kate - en to ca@valencia translation catalogue (62 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, run)
en: Run
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Run time (milliseconds):
ca@valencia: Temps d'execució (mil·lisegons):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Probe level:
ca@valencia: Nivell de proves:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userOpsLabel)
en: User operations layout module:
ca@valencia: Mòdul de disposició de les operacions d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userClassLabel)
en: User classes file:
ca@valencia: Fitxers de classes d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Base period:
ca@valencia: Període de base:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Reduction core count:
ca@valencia: Nombre de nuclis de reducció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Time core count:
ca@valencia: Nombre de nuclis de temps:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, system)
en: System
ca@valencia: Sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Model inertia success rate threshold:
ca@valencia: Límit de la taxa d'èxit de la inèrcia del model:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Model inertia count threshold:
ca@valencia: Límit del comptador de la inèrcia del model:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Targeted pattern extractor delta success rate threshold:
ca@valencia: Límit de la taxa d'èxit del diferencial d'extracció del patró objectiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum simulation time horizon:
ca@valencia: Horitzó temporal mínim de simulació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum simulation time horizon:
ca@valencia: Horitzó temporal màxim de simulació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Simulation time horizon:
ca@valencia: Horitzó temporal de simulació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Targeted pattern extractor time horizon:
ca@valencia: Horitzó temporal d'extracció del patró objectiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Perf sampling period:
ca@valencia: Període de mostratge de rendiment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Float tolerance:
ca@valencia: Tolerància flotant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Timer tolerance:
ca@valencia: Tolerància del temporitzador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Primary time horizon:
ca@valencia: Horitzó temporal primari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Secondary time horizon:
ca@valencia: Horitzó temporal secundari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Notification marker resilience:
ca@valencia: Resistència del marcador de notificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Goal prediction success resilience:
ca@valencia: Resistència d'èxit de la predicció de l'objectiu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debugtab)
en: Debug
ca@valencia: Depuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Debug:
ca@valencia: Depuració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Debug windows:
ca@valencia: Finestres de depuració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompInputs)
en: Composite inputs
ca@valencia: Entrades compostes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompOutputs)
en: Composite outputs
ca@valencia: Eixides compostes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelIn)
en: Model inputs
ca@valencia: Entrades de model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelOut)
en: Model outputs
ca@valencia: Eixides de model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tracePredMon)
en: Prediction monitoring
ca@valencia: Monitoratge de la predicció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceGoalMon)
en: Goal monitoring
ca@valencia: Monitoratge de l'objectiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelRev)
en: Model revision
ca@valencia: Revisió del model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModComInj)
en: Model/composite injections
ca@valencia: Injeccions de model/composició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Decompile objects:
ca@valencia: Descompila objectes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decompileFileLabel)
en: Decompile to file:
ca@valencia: Descompila en un fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Ignore named objects:
ca@valencia: Ignora els objectes amb nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Dump objects to file:
ca@valencia: Bolca els objectes en un fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Test objects:
ca@valencia: Prova objectes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Decompile models:
ca@valencia: Descompila models:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ignore named models:
ca@valencia: Ignora els models amb nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dumpFileLabel)
en: Dump models to file:
ca@valencia: Bolca els models en un fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Test models:
ca@valencia: Prova models:

en: Path to replicode executor:
ca@valencia: Camí cap a l'executor de «replicode»:

en: Replicode configuration
ca@valencia: Configureu Replicode

en: Run replicode
ca@valencia: Executa «replicode»

en: Stop replicode
ca@valencia: Para «replicode»

en: Replicode Config
ca@valencia: Configureu Replicode

[ctx: shortcut for action]
en: Run (%1)
ca@valencia: Executa (%1)

[ctx: shortcut for action]
en: Stop (%1)
ca@valencia: Para (%1)

[ctx: @title:window]
en: Active Document Not Found
ca@valencia: No s'ha trobat cap document actiu

en: Could not find an active document to run.
ca@valencia: No s'ha trobat cap document actiu que s'haja d'executar.

[ctx: @title:window]
en: Empty Document
ca@valencia: Document buit

en: Cannot execute an empty document.
ca@valencia: No es pot executar un document buit.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer

en: Unable to open source file for reading.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de codi font per a lectura.

[ctx: @title:window]
en: Replicode Executable Not Found
ca@valencia: No s'ha trobat l'executable de Replicode

en: Unable to find replicode executor.
    Please go to settings and set the path to the Replicode executable.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executor de «replicode».
    Cal anar a la configuració i establir el camí cap a l'executor de Replicode.

[ctx: @title:window]
en: User Operator Library Not Found
ca@valencia: No s'ha trobat la biblioteca d'operació de l'usuari

en: Unable to find user operator library.
    Please go to settings and set the path to the library.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la biblioteca d'operació de l'usuari.
    Cal anar a la configuració i establir el camí cap a la biblioteca.

en: Replicode execution failed: %1
ca@valencia: L'execució de Replicode ha fallat: %1

en: Replicode execution finished.
ca@valencia: L'execució de Replicode ha finalitzat.
