katesymbolviewer - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Show Functions
da: Vis funktioner

en: Functions
da: Funktioner

en: Show Macros
da: Vis makroer

en: Show Structures
da: Vis strukturer

en: Macros
da: Makroer

en: Structures
da: Strukturer

en: Show Subroutines
da: Vis underrutiner

en: Show Modules
da: Vis moduler

en: Subroutines
da: Underrutiner

en: Modules
da: Moduler

en: Show Uses
da: Vis brug

en: Show Pragmas
da: Vis pragmaer

en: Uses
da: Brug

en: Pragmas
da: Pragmaer

en: Namespaces
da: Navnerum

en: Defines
da: Definitioner

en: Classes
da: Klasser

en: SymbolViewer
da: Symbolfremviser

en: Symbol List
da: Symbolliste

[ctx: @title:column]
en: Symbols
da: Symboler

en: Display functions parameters
da: Vis funktioners parametre

en: Automatically expand nodes in tree mode
da: Udvid automatisk knuder i trætilstand

en: Always display symbols in tree mode
da: Vis altid symboler i trætilstand

en: Always sort symbols
da: Sortér altid symboler

en: Parser Options
da: Fortolkertilvalg

en: Symbol Viewer
da: Symbolfremviser

en: Symbol Viewer Configuration Page
da: Indstillingsside for symbolfremviser

en: Show Methods
da: Vis metoder

en: Show Classes
da: Vis klasser

en: Globals
da: Globale

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
da: &Indstillinger

en: Show Params
da: Vis paramer

en: Show Variables
da: Vis variable

en: Show Templates
da: Vis skabeloner

en: Params
da: Paramer

en: Variables
da: Variable

en: Templates
da: Skabeloner
