katexmltools - en to da translation catalogue (18 entries)

en: &Insert Element...
da: &Indsæt element...

en: &Close Element
da: &Luk element

en: Assign Meta &DTD...
da: Tilknyt meta-&DTD...

en: Assign Meta DTD in XML Format
da: Tilknyt meta-DTD i XML-format

en: The current file has been identified as a document of type "%1". The meta DTD for this document type will now be loaded.
da: Den aktuelle fil er identificeret som et dokument af typen '%1'. Meta-DTD'en for denne dokumenttype vil nu blive indlæst.

en: Loading XML Meta DTD
da: Indlæser XML-meta-DTD

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
da: Filen '%1' kunne ikke åbnes. Serveren returnerede en fejl.

en: XML Plugin Error
da: XML-plugin-fejl

en: XML entities
da: XML-enheder

en: XML attribute values
da: XML-attributværdier

en: XML attributes
da: XML-attributter

en: XML elements
da: XML-elementer

en: Insert XML Element
da: Indsæt XML-element

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
da: Indtast XML-mærkenavn og attributter (der vil blive sørget for "<", ">" og afslutningsmærke).

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
da: Filen '%1' kunne ikke fortolkes. Undersøg venligst om filen indeholder korrekt XML-kode.

en: The file '%1' is not in the expected format. Please check that the file is of this type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    You can produce such files with dtdparse. See the Kate Plugin documentation for more information.
da: Filen '%1' er ikke i det forventede format. Undersøg venligst om filen er af denne type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    Du kan producere sådanne filer med dtdparse. Se dokumentationen til Kate-plugin for mere information.

en: Analyzing meta DTD...
da: Analyserer meta-DTD...

en: Cancel
da: Afbryd
