kate - en to ca@valencia translation catalogue (68 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
ca@valencia: Torna a ca&rregar

en: Reload selected document(s) from disk.
ca@valencia: Torna a carregar els documents seleccionats des del disc.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Close the current document.
ca@valencia: Tanca el document actual.

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
ca@valencia: Expandix recursivament

en: Expand the file list sub tree recursively.
ca@valencia: Expandix recursivament el sub arbre de la llista de fitxers.

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
ca@valencia: Reduïx recursivament

en: Collapse the file list sub tree recursively.
ca@valencia: Reduïx recursivament el sub arbre de la llista de fitxers.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
ca@valencia: Tanca els altres

en: Close other documents in this folder.
ca@valencia: Tanca tots els altres documents en esta carpeta.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
ca@valencia: Obri la carpeta contenidora

en: Open the folder this file is located in.
ca@valencia: Obri la carpeta a on està ubicat este fitxer.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

en: Copy path and filename to the clipboard.
ca@valencia: Copia el camí i el nom del fitxer a dins del porta-retalls.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
ca@valencia: Canvia el nom…

en: Rename the selected file.
ca@valencia: Canvia el nom del fitxer seleccionat.

en: Print selected document.
ca@valencia: Imprimix el document seleccionat.

en: Show print preview of current document
ca@valencia: Mostra una vista prèvia d'impressió del document actual

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Close and delete selected file from storage.
ca@valencia: Tanca i suprimix el fitxer seleccionat des de l'emmagatzematge.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
ca@valencia: Neteja l'historial

en: Clear edit/view history.
ca@valencia: Neteja l'historial d'edició/visualització.

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
ca@valencia: Mode en arbre

en: Set view style to Tree Mode
ca@valencia: Establix l'estil de la vista al mode en arbre

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
ca@valencia: Mode de llista

en: Set view style to List Mode
ca@valencia: Establix l'estil de la vista al mode de llista

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
ca@valencia: Nom del document

en: Sort by Document Name
ca@valencia: Ordena pel nom del document

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
ca@valencia: Camí del document

en: Sort by Document Path
ca@valencia: Ordena pel camí del document

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
ca@valencia: Ordre d'obertura

en: Sort by Opening Order
ca@valencia: Ordena per l'ordre d'obertura

en: Custom Sorting
ca@valencia: Ordenació personalitzada

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
ca@valencia: Obri amb

en: Show File Git History
ca@valencia: Mostra l'historial de Git dels fitxers

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
ca@valencia: Mode de vista

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
ca@valencia: Ordena per

en: Background Shading
ca@valencia: Ombra del fons

en: &Viewed documents' shade:
ca@valencia: Oculta els documents &visualitzats:

en: &Modified documents' shade:
ca@valencia: Oculta els documents &modificats:

en: &Sort by:
ca@valencia: &Ordena per:

en: Opening Order
ca@valencia: Ordre d'obertura

en: Document Name
ca@valencia: Nom del document

en: Url
ca@valencia: URL

en: &View Mode:
ca@valencia: Mode de &vista:

en: Tree View
ca@valencia: Vista en arbre

en: List View
ca@valencia: Vista de llista

en: &Show Full Path
ca@valencia: Mo&stra el camí sencer

en: Show &Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'&eines

en: Show Close Button On Hovering
ca@valencia: Mostra el botó de tancament en passar per damunt

en: Middle Click To Close Documents
ca@valencia: Clic del mig per a tancar documents

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
ca@valencia: Quan l'ombra del fons està habilitada, els documents que han sigut visualitzats o editats durant la sessió actual tindran un fons ombrejat. Els documents més recents tindran l'ombra més intensa.

en: Set the color for shading viewed documents.
ca@valencia: Establiu el color per a l'ombreig dels documents visualitzats.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
ca@valencia: Establiu el color per a l'ombreig dels documents modificats. Este color es barrejarà amb el color dels fitxers visualitzats. Els documents editats més recentment obtindran un ombreig més intens amb este color.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
ca@valencia: Quan està habilitada, en el mode en arbre, les carpetes de nivell superior es mostraran amb el seu camí sencer en lloc de només l'últim nom de la carpeta.

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
ca@valencia: Quan està habilitada, es mostrarà una barra d'eines amb accions com «Guarda» damunt de la llista de documents.

en: Configure Documents
ca@valencia: Configura els documents

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
ca@valencia: Ginys oberts

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
ca@valencia: <p><b>%1</b></p><p>El document ha sigut modificat per una altra aplicació.</p>

en: Filter...
ca@valencia: Filtra…

en: Previous Document
ca@valencia: Document anterior

en: Next Document
ca@valencia: Document següent

en: &Show Active Document
ca@valencia: Mo&stra el document actiu

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Save the current document
ca@valencia: Guarda el document actual

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

en: Save the current document under a new name
ca@valencia: Guarda el document actual amb un nom nou

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca@valencia: &Ves
