katebuild-plugin - en to da translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
da: Annullér

en: Build
da: Byg

en: Select Target...
da: Vælg mål...

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
da: Indstillinger for mål

en: There is no file or directory specified for building.
da: Der er ikke angivet en fil eller mappe til bygning.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
da: Filen "%1" er ikke en lokal fil. Ikke-lokale filer kan ikke oversættes.

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
da: Kunne ikke køre "%1". Exitstatus = %2

en: Already building...
da: Bygger allerede...

en: Found one error. | Found %1 errors.
da[0]: Fandt én fejl.
da[1]: Fandt %1 fejl.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
da[0]: Fandt én advarsel.
da[1]: Fandt %1 advarsler.

en: Build failed.
da: Bygningen mislykkedes

en: Build completed without problems.
da: Bygning færdiggjort uden problemer.

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
da: udefineret reference

en: Target Set
da: Mål sat

en: Command/Target-set Name
da: Navn på kommando/mål-sæt

en: Create new set of targets
da: Opret nyt sæt af mål

en: Add new target
da: Tilføj nyt mål

en: Build selected target
da: Byg valgt mål

en: Copy
da: Kopiér

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
da: &Byg

en: Insert path
da: Indsæt sti

en: Select directory to insert
da: Vælg mappe der skal indsættes
