupported
ca: no implementat

en: conditional breakpoints
ca: punts d'interrupció condicionals

en: function breakpoints
ca: punts d'interrupció de funció

en: hit conditional breakpoints
ca: assoleix els punts d'interrupció condicionals

en: log points
ca: punts de registre

en: modules request
ca: sol·licitud de mòdul

en: goto targets request
ca: sol·licitud d'anar a objectius

en: terminate request
ca: sol·licitud de terminació

en: terminate debuggee
ca: depuració de terminació

en: syntax error: expression not found
ca: error de sintaxi: no s'ha trobat l'expressió

en: syntax error: %1
ca: error de sintaxi: %1

en: invalid line: %1
ca: línia no vàlida: %1

en: file not specified: %1
ca: fitxer no especificat: %1

en: invalid thread id: %1
ca: ID de fil no vàlid: %1

en: thread id not specified: %1
ca: ID de fil no especificat: %1

en: Available commands:
ca: Ordres disponibles:

en: conditional breakpoints are not supported by the server
ca: els punts d'interrupció condicionals no estan implementats en el servidor

en: hit conditional breakpoints are not supported by the server
ca: assoleix els punts d'interrupció condicionals no està implementat en el servidor

en: line %1 already has a breakpoint
ca: la línia %1 ja té un punt d'interrupció

en: breakpoint not found (%1:%2)
ca: no s'ha trobat el punt d'interrupció (%1:%2)

en: Current thread:
ca: Fil actual:

en: none
ca: cap

en: Current frame:
ca: Marc actual:

en: Session state:
ca: Estat de la sessió:

en: initializing
ca: s'està inicialitzant

en: running
ca: en execució

en: stopped
ca: aturada

en: terminated
ca: terminada

en: disconnected
ca: desconnectada

en: command not found
ca: no s'ha trobat l'ordre

en: missing thread id
ca: manca l'ID de fil

en: killing backend
ca: s'està matant el dorsal

en: Current frame [%3]: %1:%2 (%4)
ca: Marc actual [%3]: %1:%2 (%4)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: User Debug Adapter Settings
ca: Paràmetres d'usuari de l'adaptador de depuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
ca: Fitxer de configuració:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Default Debug Adapter Settings
ca: Paràmetres predeterminats de l'adaptador de depuració

en: Debugger
ca: Depurador

en: No JSON data to validate.
ca: No hi ha dades JSON a validar.

en: JSON data is valid.
ca: Les dades JSON són vàlides.

en: JSON data is invalid: no JSON object
ca: Les dades JSON no són vàlides: no és un objecte JSON

en: JSON data is invalid: %1
ca: Les dades JSON no són vàlides: %1

en: CPU registers
ca: Registres de la CPU

en: Please set the executable in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
ca: Establiu l'executable a la pestanya «Configuració» del plafó «Depuració».

en: No debugger selected. Please select one in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
ca: No hi ha cap depurador seleccionat. Establiu l'executable a la pestanya «Configuració» del plafó «Depuració».

en: Debugger not found. Please make sure you have it installed in your system. The selected debugger is '%1'
ca: No s'ha trobat cap depurador. Assegureu-vos que està instal·lat en el sistema. El depurador seleccionat és «%1»

en: Could not start debugger process
ca: No s'ha pogut iniciar el procés de depuració

en: *** gdb exited normally ***
ca: *** El «gdb» ha finalitzat amb normalitat ***

en: all threads running
ca: tots els fils en execució

en: thread(s) running: %1
ca: fil/s en execució: %1

en: Current frame: %1:%2
ca: Marc actual: %1:%2

en: Host: %1. Target: %1
ca: Màquina: %1. Objectiu: %1

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1. Too many consecutive errors. Shutting down.
ca: gdb-mi: no s'ha pogut analitzar la darrera resposta: %1. Massa errors consecutius. S'aturarà.

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1
ca: gdb-mi: no s'ha pogut analitzar la darrera resposta: %1

en: Symbol
ca: Símbol

en: Value
ca: Valor

en: type
ca: tipus

en: indexed items
ca: elements indexats

en: named items
ca: elements amb nom

en: Kate Debug
ca: Depuració del Kate

en: Debug View
ca: Vista del depurador

en: Debug
ca: Depura

en: Locals and Stack
ca: Locals i pila

[ctx: Column label (frame number)]
en: Nr
ca: Núm

[ctx: Column label]
en: Frame
ca: Marc

[ctx: @info]
en: <title>Could not open file:</title><nl/>%1<br/>Try adding a search path to Advanced Settings -> Source file search paths
ca: <title>No s'ha pogut obrir el fitxer:</title><nl/>%1<br/>Intenteu-ho afegint un camí de cerca a Configuració avançada -> Camins de cerca de fitxers de codi font

en: Targets
ca: Objectius

en: Start Debugging
ca: Inicia la depuració

en: Kill / Stop Debugging
ca: Mata/atura la depuració

en: Continue
ca: Continua

en: Toggle Breakpoint / Break
ca: Commuta entre punt d'interrupció/interrupció

en: Clear All Breakpoints
ca: Neteja tots els punts d'interrupció

en: Step In
ca: Avança per dins

en: Step Over
ca: Avança per sobre

en: Step Out
ca: Avança per fora

en: Run To Cursor
ca: Executa fins al cursor

en: Restart Debugging
ca: Reinicia la depuració

en: Hot Reload
ca: Torna a carregar en calent

en: Hot Restart
ca: Reinicia en calent

en: Enable Hot Reload on Save
ca: Activa la recàrrega en calent en desar

[ctx: Move Program Counter (next execution)]
en: Move PC
ca: Mou el CP

en: Print Value
ca: Imprimeix el valor

en: Insert breakpoint
ca: Insereix un punt d'interrupció

en: Remove breakpoint
ca: Elimina el punt d'interrupció

en: Execution point
ca: Punt d'execució

en: Thread %1
ca: Fil %1

[ctx: Tab label]
en: Debug Output
ca: Sortida de depuració

[ctx: Tab label]
en: Settings
ca: Configuració

en: IO
ca: E/S

en: Breakpoint
ca: Punt d'interrupció

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
ca: &Depura

note: i18n: ectx: ToolBar (gdbplugin)
en: Debug Plugin
ca: Connector de depuració
