kate - en to csb translation catalogue (124 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
csb: Kate - Awansowóny editora tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
csb: Zamkni

en: Open File
csb: Òtemkni lopk

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
csb: &Lopk

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
csb: &Editëjô

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
csb: &Biéj

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
csb: &Wëzdrzatczi

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
csb: Rozdzëlë wëzdrzatczi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
csb: &Nôrzãdza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
csb: &Nastôwë

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
csb: &Pòmòc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô listew

en: Maintainer
csb: Òpiekùn

en: Core Developer
csb: Rozwijôrz ze spòdlowégò karna

en: The cool buffersystem
csb: Dobrô systema bùforowaniô

en: The Editing Commands
csb: Pòlétë edicëji

en: Testing, ...
csb: Testowanié, ...

en: Former Core Developer
csb: Rëchliszi programista ze spòdlowegò karna

en: KWrite Author
csb: Ùsôdzca KWrite

en: KWrite port to KParts
csb: Pòrt Kwrite do KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
csb: Wielorówniowé copanié, integracëjô KSpella

en: KWrite XML Syntax highlighting support
csb: Wspiarce pòdskrzënianiô syntaksë XML

en: Patches and more
csb: Łatë ë wicy

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
csb: Pòdskrzënianié lopków RPM Spec, Perla, Diffa ë jinszëch

en: Highlighting for VHDL
csb: Pòdskrzënianié syntaksë VHDL

en: Highlighting for SQL
csb: Pòdskrzënianié syntaksë SQL

en: Highlighting for Ferite
csb: Pòdskrzënianié syntaksë Ferite

en: Highlighting for ILERPG
csb: Pòdskrzënianié syntaksë ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
csb: Pòdskrzënianié syntaksë LateX-a

en: Highlighting for Makefiles, Python
csb: Pòdskrzënianié syntaksë Makefile ë Pythona

en: Highlighting for Python
csb: Pòdskrzënianié syntaksë Pythona

en: Highlighting for Scheme
csb: Pòdskrzënianié syntaksë Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
csb: Lësta kluczowich słów ë ôrtów pòdôwków PHP

en: Very nice help
csb: Miłô pòmòc

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
csb: Wszëtcë, chtërny pòmòglë ë ò jaczich jô zabëł wspòmnąc

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
csb: Plik '%1' nie mógł òstac òtemkłi, to nie je zwëczajny lopk, to katalog.

en: Configure
csb: Kònfigùracëjô

en: Behavior
csb: Zachòwanié

en: &Behavior
csb: &Zachòwanié

en: Session Management
csb: Sprôwianié sesëjama

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
csb[0]:  dzéń
csb[1]:  dni
csb[2]:  dniów

en: Plugins
csb: Wtëkôczë

en: Plugin Manager
csb: Menadżera wtëkôczów

en: Name
csb: Miono

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
csb: Tuwò mòże òbôczëc wszëtczé pluginsë Kate. Zaznaczenié òznôczô, że są òne wladowóné ë òstaną téż wladowóné przë nôslédnym zrëszeniô Kate.

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
csb: <p>Dokùment '%1' òstôł zmieniony, równak nié zapisóny.</p><p>Chcesz zapisac zmianë, czë téż je pòcësnąc?</p>

en: Close Document
csb: Zamkni dokùment

en: Save As
csb: Zapiszë jakno

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
csb: Nowi lopk òstôł òtemkłi przë zamëkanim Kate, zamëkanié òstało òprzestóné.

en: Closing Aborted
csb: Niechano zamëkanié

en: Starting Up
csb: Zrëszanié

en: Reopening files from the last session...
csb: Òtmëkanié lopków ze slédny sesëji...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
csb: Brëkùjë tegò pòletu do tacëniô lëstwë stónu wëzdrzatkù

en: Show the complete document path in the window caption
csb: Pòkôżë fùl stegnã do dokùmentu w titlowé lëstwie òkna

en: &Quick Open
csb: &Chùtczé òtmëkanié

en: Create a new document
csb: Ùsôdzë nowi dokùment

en: Open an existing document for editing
csb: Òtemkni do edicëji jinstniejący dokùment

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
csb: Lësta slédno òtemkłëch lopków, zezwôlô na prosté òtemkniãcé znowa jednegò z nich.

en: Save A&ll
csb: Zapiszë w&szëtkò

en: Save all open, modified documents to disk.
csb: Zapiszë wszëtczé òtemkłé abò zmienioné lopczi na disk.

en: &Reload All
csb: &Zladëjë wszëtkò znowa

en: Reload all open documents.
csb: Zladëjë wszëtczé òtemkłé dokùmentë znowa.

en: Close the current document.
csb: Zamkni aktualny dokùment.

en: Close Other
csb: Zamkni jinszé

en: Clos&e All
csb: Za&mkni wszëtkò

en: Close all open documents.
csb: Zamkni wszëtczé dokùmentë

en: Close this window
csb: Zamkni òkno

en: Open W&ith
csb: Òt&emkni w

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
csb: Òtemkni biéżny dokùment, brëkùjąc programë sparłączony z tim ôrtã lopka abò wëbróny programë.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
csb: Kònfigùracëjô klawiszowich skrodzënów.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
csb: Elementë widzawné w lëstwie (lëstwach) nôrzãdzów.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
csb: Kònfigùracëjô różnëch òptacëji programë.

en: &Plugins Handbook
csb: &Pòdrãcznik plug-insów

en: This shows help files for various available plugins.
csb: Wëskrzëniwô lopczi pòmòcë dlô przëstãpnëch plug-insów.

en: Sess&ions
csb: Sesë&je

en: Tool &Views
csb: &Wëzdrzatczi nôrzãdzów

en: Show Side&bars
csb: &Pòkôżë bòczné lëstwë

en: Show %1
csb: Pòkôżë %1

en: Move To
csb: Przeniesë do

en: Left Sidebar
csb: Lewô listew

en: Right Sidebar
csb: Prawô listew

en: Top Sidebar
csb: Górnô listew

en: Bottom Sidebar
csb: Dolnô listew

en: Documents Modified on Disk
csb: Dokùmentë zmienioné na diskù

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
csb: <qt>Ùniższé dokùmentë òstałë zmienione na diskù.<p>Wëbierzë jeden abò wicy z lëstë ë wcësni kąpã dzejaniô aż lësta bãdze pùstô.</p></qt>

en: Filename
csb: Miono lopka

en: Status on Disk
csb: Stón na diskù

en: Modified
csb: Zmieniony

en: Created
csb: Ùsôdzony

en: Deleted
csb: Rëmniãti

en: &View Difference
csb: Òbôczë &nierównoscë

en: &Reload
csb: &Zladëjë znowa

en: Could not save the document 
    '%1'
csb: Nie mòże zapisac dokùmentu 
    '%1'

en: Error Creating Diff
csb: Fela òbrechòwaniô nierównoscë

en: Save As (%1)
csb: Zapiszë jakno (%1)

en: Save Documents
csb: Zapiszë dokùmentë

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
csb: <qt>Nôslédny dokùmentë òstałë zmienioné. Chcesz je zapisac przed zamkniãcem?</qt>

en: Documents
csb: Dokùmentë

en: Location
csb: Pòłożenié

en: Se&lect All
csb: Wë&bierzë wszëtkò

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
csb: Dostónczi jaczé të chcôł zapisac nie mògłë òstac zapisóné. Proszã wëbrac co dali robic.

en: Split Ve&rtical
csb: Pò&dzelë wertikalno

en: Split the currently active view vertically into two views.
csb: Pòdzelë biéżny wëzdrzatk wertikalno na dwa.

en: Split &Horizontal
csb: Pòd&zelë knôdno

en: Split the currently active view horizontally into two views.
csb: Pòdzelë biéżny wëzdrzatk knôdno na dwa.

en: Cl&ose Current View
csb: Zamk&ni biéżny wëzdrzatk

en: Next Split View
csb: Nôslédny pòdzelony wëzdrzatk

en: Make the next split view the active one.
csb: Aktiwùjë nôslédny pòdwëzdrzatk.

en: Previous Split View
csb: Wczasniészi pòdzelony wëzdrzatk

en: Make the previous split view the active one.
csb: Aktiwùjë wczasniészi pòdwëzdrzatk.

en: Manage Sessions
csb: Sprôwianié sesëjama

en: Session Chooser
csb: Wëbiérk sesëji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
csb: Miono sesëji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
csb: Ò&temkni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
csb: Nowô sesëjô

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
csb: &Zmieni miono...

en: Session Renaming
csb: Zmienioné miono sesëji

en: Session name:
csb: Miono sesëji:

en: To save a session, you must specify a name.
csb: Bë zapisac sesëjã, mùsz je ji dac miono.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
csb: Zrëszë nową &sesëjã

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
csb: Wë&bierzë sesëjã rãczno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
csb: Dodôj &kònfigùracëjã òknów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
csb: Zaznaczë jeżlë chcesz ùtrzëmac kònfigùracëjã dokùmentu (na przëmiôr załóżczi) midzë sesëjama editorë. Kònfigùracëjô bãdze doprowadzonô nazôd przë òtemkniãcu eżlë dokùment w midzëczasu nie òstôł zmieniony.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
csb: Zatrzëmôj &dodôwną wëdowiédzã midzë sesëjama
