katefilebrowserplugin - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Search
da: Søg

en: Enter a name filter to limit which files are displayed.
da: Angiv et navnefilter for at begrænse hvilke filer der vises.

en: You are trying to open 1 file, are you sure? | You are trying to open %1 files, are you sure?
da[0]: Du er ved at åbne 1 fil. Vil du fortsætte?
da[1]: Du er ved at åbne %1 filer. Vil du fortsætte?

en: Bookmarks
da: Bogmærker

en: Current Document Folder
da: Nuværende dokumentmappe

en: Options
da: Indstilinger

en: Automatically synchronize with current document
da: Synkronisér automatisk med det aktuelle dokument

en: Toolbar
da: Værktøjslinje

en: A&vailable actions:
da: Til&gængelige handlinger:

en: S&elected actions:
da: V&algte handlinger:

en: Filesystem Browser
da: Filsystemsbrowser

en: Filesystem Browser Settings
da: Indstilling af filsystembrowser
