kate - en to ca translation catalogue (89 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, buildOutput)
en: Output
ca: Sortida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildAgainButton)
en: Build Again
ca: Torna a construir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Build & Run
ca: Construeix i executa

en: Build & Run Settings
ca: Paràmetres de la construcció i execució

en: Delete selected entries
ca: Suprimeix les entrades seleccionades

en: Delete all entries
ca: Suprimeix totes les entrades

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General Settings
ca: Configuració general

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDiagnosticsCB)
en: Add errors and warnings to Diagnostics
ca: Afegeix errors i avisos als diagnòstics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSwitchToOutput)
en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
ca: Canvia automàticament a la subfinestra de sortida en executar l'objectiu seleccionat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, u_showProgressCB)
en: If the output lines start with [ # / ## ] or [ ## % ], display the latest as a message.
ca: Si les línies de sortida comencen per [ # / ## ] o [ ## % ], mostra la darrera com a missatge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_showProgressCB)
en: Show build progress as a message when the output pane is hidden
ca: Mostra el progres de construcció com a missatge quan s'oculti la subfinestra de sortida

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Commands
ca: Ordres permeses i bloquejades

en: Build
ca: Construeix

en: Select Target...
ca: Seleccioneu l'objectiu...

en: Build Selected Target
ca: Construeix l'objectiu seleccionat

en: Build and Run Selected Target
ca: Construeix i executa l'objectiu seleccionat

en: Compile Current File
ca: Compila el fitxer actual

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
ca: Intenta compilar el fitxer actual cercant un «compile_commands.json»

en: Stop
ca: Atura

en: Load targets from CMake Build Dir
ca: Carrega els objectius des del directori de construcció del CMake

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
ca: Focus a la pestanya següent de l'esquerra

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
ca: Focus a la pestanya següent de la dreta

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
ca: Arranjament de l'objectiu

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
ca: <b>Fitxer no trobat:</b> %1<br><b>Camins de cerca:</b><br>%2<br>Intenteu afegir un camí de cerca al «Directori de treball»

en: Build Information
ca: Informació de construcció

en: There is no file or directory specified for building.
ca: No s'ha especificat cap fitxer o carpeta per a construir.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
ca: El fitxer «%1» no és un fitxer local. Els fitxers que no són locals no es poden compilar.

en: Create directory
ca: Crea un directori

en: The configured working directory <b>%1</b> for the targetset <b>%2</b> does not exist.<br><br>Create the directory?
ca: El directori de treball configurat <b>%1</b> per al conjunt d'objectius <b>%2</b> no existeix.<br><br>Creo el directori?

en: Failed to create the directory <b>%1</b>
ca: Ha fallat en crear el directori <b>%1</b>

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
ca: Ha fallat en executar «%1». Estat de la sortida = %2

en: Building <b>%1: %2</b> cancelled
ca: S'ha cancel·lat la construcció de <b>%1: %2</b>

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
ca: No s'ha trobat cap «compile_commands.json» per al fitxer «%1».

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
ca: No s'ha trobat cap ordre de compilació per al fitxer «%1» a «%2».

en: Cannot make "%f" substitution. No open file or the current file is untitled!
ca: No s'ha pogut fer la substitució de "%f". No hi ha cap fitxer obert o el fitxer actual no té títol!

en: Cannot make "%d" substitution. No open file or the current file is untitled!
ca: No s'ha pogut fer la substitució de "%d". No hi ha cap fitxer obert o el fitxer actual no té títol!

en: Cannot make "%n" substitution. No open file or the current file is untitled!
ca: No s'ha pogut fer la substitució de "%n". No hi ha cap fitxer obert o el fitxer actual no té títol!

en: Cannot make project substitution (%B). No open project!
ca: No s'ha pogut fer la substitució (%B). No hi ha cap fitxer obert o el fitxer actual no té títol!

en: Already building...
ca: Ja està construint-se...

en: Cannot execute: %1: %2 No working directory set.
    There is no local file or directory specified for building.
ca: No s'ha pogut executar: %1: %2 No s'ha definit cap directori de treball.
    No s'ha especificat cap fitxer o carpeta locals per a construir.

en: Building target <b>%1: %2</b> ...
ca: S'està construint l'objectiu <b>%1: %2</b>...

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
ca: No s'han pogut carregar els objectius, el fitxer %1 no conté cap entrada CMAKE_COMMAND apropiada!

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
ca: No s'han pogut escriure els fitxers de consulta de l'API del fitxer CMake per al directori de construcció %1!

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
ca: No s'ha pogut executar el CMake (%2) per al directori de construcció %1!

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
ca: Ha fallat la generació de fitxers de resposta de l'API del fitxer CMake per al directori de construcció %1 (utilitzant %2)!

en: Build plugin wants to execute program
ca: El connector de construcció vol executar el programa

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
ca: El connector de construcció del Kate necessita executar una ordre externa per a llegir els objectius des de l'arbre de construcció.<br><br>La línia d'ordres completa és:<br><br><b>%1</b><br><br>Continuo i permeteu executar aquesta ordre?<br><br>L'elecció es pot modificar a través de la pàgina de configuració del connector.

[ctx: @info]
en: <title>Build Finished:</title>%1
ca: <title>Ha finalitzat la construcció:</title>%1

en: Build <b>%1: %2</b> completed. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
ca: S'ha completat la construcció de <b>%1: %2</b>. %3 error/s, %4 aviso/s, %5 nota/es

en: Found one error. | Found %1 errors.
ca[0]: S'ha detectat un error.
ca[1]: S'han detectat %1 errors.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
ca[0]: S'ha detectat un avís.
ca[1]: S'han detectat %1 avisos.

en: Found one note. | Found %1 notes.
ca[0]: S'ha detectat una nota.
ca[1]: S'han detectat %1 notes.

en: Build canceled.
ca: S'ha cancel·lat la construcció.

en: Build failed.
ca: Ha fallat la construcció.

en: Build completed without problems.
ca: S'ha completat la construcció sense problemes.

en: Build <b>%1: %2 canceled</b>. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
ca: S'ha cancel·lat la construcció de <b>%1: %2</b>. %3 error/s, %4 aviso/s, %5 nota/es

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
ca: avís

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
ca: nota/informació

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
ca: referència no definida

en: Cannot save build targets in: %1
ca: No s'han pogut desar els objectius de construcció en: %1

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
ca: <B>O:</B> %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
ca: Deixar-ho buit per a usar el directori del document actual.
    Afegiu directoris de cerca afegint camins separats per «;»

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
ca: Useu:
    «%B» pel directori base del projecte
    «%b» pel nom del directori base del projecte

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
    "%B" for current project's base directory
    "%w" for the working directory of the target
ca: Useu:
    "%f" per al fitxer actual
    "%d" per al directori del fitxer actual
    "%n" per al nom de fitxer actual sense sufix
    "%B" per al directori base del projecte actual
    "%w" per al directori de treball de l'objectiu

en: Target Set
ca: Conjunt d'objectius

en: Projects
ca: Projectes

en: Session
ca: Sessió

en: Command/Target-set Name
ca: Nom d'ordre/conjunt d'objectius

en: Build Command / Working Directory
ca: Ordre de construcció / Directori de treball

en: Run Command
ca: Executa una ordre

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
ca: Filtreu els objectius, useu les tecles de fletxa per a seleccionar, Retorn per a executar

en: Create new set of targets
ca: Crea un conjunt nou d'objectius

en: Clone command or target set
ca: Clona l'ordre o el conjunt d'objectius

en: Delete current target or current set of targets
ca: Suprimeix l'objectiu o conjunt actual d'objectius

en: Add new target
ca: Afegeix un objectiu nou

en: Build selected target
ca: Construeix l'objectiu seleccionat

en: Build and run selected target
ca: Construeix i executa l'objectiu seleccionat

en: Move selected target up
ca: Mou amunt l'objectiu seleccionat

en: Move selected target down
ca: Mou avall l'objectiu seleccionat

en: Copy
ca: Copia

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste after
ca: Enganxa després

[ctx: Name/Label for a compilation or build command]
en: Build Command
ca: Ordre de construcció

[ctx: Name/Label for a command to configure a build]
en: Configure
ca: Configura

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
ca: &Construeix

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Build Plugin Toolbar
ca: Barra d'eines del connector de construcció

en: Insert path
ca: Insereix camí

en: Select directory to insert
ca: Seleccioneu el directori a inserir
