kate-ctags-plugin - en to el translation catalogue (79 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
el: Προορισμοί ευρετηρίου καθολικοί για τη συνεδρία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
el: Προσθήκη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
el: Αφαίρεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
el: Ενημέρωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
el: Εντολή CTags

[ctx: Tag Type]
en: define
el: ορισμός

[ctx: Tag Type]
en: label
el: ετικέτα

[ctx: Tag Type]
en: macro
el: μακροεντολή

[ctx: Tag Type]
en: function
el: συνάρτηση

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
el: υπορουτίνα

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
el: τμήμα ορισμού

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
el: κάθε μοτίβο

[ctx: Tag Type]
en: slot
el: υποδοχή

[ctx: Tag Type]
en: pattern
el: μοτίβο

[ctx: Tag Type]
en: class
el: κλάση

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
el: αριθμητικό

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
el: αρίθμηση

[ctx: Tag Type]
en: member
el: μέλος

[ctx: Tag Type]
en: namespace
el: χώρος ονομάτων

[ctx: Tag Type]
en: prototype
el: πρωτότυπο

[ctx: Tag Type]
en: struct
el: δομή

[ctx: Tag Type]
en: union
el: ένωση

[ctx: Tag Type]
en: variable
el: μεταβλητή

[ctx: Tag Type]
en: external variable
el: εξωτερική μεταβλητή

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
el: παράγραφος

[ctx: Tag Type]
en: feature
el: χαρακτηριστικό

[ctx: Tag Type]
en: local entity
el: τοπική οντότητα

[ctx: Tag Type]
en: block
el: τμήμα

[ctx: Tag Type]
en: common
el: κοινό

[ctx: Tag Type]
en: entry
el: καταχώρηση

[ctx: Tag Type]
en: interface
el: διασύνδεση

[ctx: Tag Type]
en: type component
el: συστατικό τύπου

[ctx: Tag Type]
en: local
el: τοπικό

[ctx: Tag Type]
en: module
el: άρθρωμα

[ctx: Tag Type]
en: namelist
el: λίστα ονομάτων

[ctx: Tag Type]
en: program
el: πρόγραμμα

[ctx: Tag Type]
en: type
el: τύπος

[ctx: Tag Type]
en: field
el: πεδίο

[ctx: Tag Type]
en: method
el: μέθοδος

[ctx: Tag Type]
en: package
el: πακέτο

[ctx: Tag Type]
en: procedure
el: διαδικασία

[ctx: Tag Type]
en: mixin
el: ανάμειξη

[ctx: Tag Type]
en: set
el: σύνολο

en: CTags executable not found.
el: Το εκτελέσιμο CTags δε βρέθηκε.

en: CTags executable failed to execute.
el: Αποτυχία εκτέλεσης του εκτελέσιμου CTags.

en: CTags was unable to parse this file.
el: Αδυναμία ανάλυσης αυτού του αρχείου από το CTags.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
el: Το αρχείο των ετικετών δε βρέθηκε. Παραγάγετε ένα χειροκίνητα ή με χρήση του προσθέτου CTags

en: File for '%1' not found.
el: Το αρχείο για το '%1' δε βρέθηκε.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
el: Αναζήτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
el: Ενημέρωση ευρετηρίου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
el: Ετικέτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
el: Τύπος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
el: Αρχείο

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
el: Προορισμοί ευρετηρίου

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
el: Βάση δεδομένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
el: Αρχείο βάσης δεδομένων CTags

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
el: Επαναφορά στην προκαθορισμένη εντολή

en: Add a directory to index.
el: Προσθήκη καταλόγου στο ευρετήριο.

en: Remove a directory.
el: Αφαίρεση καταλόγου.

en: (Re-)generate the common CTags database.
el: (Ανα)δημιουργία της κοινής βάσης δεδομένων CTags.

en: CTags Settings
el: Ρυθμίσεις CTags

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
el: Αποτυχία εκτέλεσης "%1". κατάστασηΕξόδου = %2

en: The CTags executable crashed.
el: Το εκτελέσιμο CTags κατέρρευσε.

en: The CTags command exited with code %1
el: Η εντολή CTags τερματίστηκε με κωδικό %1

en: Jump back one step
el: Άλμα ένα βήμα πίσω

en: Go to Declaration
el: Μετάβαση στη δήλωση

en: Go to Definition
el: Μετάβαση στον ορισμό

en: Lookup Current Text
el: Αναζήτηση τρέχοντος κειμένου

en: Configure ...
el: Διαμόρφωση...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
el: Διαμόρφωση πρόσθετου CTags

en: Go to Declaration: %1
el: Μετάβαση στη δήλωση: %1

en: Go to Definition: %1
el: Μετάβαση στον ορισμό: %1

en: Lookup: %1
el: Αναζήτηση: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
el: (Ανα)δημιουργία της ειδικά για τη συνεδρία βάσης δεδομένων CTags.

en: Select new or existing database file.
el: Επιλογή νέου ή υφιστάμενου αρχείου βάσης δεδομένων.

en: Go To Local Symbol
el: Μετάβαση στο τοπικό σύμβολο

en: Go To Global Symbol
el: Μετάβαση στο καθολικό σύμβολο

en: No hits found
el: Δε βρέθηκαν εμφανίσεις

en: No folders or files to index
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι ή αρχεία για δεικτοδότηση
