kate - en to ca@valencia translation catalogue (80 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
ca@valencia: Objectius de l'índex global de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
ca@valencia: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
ca@valencia: Ordre de CTags

[ctx: Tag Type]
en: define
ca@valencia: definix

[ctx: Tag Type]
en: label
ca@valencia: etiqueta

[ctx: Tag Type]
en: function
ca@valencia: funció

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
ca@valencia: subrutina

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
ca@valencia: definició del fragment

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
ca@valencia: qualsevol patró

[ctx: Tag Type]
en: slot
ca@valencia: ranura

[ctx: Tag Type]
en: pattern
ca@valencia: patró

[ctx: Tag Type]
en: class
ca@valencia: classe

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
ca@valencia: numerador

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
ca@valencia: enumeració

[ctx: Tag Type]
en: member
ca@valencia: membre

[ctx: Tag Type]
en: namespace
ca@valencia: espai de nom

[ctx: Tag Type]
en: prototype
ca@valencia: prototipus

[ctx: Tag Type]
en: struct
ca@valencia: estructura

[ctx: Tag Type]
en: typedef
ca@valencia: definició del tipus

[ctx: Tag Type]
en: union
ca@valencia: unió

[ctx: Tag Type]
en: external variable
ca@valencia: variable externa

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
ca@valencia: paràgraf

[ctx: Tag Type]
en: feature
ca@valencia: característica

[ctx: Tag Type]
en: local entity
ca@valencia: entitat local

[ctx: Tag Type]
en: block
ca@valencia: bloqueig

[ctx: Tag Type]
en: common
ca@valencia: comú

[ctx: Tag Type]
en: entry
ca@valencia: entrada

[ctx: Tag Type]
en: interface
ca@valencia: interfície

[ctx: Tag Type]
en: type component
ca@valencia: component de tipus

[ctx: Tag Type]
en: module
ca@valencia: mòdul

[ctx: Tag Type]
en: namelist
ca@valencia: llistat de noms

[ctx: Tag Type]
en: program
ca@valencia: programa

[ctx: Tag Type]
en: type
ca@valencia: tipus

[ctx: Tag Type]
en: field
ca@valencia: camp

[ctx: Tag Type]
en: method
ca@valencia: mètode

[ctx: Tag Type]
en: package
ca@valencia: paquet

[ctx: Tag Type]
en: procedure
ca@valencia: procediment

[ctx: Tag Type]
en: mixin
ca@valencia: mescla

[ctx: Tag Type]
en: set
ca@valencia: establix

en: CTags executable not found.
ca@valencia: No s'ha trobat l'executable de CTags.

en: CTags executable failed to execute.
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'executable de CTags.

en: CTags was unable to parse this file.
ca@valencia: CTags no ha pogut interpretar este fitxer.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer d'etiquetes. Genereu-ne un manualment o utilitzant el connector CTags

en: File for '%1' not found.
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer per a «%1».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
ca@valencia: Actualitza l'índex

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
ca@valencia: Tipus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
ca@valencia: Objectius de l'índex

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
ca@valencia: Base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
ca@valencia: Fitxer de base de dades CTags

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
ca@valencia: Revertix a l'ordre predeterminada

en: Add a directory to index.
ca@valencia: Afig un directori que s'haja d'indexar.

en: Remove a directory.
ca@valencia: Elimina un directori.

en: (Re-)generate the common CTags database.
ca@valencia: (Re)genera la base de dades comuna de CTags.

en: CTags Settings
ca@valencia: Configuració de CTags

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
ca@valencia: No s'ha pogut executar «%1». Estat de l'eixida = %2

en: The CTags executable crashed.
ca@valencia: L'executable CTags ha fallat.

en: The CTags command exited with code %1
ca@valencia: L'ordre CTags ha finalitzat amb el codi %1

en: Jump back one step
ca@valencia: Fes un pas arrere

en: Go to Declaration
ca@valencia: Ves a la declaració

en: Go to Definition
ca@valencia: Ves a la definició

en: Lookup Current Text
ca@valencia: Busca el text actual

en: Configure ...
ca@valencia: Configura...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
ca@valencia: Configureu el connector de CTags

en: Go to Declaration: %1
ca@valencia: Ves a la declaració: %1

en: Go to Definition: %1
ca@valencia: Ves a la definició: %1

en: Lookup: %1
ca@valencia: Busca: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
ca@valencia: (Re)genera la base de dades de CTags específica de la sessió.

en: Select new or existing database file.
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer de base de dades nou o existent.

en: Go To Local Symbol
ca@valencia: Ves al símbol local

en: Go To Global Symbol
ca@valencia: Ves al símbol global

en: No hits found
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència

en: No folders or files to index
ca@valencia: No hi ha carpetes o fitxers per a indexar

en: Failed to run. Error: %1, exit code: %2
ca@valencia: No s'ha pogut executar. Error: %1, codi d'eixida: %2

en: The CTags executable crashed
ca@valencia: L'executable CTags ha fallat

en: The CTags program exited with code %2: %1
ca@valencia: El programa CTags ha finalitzat amb el codi %2: %1
