kate - en to ca@valencia translation catalogue (75 entries)

[ctx: @title:window]
en: Connection Wizard
ca@valencia: Auxiliar de connexió

[ctx: @title Wizard page title]
en: Database Driver
ca@valencia: Controlador de la base de dades

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the database driver
ca@valencia: Seleccioneu el controlador de la base de dades

[ctx: @label:listbox]
en: Database driver:
ca@valencia: Controlador de la base de dades:

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la connexió

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter connection parameters
ca@valencia: Introduïu els paràmetres de la connexió

[ctx: @item Spinbox special value]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
ca@valencia: Nom de l'amfitrió:

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
ca@valencia: Nom de la base de dades:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection options:
ca@valencia: Opcions de la connexió:

en: Unable to connect to database.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb la base de dades.

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter the SQLite database file path.
    If the file does not exist, a new database will be created.
ca@valencia: Introduïu el camí cap al fitxer de la base de dades SQLite.
    Si el fitxer no existix, es crearà una base de dades nova.

en: Database files
ca@valencia: Fitxers de bases de dades

en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

[ctx: @label:textbox]
en: Path:
ca@valencia: Camí:

[ctx: @info]
en: Unable to connect to database.<nl/><message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb la base de dades.<nl/><message>%1</message>

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Name
ca@valencia: Nom de la connexió

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Enter a unique connection name
ca@valencia: Introduïu un nom únic de connexió

[ctx: @label:textbox]
en: Connection name:
ca@valencia: Nom de la connexió:

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize columns to contents
ca@valencia: Redimensiona les columnes al contingut

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize rows to contents
ca@valencia: Redimensiona les files al contingut

[ctx: @action:intoolbar]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export...
ca@valencia: Exporta…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @action:intoolbar]
en: Use system locale
ca@valencia: Utilitza la configuració regional del sistema

[ctx: @info]
en: Unable to open file <filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Export Wizard
ca@valencia: Auxiliar d'exportació

[ctx: @title Wizard page title]
en: Output Target
ca@valencia: Destinació de l'eixida

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the output target.
ca@valencia: Seleccioneu la destinació de l'eixida.

[ctx: @option:radio Output target]
en: Current document
ca@valencia: Document actual

[ctx: @option:radio Output target]
en: Clipboard
ca@valencia: Porta-retalls

[ctx: @option:radio Output target]
en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Comma Separated Values
ca@valencia: Valors separats per comes

[ctx: @title Wizard page title]
en: Fields Format
ca@valencia: Format dels camps

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select fields format.
    Click on "Finish" button to export data.
ca@valencia: Seleccioneu el format dels camps.
    Cliqueu en el botó «Finalitza» per a exportar les dades.

[ctx: @title:group]
en: Headers
ca@valencia: Capçaleres

[ctx: @option:check]
en: Export column names
ca@valencia: Exporta els noms de les columnes

[ctx: @option:check]
en: Export line numbers
ca@valencia: Exporta els números de les línies

[ctx: @title:group]
en: Quotes
ca@valencia: Cometes

[ctx: @option:check]
en: Quote strings
ca@valencia: Cometes en les cadenes

[ctx: @option:check]
en: Quote numbers
ca@valencia: Cometes als nombres

[ctx: @label:textbox]
en: Character:
ca@valencia: Caràcter:

[ctx: @title:group]
en: Delimiters
ca@valencia: Delimitadors

[ctx: @label:textbox]
en: Field delimiter:
ca@valencia: Delimitador de camp:

[ctx: @option:check]
en: Save and restore connections in Kate session
ca@valencia: Guarda i restaura les connexions a les sessions de Kate

[ctx: @title:group]
en: Output Customization
ca@valencia: Personalitzeu l'eixida

[ctx: @title:window]
en: SQL ConfigPage Settings
ca@valencia: Configureu la pàgina de configuració de SQL

[ctx: @title:window]
en: SQL Schema
ca@valencia: Esquema SQL

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Connection...
ca@valencia: Afig una connexió…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Connection
ca@valencia: Elimina la connexió

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Connection...
ca@valencia: Edita la connexió…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reconnect
ca@valencia: Torna a connectar

[ctx: @action:intoolbar]
en: Connection
ca@valencia: Connexió

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Query
ca@valencia: Executa una consulta

[ctx: @title:column]
en: Text Color
ca@valencia: Color del text

[ctx: @title:column]
en: Background Color
ca@valencia: Color del fons

[ctx: @item:intable]
en: Number
ca@valencia: Nombre

[ctx: @item:intable]
en: Bool
ca@valencia: Booleà

[ctx: @item:intable]
en: Date & Time
ca@valencia: Data i hora

[ctx: @title:window]
en: SQL Text Output
ca@valencia: Eixida de text SQL

[ctx: @title:window]
en: SQL Data Output
ca@valencia: Eixida de dades SQL

[ctx: @title:column]
en: Database schema
ca@valencia: Esquema de la base de dades

[ctx: @title Folder name]
en: Tables
ca@valencia: Taules

[ctx: @title Folder name]
en: Views
ca@valencia: Vistes

[ctx: @title Folder name]
en: System Tables
ca@valencia: Taules del sistema

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Select Data
ca@valencia: Seleccioneu les dades

[ctx: @action:inmenu Submenu title]
en: Generate
ca@valencia: Genera

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @info]
en: Query completed successfully
ca@valencia: La consulta s'ha completat correctament

[ctx: @info]
en: %1 record selected | %1 records selected
ca@valencia[0]: S'ha seleccionat %1 registre
ca@valencia[1]: S'han seleccionat %1 registres

[ctx: @info]
en: %1 row affected | %1 rows affected
ca@valencia[0]: S'ha afectat %1 fila
ca@valencia[1]: S'han afectat %1 files

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLConnectionsToolBar)
en: SQL Connections Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de les connexions SQL

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLToolBar)
en: SQL Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines SQL
