kate - en to ca translation catalogue (33 entries)

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
ca: &Condueix al terminal

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
ca: S&incronitza el terminal amb el document actual

[ctx: @action]
en: Run Current Document
ca: Executa el document actual

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
ca: Mos&tra el plafó del terminal

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
ca: Dona el &focus al terminal

[ctx: @action]
en: &Split Terminal Vertically
ca: Divideix &verticalment el terminal

[ctx: @action]
en: &Split Terminal Horizontally
ca: Divideix &horitzontalment el terminal

[ctx: @action]
en: &New Terminal Tab
ca: Pestanya &nova del terminal

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
ca: El Konsole no està instal·lat. Instal·leu-lo per a poder fer servir el terminal.

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
ca: Esteu segur que voleu conduir («pipe») el text a la consola? Això executarà qualsevol ordre continguda amb els vostres drets d'usuari.

en: Pipe to Terminal?
ca: Condueixo al terminal?

en: Pipe to Terminal
ca: Condueix al terminal

en: Not a local file: '%1'
ca: No és un fitxer local: «%1»

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
ca: Esteu segur que voleu executar el document?
    Això executarà l'ordre següent,
    amb els vostres drets, al terminal:
    «%1»

en: Run in Terminal?
ca: Executo en un terminal?

en: Run
ca: Executa

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
ca: O&culta el plafó del terminal

en: Defocus Terminal Panel
ca: Treu el focus del plafó del terminal

en: Focus Terminal Panel
ca: Dona el focus al plafó del terminal

en: Terminal Synchronization Mode
ca: Mode de sincronització del terminal

en: &Don't synchronize terminal tab with current document
ca: &No sincronitzis la pestanya de terminal amb el document actual

en: &Automatically synchronize the current terminal tab with the current document when possible
ca: Sincronitza &automàticament la pestanya del terminal actual amb el document actual quan sigui possible

en: &Automatically create a terminal tab for the directory of the current document and switch to it
ca: Crea &automàticament una pestanya de terminal per al directori del document actual i canvia-hi

en: Run in terminal
ca: Executa en un terminal

en: &Remove extension
ca: &Elimina l'extensió

en: &Show warning next time
ca: Mo&stra un avís la pròxima vegada

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
ca: La pròxima vegada que s'executi «%1», s'assegurà que apareixerà una finestra emergent d'avís, mostrant l'ordre que s'enviarà al terminal, per a revisar-la.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
ca: Estableix la variable d'entorn &EDITOR a «kate -b»

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
ca: Important: el document s'ha de tancar per a fer que continuï l'aplicació de consola

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
ca: Oculta el Konsole en prémer «Esc»

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
ca: Això pot causar problemes amb les aplicacions de terminal que fan servir la tecla Esc, p. ex., el vim. Afegiu aquestes aplicacions a continuació a l'entrada (en una llista separada per comes)

en: Terminal Settings
ca: Arranjament del terminal

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines
