kate - en to ca@valencia translation catalogue (82 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
ca@valencia: Format Clang en tot el fitxer

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
ca@valencia: Eines

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
ca@valencia: Format Clang del text seleccionat

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
ca@valencia: Compila i executa el cpp

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
ca@valencia: Format «Fmt» en tot el fitxer

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
ca@valencia: Fitxer complet de GoImports

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
ca@valencia: Busca a Google el text seleccionat

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
ca@valencia: Inserix l'UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
ca@valencia: Format JSON en tot el fitxer

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
ca@valencia: Fitxer actual de format més bonic

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
ca@valencia: Vista prèvia de Qt Quick 2 (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
ca@valencia: Executa l'script de l'intèrpret d'ordes

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
ca@valencia: Format «Fmt» en tot el fitxer

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
ca@valencia: Busca en l'API de KDE

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
ca@valencia: Busca en l'API de les Qt

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
ca@valencia: Format XML en tot el fitxer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
ca@valencia: Esta llista mostra totes les eines configurades, representades pel seu text del menú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
ca@valencia: Afi&g

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ca@valencia: E&limina

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable «%1». Comproveu que existisca el fitxer executable i que els noms de les variables, si es fan servir, siguen correctes

en: External Tools
ca@valencia: Eines externes

en: Running %1: %2 %3
ca@valencia: En execució %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
ca@valencia: En execució %1: %2 %3 amb l'entrada %4

en: Data written to stderr:
ca@valencia: Dades escrites a «stderr»:

en: %1 crashed
ca@valencia: %1 ha fallat

en: %1 finished with exit code %2
ca@valencia: %1 ha finalitzat amb el codi d'eixida %2

en: Starts the external tool '%1'
ca@valencia: Inicia l'eina externa «%1»

en: Edit External Tool
ca@valencia: Editeu l'eina externa

en: Revert tool to default settings
ca@valencia: Revertix l'eina a la configuració predeterminada

en: External Tool
ca@valencia: Eina externa

en: You must specify at least a name and an executable
ca@valencia: Com a mínim cal especificar un nom i un executable

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
ca@valencia: Amb «Activador» habilitat, cal especificar com a mínim un tipus MIME.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
ca@valencia: Seleccioneu els tipus MIME per als que cal activar esta eina.

en: Select Mime Types
ca@valencia: Seleccioneu els tipus MIME

en: Add Tool...
ca@valencia: Afig una eina...

en: Add Tool from Defaults
ca@valencia: Afig una eina des de les predefinicions

en: Add Category
ca@valencia: Afig una categoria

en: Uncategorized
ca@valencia: Sense categoria

en: New Category
ca@valencia: Categoria nova

en: New Category %1
ca@valencia: Categoria nova %1

en: Configure...
ca@valencia: Configura...

en: Launch external helper applications
ca@valencia: Inicia aplicacions externes d'ajuda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
ca@valencia: Editeu l'eina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
ca@valencia: No&m:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
ca@valencia: El nom es mostrarà en el menú «Eines->Eines externes».

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
ca@valencia: Nom curt de l'eina

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
ca@valencia: Aplicació o intèrpret

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
ca@valencia: Arguments de la línia d'ordres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
ca@valencia: &Entrada:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
ca@valencia: Entrada estàndard opcional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
ca@valencia: Directori de treball:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
ca@valencia: Si està buit, utilitza el camí del document actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
ca@valencia: &Tipus MIME:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
ca@valencia: Una llista separada per punts i comes dels tipus MIME per als que esta eina estarà disponible. Si està buida, l'eina sempre estarà disponible.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
ca@valencia: Només mostra l'eina per als tipus MIME indicats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
ca@valencia: Obri un diàleg que ajuda a crear una llista de tipus MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
ca@valencia: Guarda:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
ca@valencia: De manera opcional guarda el document actual o tots els modificats abans d'executar l'ordre. Açò és útil si voleu passar URL a una aplicació, p. ex. a un client FTP.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
ca@valencia: Document actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
ca@valencia: Tots els documents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
ca@valencia: Activador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
ca@valencia: Abans de guardar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
ca@valencia: Després de guardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
ca@valencia: Torna a carregar el document actual després de l'execució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
ca@valencia: Ei&xida:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
ca@valencia: Inserix a la posició del cursor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
ca@valencia: Substitució del text seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
ca@valencia: Substituïx en el document actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
ca@valencia: Afig al document actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
ca@valencia: Inserix en un document nou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
ca@valencia: Mostra en una subfinestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
ca@valencia: Ordre de l'editor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
ca@valencia: Si ací especifiqueu un nom, podeu invocar l'ordre des de la vista de la línia d'ordres amb «el_nom_especificat_ací». No utilitzeu espais o tabuladors en el nom.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
ca@valencia: Nom opcional de la vista de la línia d'ordres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
ca@valencia: Eixida

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
ca@valencia: Mostra l'eixida de l'eina externa

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal
