katebacktracebrowserplugin - en to el translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: File
el: Αρχείο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Line
el: Γραμμή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Function
el: Συνάρτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure)
en: Configure Paths...
el: Διαμόρφωση διαδρομών...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClipboard)
en: Use Clipboard
el: Χρήση προχείρου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBacktrace)
en: Load File...
el: Φόρτωση αρχείου...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gFolderList)
en: Search Folders
el: Αναζήτηση σε φακέλους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please add the source folders in which to search for the files in the backtrace:
el: Προσθέστε τους πηγαίους φακέλους στους οποίους θα γίνει αναζήτηση για τα αρχεία στις ενεργές κλήσεις συναρτήσεων:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lstFolders)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the source folders here. As example, for KDE development you have to add the Qt and Frameworks source folders:</p>
    <ul style="-qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/path/to/kdelibs</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/path/to/qt/src</li></ul></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Εισαγάγετε τους πηγαίους φακέλους εδώ. Για παράδειγμα, για την ανάπτυξη στο KDE θα χρειαστεί να προσθέσετε τους πηγαίους φακέλους για Qt και Frameworks:</p>
    <ul style="-qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/διαδρομή/στο/kdelibs</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/διαδρομή/στο/qt/src</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
el: Αφαί&ρεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
el: &Προσθήκη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File types:
el: Τύποι αρχείων:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtExtensions)
en: List of file extensions. Example: *.cpp, *.h, *.c, etc...
el: Λίστα επεκτάσεων αρχείων. Παράδειγμα: *.cpp, *.h, *.c, κτλ...

en: Indexing files...
el: Γίνεται δεικτοδότηση αρχείων...

en: Backtrace
el: Ενεργές κλήσεις

en: Load Backtrace
el: Φόρτωση ενεργών κλήσεων

en: Loading backtrace succeeded
el: Η φόρτωση ενεργών κλήσεων πέτυχε

en: Loading backtrace failed
el: Η φόρτωση ενεργών κλήσεων απέτυχε

en: File not found: %1
el: Το αρχείο δε βρέθηκε: %1

en: Opened file: %1
el: Ανοιγμένο αρχείο: %1

en: No debugging information available
el: Μη διαθέσιμες πληροφορίες διόρθωσης σφαλμάτων

en: Backtrace Settings
el: Ρυθμίσεις ενεργών κλήσεων

en: Backtrace Browser Settings
el: Ρυθμίσεις περιηγητή ενεργών κλήσεων συναρτήσεων
